Въпрос за .bg домейн

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Реших след дълго мислене и аз да се престраша да си купя 2 домейна .BG

имам няколко въпроса относно регистирацията и защитата на домейните..

Къде е по-добре да си регистрирам в регистер.бг или може от друга хостинг компания..

Мога ли да се доверя на компаниите и да им дам пълномощно? Какви проблеми може да имам с тях занапред и могат ли да ме излъжат с домейна после?

и един друг въпрос за защитата на домейна.. тъй като има начини да се отнемат домейни..

за пример ще дам харесах си една дума и тя е свободна за рег. могат ли да ми я отнемат след като аз си я регистрирам.. ако думата е често използвана..

примерно регвам аз домейна... тенис.бг .. но да кажем има фирма "тенис уроци" ООД регистрирана преди аз да регна домейна.. да разбирам ли че могат да ми я отнемат?
 
От: Въпрос за .bg домейн

Всички компании регистрират през регистърбг, друг регистратор няма. Опасност да ти го отнемат май винаги има - все пак сме в България. Но правилото е, че ако към момента на регистриране на домейна няма регистрирана търговска марка със същото име, той не подлежи на претенции от друга страна.
 
От: Въпрос за .bg домейн

Всички компании регистрират през регистърбг, друг регистратор няма. Опасност да ти го отнемат май винаги има - все пак сме в България. Но правилото е, че ако към момента на регистриране на домейна няма регистрирана търговска марка със същото име, той не подлежи на претенции от друга страна.

Няма регистрирана търговска марка в световен мащаб
 
От: Въпрос за .bg домейн

примерно регвам аз домейна... тенис.бг .. но да кажем има фирма "тенис уроци" ООД регистрирана преди аз да регна домейна.. да разбирам ли че могат да ми я отнемат?

Не, не могат да ти го вземат. Гледа се името да е идентично на 100%. За да ти го вземат в примера ти, името на фирмата трябва да е: "Тенис" ООД, и фирмата трябва да е регистрирана преди ти да вземеш домейна, ако някой опита да ти направи номер и да регистрира фирма с идентично име на домейна ти след това - няма да го огрее!

Вземи си го от регистъра, има една дузина начини да си защитиш домейна, някой платени, други безплатни, прегледай, проучи и направи това, което е най-добро за теб. И разбира се, не забравяй, че ти никога не можеш да притежаваш домейна, а само го наемаш, и плащаш годишен наем за него, и въпреки всичко което си направил във всеки един момент могат да ти го вземат.
 
От: Въпрос за .bg домейн

Ако е 'тенис уроци' оод, няма опасност. Но ако' тенис' оод е регистрирана преди да купиш домейна, могат да го вземат.
 
От: От: Въпрос за .bg домейн

Не, не могат да ти го вземат. Гледа се името да е идентично на 100%. За да ти го вземат в примера ти, името на фирмата трябва да е: "Тенис" ООД, и фирмата трябва да е регистрирана преди ти да вземеш домейна, ако някой опита да ти направи номер и да регистрира фирма с идентично име на домейна ти след това - няма да го огрее!

Вземи си го от регистъра, има една дузина начини да си защитиш домейна, някой платени, други безплатни, прегледай, проучи и направи това, което е най-добро за теб. И разбира се, не забравяй, че ти никога не можеш да притежаваш домейна, а само го наемаш, и плащаш годишен наем за него, и въпреки всичко което си направил във всеки един момент могат да ти го вземат.

Как ги давате тия съвети не ви знам. Вземай или от суперите или хост,бг домейна, ще си спестиш много глупости.
 
От: От: Въпрос за .bg домейн

Как ги давате тия съвети не ви знам. Вземай или от суперите или хост,бг домейна, ще си спестиш много глупости.

Що ?
 
От: От: Въпрос за .bg домейн


Грешка в шифрованата връзка

Грешка при свързване с www.register.bg:4430. SSL peer was unable to negotiate an acceptable set of security parameters. (Код на грешка: ssl_error_handshake_failure_alert)

Страницата, която искате да видите, не може да бъде показана, защото достоверността на получените данни не може да бъде проверена.
Моля, свържете се със собствениците на уебсайта и ги информирайте за този проблем.
Това достатъчно ли е? Или като те върне 3 пъти без да ти каже къде ти е грешката? Май не си ползвал услугата им.
 
От: Въпрос за .bg домейн

Щом казваш, не ми се спори... .
 
От: Въпрос за .bg домейн

Нали не смяташ да постъпваш като тукашните идиоти, които се заиграват с известни марки а след това правят теми как са им взели домейна и са ги глобили или осъдили? Стой по-далеч от такива дребни селски номера.

Иначе конкретно на въпроса ти - могат не само да ти вземат домейна и сайта, но и да те осъдят за нерегламентирано използване на тяхната марка.
 
От: От: Въпрос за .bg домейн

Дай пример.

Направи търсене в google.com, сигурен съм, че ще намериш много такава информация. Пример - потърси случая на Ейпъл с полски магазин! А пък ако искаш пример от този форум, то потърси по-назад в темите как поредния тукашен идиот реши да регистрира Уикипедия и какво му се случи!
 
От: От: От: Въпрос за .bg домейн

Направи търсене в google.com, сигурен съм, че ще намериш много такава информация. Пример - потърси случая на Ейпъл с полски магазин! А пък ако искаш пример от този форум, то потърси по-назад в темите как поредния тукашен идиот реши да регистрира Уикипедия и какво му се случи!

Дай да видим кого са осъдили или глобили в БГ.
 
От: От: От: Въпрос за .bg домейн

Дай да видим кого са осъдили или глобили в БГ.

Това ли те успокоява, и за това съветваш другите да нарушават правилата, а може би ти самият ги нарушаваш и крадеш идеи и се възползваш безнаказано от марки?
 
От: От: От: Въпрос за .bg домейн

Това ли те успокоява, и за това съветваш другите да нарушават правилата, а може би ти самият ги нарушаваш и крадеш идеи и се възползваш безнаказано от марки?

Не, но чак така да ги плашиш без да има глобени или съдени не бива.
 
От: От: От: Въпрос за .bg домейн

Не, но чак така да ги плашиш без да има глобени или съдени не бива.

Абе човек, за толкова време не си ли разбрал, че никого не плаша и говоря само и единствено на базата на опит. И да, имам информация за съдени, осъдени, заплашвани със съд, взети домейни включително и на членове от форума само защото са ползвали без разрешение в името на домейна защитена марка... искаш подробности - няма да ти дам!

Аз само предупреждавам, всеки има глава на раменете си и може да реши сам за себе си дали да спазва правилата и законите или ще си носи последствията, каквито и да са.
 
От: Въпрос за .bg домейн

Ами ако напиша в сайта че няма нищо с тази марка. Просто е свободен домейна и мисля че може да ми донесе малко трафик от гугъл щото думата е кейворд..
 
От: Въпрос за .bg домейн

Те пък тогава от регистера да направят списък на домейни които не могат да се регнат , какво съм аз виновен че те ми позволяват да си го регна.
 

Горе