Въпрос за RAM DDR2

mvmrik

Well-Known Member
Поръчах преди около месец 2GB DDR2 за стария ми компютър, който в момента има 2, та реших да го направя с 4. Днес пристигна, но има проблем. Разпознава ми само 128MB. Не знам, дали е възможно да е несъвместима или просто са объркали и са ми пратили 128MB. Имам само 2 слота и като ги сложа двете си работят, но в биоса се отчита общо 2176MB. Като сложа само моята ми изписва 2048, а като сложа само новата излиза 127MB. Не дава никакви грешки и дори започва да зарежда операционната система, но е изключително бавно и чаках около 10 минути, след което се отказах.

Та въпроса ми е, има ли вероятност тази памет да е несъвместима по някакъв начин с дъното или просто са ми пратили 128MB вместо 2GB. На самата памет не пише нищо, а и по размер е доста по-малка от моята. На снимката отгоре е старата ми, а отдолу - новата.
P2020004.jpg
 
От: Въпрос за RAM DDR2

За уточнение искам да кажа, че дъното ми е това: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2304#sp, а паметта, която купих е тази: http://www.banggood.com/2GB-PC25300...0Pin-Desktop-PC-DIMM-Memory-RAM-p-929065.html

Явно дъното ми поддържа до 533mhz, а самата рам би трябвало да е 667, но доколкото съм запознат, при такава разлика тя трябва да работи на 533, а не да намалява от 2GB на 128MB.
 
От: Въпрос за RAM DDR2

а като сложа само новата излиза 127MB
А ти откъде си сигурен, че платката която са ти пратили е 2 гб?
 
От: Въпрос за RAM DDR2

А ти откъде си сигурен, че платката която са ти пратили е 2 гб?

Ами не съм, аз точно това се чудя, дали да им пиша или има възможност проблема да е в мен. Със сигурност е DDR2, защото влиза в слота и работи, но не знам как да разбера точно каква е. И биоса и убунтуто ми я разпознава като 128MB.
 
От: Въпрос за RAM DDR2

Е на рамта има лепенка, аз имам същата малка е една платка Kingston 2GB.
 
От: Въпрос за RAM DDR2

Ами няма лепенка на тази. На найлончето, в което беше опакована пише "SKU138572 EVU", а отдолу има някакви йероглифи. На самата платка няма никакви лепенки.
 
От: Въпрос за RAM DDR2

Махни старата, и опитай да запалиш само с новата да видиш какво ще ти каже, ако си я отчете както трябва значи са несъвместими двете памети, ако я отчете пак така значи проблема е в съвместимост щото не знам да има 128 мб. ДДР 2 памет. ;)
Между другото има и памети които са само за интелски и само за амд дъна. ;)
 
От: Въпрос за RAM DDR2

И като видях лепенката на рама си мисля, че е само за амд дъна, а твоето е интелско, въпреки, че в сайта от който си я поръчал не е описано това. ;)
 
От: Въпрос за RAM DDR2

Като я сложа само нея в биоса пише 127МБ и работи с нея, макар и много бавно.
 
От: Въпрос за RAM DDR2

И като видях лепенката на рама си мисля, че е само за амд дъна, а твоето е интелско, въпреки, че в сайта от който си я поръчал не е описано това.
На сайта си пише:

"Special use for AMD"
 
От: Въпрос за RAM DDR2

Значи съм сляп вече, а точно за това гледах уж! :D
Че те и в червено го написали, малееее ще одя на доктор :lol:
На сайта си пише:

"Special use for AMD"
 
От: Въпрос за RAM DDR2

Питай някой който се занимава с това дали не може да ти я размени.
Значи съм прецакан :)
 
От: Въпрос за RAM DDR2

Аз отдавна търсех такава рам и никъде по магазините не намерих. Случайно видях че в сайта продават и не беше скъпа, та поръчах. Най-много да и пусна една обява, но на мен по-скоро ми трябваше. Ако някой има подходяща за мен, може да пише :)
 
От: Въпрос за RAM DDR2

До мен лежат две Kingstom Hyperx две по един, ама слотовете на дъното ми избиха и няма как да ги ползвам. Има иначе и в бг, но ту е много по-скъпа. :)
Аз отдавна търсех такава рам и никъде по магазините не намерих. Случайно видях че в сайта продават и не беше скъпа, та поръчах. Най-много да и пусна една обява, но на мен по-скоро ми трябваше. Ако някой има подходяща за мен, може да пише :)
 
От: Въпрос за RAM DDR2

Имам само 2 слота и на единия е 2GB, та затова исках още една такава, да станат поне 4.
 
От: Въпрос за RAM DDR2

Мен само един ми работи и взех една 4гб. от ибей от китай за 30 лева. Малко се чака, но пък е пушка да чукна на дърво.
Иначе може да продадеш твоите и да си вземеш така или да замениш тази с някоя която работи за интелско дъно.
Имам само 2 слота и на единия е 2GB, та затова исках още една такава, да станат поне 4.
 
От: Въпрос за RAM DDR2

Що не разгледаш из OLX? И аз наскоро търсих RAM там, и намерих много прилични цени за нови и още по-прилични за втора ръка. 100% ще си намериш каквото търсиш. ;-)
Даже ей сега на ЛС ти пращам човека, с който съм работил, да не се луташ в търсене и ровене.
 

Горе