Въпрос към CEO-тата. Google ми показва грешна страница

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте,

Дълги години по една ключова дума сайта ми е на първо място, обаче от известно време забелязвам едно странно поведение при индексиране на страницата в Google.. Какво всъщност се случва?

Пример:
По ключова дума мобилни апарати (с тайтъл Мобилни апарати, телефони, смартфони) беше на първо място. Обаче от известно време при търсене в Google на Мобилни апарати, се визуализира страницата с URL на компютри и входящия линк съответно води до страницата с компютри.

Образно казано при търсене индексираната страница изглежда така:
Мобилни апарати - Magazin.com (Излиза само това. При положения, че тайтъла е Мобилни апарати, телефони, смартфони)
Magazin.com/kompiutri (URL на страницата за компютри, вместо тази на Мобилни апарати)
Магазин за компютри на ниска цена | Magazin.com (излиза тайтъла на страницата за компютри, вместо да излиза описанието на страницата/категорията на Мобилни апарати)

Някое гуру, ако може да помогне тук или на ЛС, да се свърже с мен. Давам подробна информация и заплащам за този съвет как да се фиксне.

Хубава вечер! :)
 
Като ти гледам сайта Magazin.com няма никакви продукти за мобилни телефони, компютри, а продаваш някакви столове, лейки, дивани и подобни неща?
 
Като ти гледам сайта Magazin.com няма никакви продукти за мобилни телефони, компютри, а продаваш някакви столове, лейки, дивани и подобни неща?
Magazin.com е домейн, който използвах за примера. Сайтът ми е друг.
 
Аха, добре тогава. В такъв случай малко подвеждаш като даваш пример с друг, съществуващ сайт, а и също така правиш seo на въпросния сайт.
 
Google променя заглавията спрямо потребителската заявка, това е нормално. А, за да размени страниците или да имаш две, които се класират една след друга значи има вътрешен канибализъм.
 
Пичове, @DonMakaveli бая си ги чатка нещата, хич не е нов, едно време имаше много полезни неща относно афилейт и някакви хватки за ЕН пазара, не го подценявайте.
 
И аз бях едно време сео с дбри резултати, но това е пропаганда, по дъртите от нас знаят, преди гошето да се пръкне, а и википедия... Тогава хората четяха книги, сега гледават какво пише википедия
 
Google променя заглавията спрямо потребителската заявка, това е нормално. А, за да размени страниците или да имаш две, които се класират една след друга значи има вътрешен канибализъм.
- Видът на продуктите са коренно различни
- Имам две отделни страници, които не се класират една след друга. Едната е супер добре оптимизирана, а другата не е.
 
- Видът на продуктите са коренно различни
- Имам две отделни страници, които не се класират една след друга. Едната е супер добре оптимизирана, а другата не е.

Знам ли, така на сляпо нищо повече не мога да ти кажа. Омазал си нещо onsite най-вероятно.
 
Знам ли, така на сляпо нищо повече не мога да ти кажа. Омазал си нещо onsite най-вероятно.
За последно по on-page не съм пипал нищо от доста време преди да се случи това явление. А тази категория от както е създадена (преди 4 години) не е бутано нищо по нея. Странно.. Който има желание да направи проучване, заплащам си труда каквото си струва.
 
може навремето да си нямал описани тайтъли или описания както трябва и гугъл да е захапал страница с компютри. много често това се получава при страници без тайтъл и описания на артикули, гъгъл се хваща за първия текст дето намери.
това е много често срещано явление при електронните магазини. преди консултирах един магазин, дето пишеше детски рокли, а отваряше линк към детски обувки.
желателно е да имаш поне 3 смислени изречения описание на продукт.
 
Последно редактирано:
Мирише ми на канибализация. Но все пак може и нещо техническо да се е случило междувременно. Дай на лични.
 
Мирише ми на канибализация. Но все пак може и нещо техническо да се е случило междувременно. Дай на лични.

Аз го ръчкам, технически е проблема. Ще драсна после какво е било да остане за поколенията ако някой срещне същия проблем. :)
 
Да, интересен е казуса... Това ще може да послужи като урок за във времето, само да се разбере от къде е проблема.
 
Фози, абе спомняш ли си някаква сео нинджа имаше, разни таблици
 
Чекай да ровя
 
за самурая софта, сега се сетих, търсачката нищо не ми изкарава
 
за самурая софта, сега се сетих, търсачката нищо не ми изкарава

А да, market samurai. Не съм го ползвал от бая време, въпреки че преди го пусках всеки ден. Ама вече повечето от нещата, които показва не са от голямо значение, а за другите - разни ресърчи, тракинг на позиции има доста по-ефективни софтуери.

Гледам още може да се ползва free forever :D
 

Горе