Въпрос относно изплащане на наложени платежи

Дискусията в 'Онлайн Магазини' стартирана от Toshkoxxx, Февру 1, 2018.

1. Toshkoxxx

Toshkoxxx New Member

Рег.:
    Ян 15, 2018
    Съобщения:
    20
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Имам фирма и онлайн магазин. Фирмата не е регистрирана по ДДС. Изпращам всяка поръчка с фискален бон към нея. Кой вариянт за изплащане на наложените платежи е по-добър и защо. Изпалащане по банкова сметка(лична или фирмена) или изплащане на парите лично на мен в офис на Еконт?

2. TouchDown

TouchDown Member

Рег.:
    Юли 25, 2013
    Съобщения:
    124
    Харесвания:
    11
    Точки:
    18
    Място:
    Варна
    То е въпрос на личен избор. На теб кой вариант ти е най-удобен?

3. Toshkoxxx

Toshkoxxx New Member

Рег.:
    Ян 15, 2018
    Съобщения:
    20
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    По банка ми е по удобно. Пробме ли е ако е по лична сметка ? Ако е през фирмената сметка май трябва да се занимавам с бумащина.

4. D.Benev

D.Benev Active Member

Рег.:
    Дек 8, 2015
    Съобщения:
    134
    Харесвания:
    27
    Точки:
    28
    Професия:
    Universal Soldier
    Място:
    Bulgaria
    Не си го и помисляй :)

Nightgale харесва това.
  5. s1yf0x

s1yf0x Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2012
    Съобщения:
    2,248
    Харесвания:
    687
    Точки:
    113
    Професия:
    System administration
    Място:
    Sliven/Sofia
    Ако е през лична сметка бумащината е по-голям плюс глобата която ще отнесеш и още един суп бумащина покрай ревизийката дето ще ти плеснат.

Nightgale харесва това.
  6. Nightgale

Nightgale Member

Рег.:
    Май 5, 2016
    Съобщения:
    114
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    То това звучи като поредният абсурд- ако ги взема на ръка парите и ги слага в джоба си (личния, който официално се води каса на фирмата)- няма проблем. Обаче ако ги взема по лична банкова сметка- проблем.
    Не че оспорвам горните мнения- подкрепям, че е така. Просто коментирам ситуацията :D

7. pepo_999

pepo_999 Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    3,626
    Харесвания:
    178
    Точки:
    63
    и да ги сложиш в джоба са пари на фирмата, ако искаш да си ги харчиш плащаш 5% данък дивидент и си ги харчи като физ лице

8. Toshkoxxx

Toshkoxxx New Member

Рег.:
    Ян 15, 2018
    Съобщения:
    20
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Добре , а ако ги получавам по фирмената сметка ,тогава с какви бумащини трябва да се занимавам или просто мога да си ги получавам и да си плащам с тях фирмени разходи .

9. pepo_999

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    3,626
    Харесвания:
    178
    Точки:
    63
  10. CTAH

CTAH Well-Known Member

Рег.:
    Май 22, 2012
    Съобщения:
    2,549
    Харесвания:
    424
    Точки:
    83
    Място:
    Бургас
    Ако получаваш наложените платежи по банка, няма нужда да пускаш касов бон

jufo харесва това.
  11. Silver320

Silver320 New Member

Рег.:
    Окт 2, 2016
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Ако взимаш наложените платежи от Еконт след като общата им сума мине 10000 лв Очаквай включване от нап

12. pepo_999

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    3,626
    Харесвания:
    178
    Точки:
    63
    и защо

13. Toshkoxxx

Toshkoxxx New Member

Рег.:
    Ян 15, 2018
    Съобщения:
    20
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Аз касов бон ще си пускам , интересува ме ако получавам наложените платежи по фирмената ми сметка , трябва ли да издавам други документи освен касов бон . Или в такъв случай е по-добре да си ги взимам от Еконт и да си ги внасям аз лично в банковата сметка на фирмата ми.

14. pepo_999

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    3,626
    Харесвания:
    178
    Точки:
    63
    ако получателя е фирма и иска фактура ще издадеш фактура, ако е ф лице касова бележка ти стига

15. Toshkoxxx

Toshkoxxx New Member

Рег.:
    Ян 15, 2018
    Съобщения:
    20
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Точно това искам да знам на 100 % , счетоводителя ми казва ,че получавам ли парите от наложените платежи по банковата сметка на фирмата трябвало да издавам фактура . Затова питам дали има от вас хора , които получават по сметка пари от НП , за поръчки , за които са издали касов бон и издават ли фактури или просто си получават парите по сметката и после си пплащат и теглят от тях.

16. Silver320

Silver320 New Member

Рег.:
    Окт 2, 2016
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Системата на Еконт е свързана с нап . Минеш ли 10000лв трябва да платиш данък а след като фирмата не е регистрирана ще започнат такива ревизии че ще ти се завие свят .

17. Silver320

Silver320 New Member

Рег.:
    Окт 2, 2016
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Даже и като физическо лице , продал си 2 перални два телевизора защото си си купл нови и си пратил старите по еконт пак си длъжен да заплатил данък

18. Toshkoxxx

Toshkoxxx New Member

Рег.:
    Ян 15, 2018
    Съобщения:
    20
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Как така не е регистрирана ? Нали по-горе ви обяснявам ,че имам фирма . Ако някой може да отговори на другия въпрос ,този е ясен.

pepo_999 харесва това.
  19. biaaro

biaaro Well-Known Member

Рег.:
    Май 27, 2008
    Съобщения:
    2,639
    Харесвания:
    593
    Точки:
    113
    Място:
    в кюпа
    Щом пускаш касов бон, а не си с договор, служител на фирмата взема парите от еконт и ги внася в касата на фирмата или плаща разходи с тях. Естествено изпращача трябва да е юридическото лице, а свързаното лице да е касиера, МОЛ-ла или управителя. При получаване на парите, всеки един от тримата може да упълномощи друг служител на фирмата да вземе парите от наложени платежи и да ги внесе в касата. Отделно управителя може да даде в еконт списък с пълномощници, които имат право да боравят със средствата на фирмата и да управляват пратките. Внасянето в касата става с бутона +% на касовия апарат, като прикрепяш бележката в касовата книга и описваш операцията. Ако ги получаваш по банка, клиента получава разписка за пощенски паричен превод от еконт, а ти си получаваш парите по сметката. Не издаваш никаква фактура, издаваш фактура на юридическо лице, ако ти поиска, като в единия случай прикрепваш касовия бон, а в другия клиента си прикрепя разписката за пощенски паричен превод. Вариант е да изискваш обратна разписка от еконт, да ги събираш и даваш на счетоводителя на края на месеца, щом толкова иска. На моя касов апарат, с който се обработват онлайн поръчките имам бутон наложен платеж. По този начин не ти влизат пари в касата. Щото ако цъкаш с тотал пък в касата няма никой.... проблем :) Естествено парите може никога да не стигнат от еконт до касата, ако се отбиеш у кръчмата да ги изпиеш, но в крайна сметка, по документи ще ти ги търсят като наличност... Друго не се сещам.

petity харесва това.
  20. petity

petity New Member

Рег.:
    Февру 2, 2018
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Касов бон, Преглед и Тест, връщане = СТОРНО!

Моята счетоводна къща държи много на обяснение за всяко едно СТОРНО, затова предпочитам ППП, няма толкова излишна бюрокрация.

*Регистрирана съм по ДДС, разбира се.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice