Въпрос за HTML5 игри

scorebg

Active Member
Здравейте,
Не знам темата дали е в подходящият раздел, ако не моля да бъда извинен.

От известно време насам забелязвам, че разработването на HTML5 игри набира скорост. Все повече хора се занимават с това - явно има причина затова.
Зададоха ми въпрос, на който честно казано не можах да отговоря - Как се печели от тези игри? Не говоря, за случая на разработчик, а примерно като собственик на подобно нещо?
 
От: Въпрос за HTML5 игри

И къде реално се популяризират тези html5 игри....

Аз ако знаех.. :)

Ето един пример:можете да си купим тази игра , цената в случая е 999 $ , хубава - лоша в случая , няма особено значение. Работи със всеки браузър и е тествана за може би 20 от най-разпространите мобилни устройства.

И тук идва въпросът, на който не можах да дам отговор - Как ще печеля аз от тази игра?
 
От: Въпрос за HTML5 игри

Ти май нямаш смартфон? Купи си и ще разбереш.
Аз ако знаех.. :)

Ето един пример:можете да си купим тази игра , цената в случая е 999 $ , хубава - лоша в случая , няма особено значение. Работи със всеки браузър и е тествана за може би 20 от най-разпространите мобилни устройства.

И тук идва въпросът, на който не можах да дам отговор - Как ще печеля аз от тази игра?
 
От: Въпрос за HTML5 игри

По принцип както се печели от мобилни приложения.

1. Показваш реклами.
2. Правиш нови нива, които струват пари.
3. Продаваш някакви животи, екстри, етц за да може да се мине дадено ниво по-лесно.

Може и да има и други начини, но тези се сещам на първо време.
 
От: Въпрос за HTML5 игри

Ти май нямаш смартфон? Купи си и ще разбереш.

И двата са ми такива - android i ios. Всички игри който съм играл са от свалени от google store или app store. За тях ми ясно, как работят. Никога не съм играл игра на телефон, таблет директно от сайт. Затова питам. Ти колко такива игри си търсил или играл ?
 
Игричката е супер и може да се печели чрез реклама най-вече, поне в този случай. Често обаче има и нива, които са заключени и за по зарибените не е проблем да си платят примерно $2, за да отключат още ...да речем....10 нива, може и повече. Отделно, ако си решил да им взимаш мейли или информация, пак е начин, по който може да тръгнеш, ако решиш да печелиш от играта. Има адски много опции, но една игра на практика представлява събиране на една аудитория от хора, които могат да се маркетират по един или друг начин. Дори съм виждал, и не само на една игра, да се създава като малък стор със сувенири и рекламни аксесоари на играта, но това е след доста време и добра популярност на играта. Пример си е Angry Birds, а има го и Българ - имат си стор с някакви си техни продукти. Интересно е, и ако си фен, определено може да се обзаведеш с нещо от там. Да Българ реално е анимация, но начините на монетеризация са си същите.
 
От: Въпрос за HTML5 игри

Аз ако знаех.. :)

Ето един пример:можете да си купим тази игра , цената в случая е 999 $ , хубава - лоша в случая , няма особено значение. Работи със всеки браузър и е тествана за може би 20 от най-разпространите мобилни устройства.

И тук идва въпросът, на който не можах да дам отговор - Как ще печеля аз от тази игра?

точно в този случай - non-exclusive - печелят от продажби...подобни клонинги на игри има десетки...
 
От: Въпрос за HTML5 игри

Печели се от доста неща:
1.Реклами
2.възможно е да се активира някоя опция в играта с/у заплащане
 
Re: От: Въпрос за HTML5 игри

Повечето големи портали за игри се ориентират по някаква причина към хтмл5, иначе се печели по същия начин като от флаш игри

Здравей и добре дошъл при нас. Мерси за мнението и да, определено тенденцията си минава към тази технология. ;)
 
От: Въпрос за HTML5 игри

точно в този случай - non-exclusive - печелят от продажби...подобни клонинги на игри има десетки...

Това е така и този случай ми ясно :) въпросът е ако аз или ти дадем тези 999 $ долара как да ги избием :)
 
От: Въпрос за HTML5 игри

scorebg ще ти отговоря аз, защото с това се занимавам. Слагаш реклами. Рекалмите може да са от рекламни мрежи а може да продаваш и собствени мобилни или други продукти. Повечето средни по размер портали правят тази сума умножена по 10. За големите изобщо не ми се говори, там сумите са впечатляващи. Не знам дали сериозно се интересуваш от хтмл5 игри но доста информация може да получиш на fgl.com Това е сайт с аукциони за флаш,хтмл5, андроид и иос игри. Преди бяха голяма работа, но сега западат. Все пак има доста информация най-вече във форума им.
 

Горе