Въпрос за dropbox

petrov321

Well-Known Member
здравейте,
ще преинсталирам компютъра.
В момента ползвам dropbox - може ли да кача в папката (чрез която се споделят файловете) важните ми неща.
След като го преинсталирам - да си ги прехвърля в комютъра?
 
От: Въпрос за dropbox

Може, ако важните неща са се ъплоуднали на сървъра преди да преинсталираш.
 
От: Въпрос за dropbox

Dropbox-a май е готина работа. Четох за една много интересна негова функция за смартфони. Можело да инсталираш игри на него и така да си пестиш пространството на телефона. Някой пробвал ли го е?
 
От: Въпрос за dropbox

И аз го ползвам от скоро. Има добро приложение за Андроид и го ползвам от таблета. Ако ми е нужно нещо, то си е там и не задръства малкото пространство на таблета. Идеално е за презентации, снимки и защо не и файлове от всякакъв тип, но още не съм се престрашел за чувствителна информация, май няма и да го направя. :)

За таблет съм го пробвал, но за игри не съм. За четене на малък файл (powerpoint) става идеално, естествено, зависиш от връзката. Удобно е, но не го изпозлвам активно, а ще ми се наложи след време с повече от няколко файла, който искам да са ми под ръка. Като обикновен юзър бих казал, че е по-добре от ftp. Друго, което препоръчвам, така и така сме почнали е TeamViewer-а също. Много добро решение е също за случая. ;) Единственият минус тук е, че не знаеш кога свършва сесията и ще ти се наложи да имаш някой там. ;)
 
От: Въпрос за dropbox

още не съм се престрашел за чувствителна информация, май няма и да го направя. :)

Слагаш си TrueCrypt, правиш си един криптиран файлов контейнер в Dropbox директорията, слагаш му парола 15-16 символа и нека да си се синхронизира в облака. Неудобството е, че ще трябва да си го маунтваш като устройство всеки път когато ти потрябва чувствителната информация.
 
От: Въпрос за dropbox

Слагаш си TrueCrypt, правиш си един криптиран файлов контейнер в Dropbox директорията, слагаш му парола 15-16 символа и нека да си се синхронизира в облака. Неудобството е, че ще трябва да си го маунтваш като устройство всеки път когато ти потрябва чувствителната информация.
Да, това ще го пробвам като се заиграя с таблета. Така изглежда доста по-сигурно и добро като изпълнение. Имам няколко файла, който реално искам да са на определено място и да си седят там, и в много голяма нужда да са ми под ръка. Това ще да е решението. Тук определено няма да седи нон стоп логнато. ;)
 
От: Въпрос за dropbox

Dropbox, CX, Box.net, SkyDrive - използвам всички с по-няколко акаунта за различните неща. За сега не съм имал проблеми, но на важните неща си пазя минимум по още 1-2 копия на DVD или hard.
Много съм доволен от Box.net защото имаха някаква "промоция" и като си го инсталирах на iPhone ми дадода 50 GB. Веднага си направих 2 акаунта и си ги използвам за снимки.
 
От: Въпрос за dropbox

Google Drive има изгодни цени на гигабайт.
 
От: Въпрос за dropbox

Аз не вярвам на DropBox, дори да е криптирана информацията вътре. Ползвам MEGA, като си криптирам файловете с OpenPGP и 4096 битов ключ.
Иначе TrueCrypt беше добре, даже имаше инфо, че ФБР не са успели да разбият един криптиран хард, може би и затова им затвориха фирмата набързо.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за dropbox

Dropbox наистина са много готини и може би най-добрата и най-удобната облачна услуга. Ползвам именно тях за целта. В последно време получих и много добри отзиви за друга, която пък се оказа българска - https://www.pcloud.com/ С тях също нямам проблеми и съм доволен. Google Drive никога не ми е бил удобен и почти не го ползвам. :)
 
От: От: Въпрос за dropbox

Иначе TrueCrypt беше добре, даже имаше инфо, че ФБР не са успели да разбият един криптиран хард, може би и затова им затвориха фирмата набързо.

https://veracrypt.codeplex.com/ - това май се води наследник на TrueCrypt-а, а и май е базирано на неговия сорс код.
 
Re: От: От: Въпрос за dropbox

Важната информация, напр. фирмени документи, заради които данъчните могат на ме нагъзат в следващите 7+ години се криптира и се качва на 2 различни облака + локален НАС.
Ако ползвате безплатни услуги, винаги имайте поне 2 различни услуги.
 

Горе