Въпрос относно изплащане на наложени платежи

Toshkoxxx

Member
Имам фирма и онлайн магазин. Фирмата не е регистрирана по ДДС. Изпращам всяка поръчка с фискален бон към нея. Кой вариянт за изплащане на наложените платежи е по-добър и защо. Изпалащане по банкова сметка(лична или фирмена) или изплащане на парите лично на мен в офис на Еконт?
 
Имам фирма и онлайн магазин. Фирмата не е регистрирана по ДДС. Изпращам всяка поръчка с фискален бон към нея. Кой вариянт за изплащане на наложените платежи е по-добър и защо. Изпалащане по банкова сметка(лична или фирмена) или изплащане на парите лично на мен в офис на Еконт?
То е въпрос на личен избор. На теб кой вариант ти е най-удобен?
 
По банка ми е по удобно. Пробме ли е ако е по лична сметка ? Ако е през фирмената сметка май трябва да се занимавам с бумащина.
 
По банка ми е по удобно. Пробме ли е ако е по лична сметка ? Ако е през фирмената сметка май трябва да се занимавам с бумащина.
Ако е през лична сметка бумащината е по-голям плюс глобата която ще отнесеш и още един суп бумащина покрай ревизийката дето ще ти плеснат.
 
То това звучи като поредният абсурд- ако ги взема на ръка парите и ги слага в джоба си (личния, който официално се води каса на фирмата)- няма проблем. Обаче ако ги взема по лична банкова сметка- проблем.
Не че оспорвам горните мнения- подкрепям, че е така. Просто коментирам ситуацията :D
 
и да ги сложиш в джоба са пари на фирмата, ако искаш да си ги харчиш плащаш 5% данък дивидент и си ги харчи като физ лице
 
Добре , а ако ги получавам по фирмената сметка ,тогава с какви бумащини трябва да се занимавам или просто мога да си ги получавам и да си плащам с тях фирмени разходи .
 
наеми си счетоводител и си готов
 
Ако взимаш наложените платежи от Еконт след като общата им сума мине 10000 лв Очаквай включване от нап
 
Ако взимаш наложените платежи от Еконт след като общата им сума мине 10000 лв Очаквай включване от нап

и защо
 
Ако получаваш наложените платежи по банка, няма нужда да пускаш касов бон
Аз касов бон ще си пускам , интересува ме ако получавам наложените платежи по фирмената ми сметка , трябва ли да издавам други документи освен касов бон . Или в такъв случай е по-добре да си ги взимам от Еконт и да си ги внасям аз лично в банковата сметка на фирмата ми.
 
ако получателя е фирма и иска фактура ще издадеш фактура, ако е ф лице касова бележка ти стига
 
ако получателя е фирма и иска фактура ще издадеш фактура, ако е ф лице касова бележка ти стига
Точно това искам да знам на 100 % , счетоводителя ми казва ,че получавам ли парите от наложените платежи по банковата сметка на фирмата трябвало да издавам фактура . Затова питам дали има от вас хора , които получават по сметка пари от НП , за поръчки , за които са издали касов бон и издават ли фактури или просто си получават парите по сметката и после си пплащат и теглят от тях.
 
Даже и като физическо лице , продал си 2 перални два телевизора защото си си купл нови и си пратил старите по еконт пак си длъжен да заплатил данък
 
Системата на Еконт е свързана с нап . Минеш ли 10000лв трябва да платиш данък а след като фирмата не е регистрирана ще започнат такива ревизии че ще ти се завие свят .
Как така не е регистрирана ? Нали по-горе ви обяснявам ,че имам фирма . Ако някой може да отговори на другия въпрос ,този е ясен.
 
Щом пускаш касов бон, а не си с договор, служител на фирмата взема парите от еконт и ги внася в касата на фирмата или плаща разходи с тях. Естествено изпращача трябва да е юридическото лице, а свързаното лице да е касиера, МОЛ-ла или управителя. При получаване на парите, всеки един от тримата може да упълномощи друг служител на фирмата да вземе парите от наложени платежи и да ги внесе в касата. Отделно управителя може да даде в еконт списък с пълномощници, които имат право да боравят със средствата на фирмата и да управляват пратките. Внасянето в касата става с бутона +% на касовия апарат, като прикрепяш бележката в касовата книга и описваш операцията. Ако ги получаваш по банка, клиента получава разписка за пощенски паричен превод от еконт, а ти си получаваш парите по сметката. Не издаваш никаква фактура, издаваш фактура на юридическо лице, ако ти поиска, като в единия случай прикрепваш касовия бон, а в другия клиента си прикрепя разписката за пощенски паричен превод. Вариант е да изискваш обратна разписка от еконт, да ги събираш и даваш на счетоводителя на края на месеца, щом толкова иска. На моя касов апарат, с който се обработват онлайн поръчките имам бутон наложен платеж. По този начин не ти влизат пари в касата. Щото ако цъкаш с тотал пък в касата няма никой.... проблем :) Естествено парите може никога да не стигнат от еконт до касата, ако се отбиеш у кръчмата да ги изпиеш, но в крайна сметка, по документи ще ти ги търсят като наличност... Друго не се сещам.
 
Касов бон, Преглед и Тест, връщане = СТОРНО!

Моята счетоводна къща държи много на обяснение за всяко едно СТОРНО, затова предпочитам ППП, няма толкова излишна бюрокрация.

*Регистрирана съм по ДДС, разбира се.
 

Горе