Въпрос относно разплащане с Visa Debit карта в на виртуален ПОС.

logout

Member
Здравейте,
Занимавам се с дропшипинг на продукти на американския пазар и срещам следния проблем:Купувам продукт който струва $81.66(Амазон),а от картата ми дърпа 82.67,което прави 1.01 долара разлика.Банката е Експресс Банк.Според тяхната тарифа плащането на ПОС терминал в чужбина струва 0.5 долара.Всичко нормално,наистина ми дърпа 0.5 долара но къде подяволите отиват останалите 1.01 долара.Не става въпрос за единичен случай,ами при всички разплащания.Картата(Visa) ми е с доларова сметка и заплащам в долари-следва да не преминавам превалутиране.Вчера например купувам продукт от Walmart който струва 191 долара,а от картата ми изчезват 196 долара.Имам и друг проблем-имам и пейпал акаунт в долари.Тегля към картата ми Виза 550 долара и след тяхната такса трябва да получа 547.50(2.50 fee) E да ама не-понякога получавам 9-10-15-14-16 долара по малко,почти всеки път е различно.Мой приятел се занимава със абсолютно същата дейност-картата му е Виза,но от ОББ и отново говориме за доларова сметка и разплащане в долари.Той няма никакви проблеми-дъпа му всичко точно до стотинката.Ползвам e-banking и следя всяка една трансакция.Всякакви съвети са добри дошли и естесвено очаквам уважаемия колега Sherifa да ми поясни как стоят нещата.
 
От: Въпрос относно разплащане с Visa Debit карта в на виртуален ПОС.

Колкото и да я гледам тарифата и правя сметки с други редове дори, пак не излизат сметките. Някаква „невидима“ тарифа навярно има ИЛИ си избрал и през AMZN + другия Store да ти калкулира / charge-ва кинтите не директно в USD, а в BGN или друга, съответно да минават през 1-2 в повече превалутирания. Което пък не обяснява при refund-а (withdrawal) от PP що винаги взема различно, което принципно трябва да си е така. $547.5 - 0,5% (банкова такса за такъв вид тегления, $2.74) = $544.76 трябва да дойдат точно. Което иде реч, че е нещо от банката.

Минах и през една сравнително топла таблица, но естествено и там няма такъв филм. Други оплаквания относно това, които да са на същата банка и пазаряли онлайн през ПОС или дори през тея 2-та, ако се намерят, и дадат feedback, ще е OK. Ако не се намерят, предвид, че сигурно бая „изгърмели“ щеше да има, значи има нещо.

Свърже се с тел. поддръжка оператор на банката за допитване що charge-ва по повече с конкретни примери за транзакции, и оня да види в неговият админ панел какви данни излизат и колко реално банката е взела като такса или колко е струвал артикулът, или дали USD-то им минава през двойно превалутиране или не. Ако няма развитие, решение и оправяне, единственият вариант остава смяна на кутиите, на банката. 00В също много-много не я тачат из онлайн средите (с оплаквания за картите при международни транзакции) принципно, оня твоя човек би следвало да се чувства късметлия.
 
От: Въпрос относно разплащане с Visa Debit карта в на виртуален ПОС.

Провери не минаваш ли някакви крос транзакции. Тип долар-лев, лев-долар и оттам да се дърпат центове. ВЪПРЕКИ че при доларова сметка и доларово плащане пак можеш да минеш вътрешнобанкова-крос-транзакция.
 
От: Въпрос относно разплащане с Visa Debit карта в на виртуален ПОС.

Аз бих сменил банката... и да препоръчам моята от която съм много доволен - ПИБ
Аз за всякакви плащания използвам кредитната им Виза , като имаш кешбек 1 процент на всеки 6 месеца. Което при сумите , които аз плащам са си доста пари.
Сега имат промоция безплатна ти е първата година. Банки има бол , така че не стой при тази. Може би трябваше да споделя , че и аз бях преди това към СГ Експрес банк , но много кофти условия и минах на ПИБ. Не съжалявам въобще.
 
От: Въпрос относно разплащане с Visa Debit карта в на виртуален ПОС.

Тоя 1% е добре, стига да се получават кинти по друг канал или друг начин (не и чрез карта), че принципно се обезсмисля, след като И 1% е Withdrawal bank fee-то, което си удържат при тегленето към картата така или иначе.
 
От: Въпрос относно разплащане с Visa Debit карта в на виртуален ПОС.

Тоя 1% е добре, стига да се получават кинти по друг канал или друг начин (не и чрез карта), че принципно се обезсмисля, след като И 1% е Withdrawal bank fee-то, което си удържат при тегленето към картата така или иначе.

Аз парите си ги получавам в другата дебитна карта. Но от кредитната плащам всичко , после всеки месец , чрез онлайн банкиране си възстановявам използваните суми - от едната ми банкова сметка към другата сметка(безплатно е). Та всеки 6 месеца си идва една добра сума пари от този 1 процент , защото освен всичко друго с картата си плащам оналайн и сметките като ток вода тел.....
 
От: Въпрос относно разплащане с Visa Debit карта в на виртуален ПОС.

Провери не минаваш ли някакви крос транзакции. Тип долар-лев, лев-долар и оттам да се дърпат центове. ВЪПРЕКИ че при доларова сметка и доларово плащане пак можеш да минеш вътрешнобанкова-крос-транзакция.

Абсолютно това е причината. Картата може да е доларова, да се пазарува в долари, но сетълмент сметката на банката да е в Евро. И така, ти с твоята доларова карта си мислиш, че купуваш нещо в долари, а на практика купуваш в долари, които се обръщат в евро в сетълмент сметката, и обратно в долари към кредитната ти карта. Редовен номер на банките е това, нещо което пропускат да разяснят на клиентите :) От българските мисля, че ПИБ имаха сетълмент сметка в долари за доларовите им карти, но само за една от двете - Visa или Mastercard. Провери си допълнително.
 
От: Въпрос относно разплащане с Visa Debit карта в на виртуален ПОС.

Из e-vestnik comment:

26) edin_minavasht 16 Ноември, 2012 в 6:12 pm
Привет на автора! Един коментар във връзка с доларовите сметки и плащания в чужбина. До преди 2007 (влизането ни в EU) банките имаха и сетълмент в USD, което водеше до факта че банката биваше задължавана за транзакции в САЩ с долари и ако имаш сметка в USD (по дебитна/кредитна карта), естествено няма превалутиране. След 2007 обаче БГ банките станаха членове на VISA/MasterCard Europe и сетълмента е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в EUR - така и започва едно превалутиране, та жална ни майка. Затова моят съвет - BGN. Като запознат с картовия бизнес (не работя в Прокредит :)), да споделя, че red-neck-овете немат, ма най-малката ...още
…до колко е вярно.
 
От: Въпрос относно разплащане с Visa Debit карта в на виртуален ПОС.

Има ли бял списък с банки, които предлагат истински доларови карти (да не се превалутира в евро и после пак в долари)? Ако ми се наложи да купувам нещо в долари - да знам.
 

Горе