Въпрос относно фактура за ЕС (?)

advaworx

Active Member
За пръв път ми се налага пускането на фактура за чужбина /Германия/. Ето данните, които получих.(ИМЕТО НА ФИРМАТА) GmbHDingolfinger Str.281673 München VAT-ID: DE284 *** *** HR Nummer: HRB ******- - - - VAT-ID - ясно, а това HR Nummer какво е? И защо няма МОЛ? Как да я попълня? Виждам, че е по-различно от колкото за България.
 
От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

ПС - ФОРУМЪТ НЕЩО Е БЪГНАТ, ПИСАХ И В ЕДНА ДРУГА ТЕМА, ПРЕЗ ХРОМ И ОПЕРА НЕ МИ ИЗКАРВА ТЕКСТОВИЯ ПАНЕЛ И МИ ВАДИ ВСИЧКО НА ЕДИН РЕД.....
 
От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

Ако фирмата ти не е регистрирана по ДДС не можеш да му издадеш фактура.
 
От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

А, сега де, това неприятно ме изненада, защото не сме регистрирани по ДДС... :(
 
Re: От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

ПС - ФОРУМЪТ НЕЩО Е БЪГНАТ, ПИСАХ И В ЕДНА ДРУГА ТЕМА, ПРЕЗ ХРОМ И ОПЕРА НЕ МИ ИЗКАРВА ТЕКСТОВИЯ ПАНЕЛ И МИ ВАДИ ВСИЧКО НА ЕДИН РЕД.....

те зареждат от клаудфлеър явно на моменти най близкия който е до теб по трасе на твоя интернет доставчик не ти ги зарежа, не мога нищо да направя освен да го спирам като забележа такъв проблем

Виж сега как е ?
 
От: Re: От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

те зареждат от клаудфлеър явно на моменти най близкия който е до теб по трасе на твоя интернет доставчик не ти ги зарежа, не мога нищо да направя освен да го спирам като забележа такъв проблем Виж сега как е ?
По едно време се появи, сега изчезнаха пак. Странното е, че и в Сливен като бях беше така, сега съм си в Софоя и отново, като тук съм на Близу, а там на Булсат.
 
От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

Ако фирмата ти не е регистрирана по ДДС не можеш да му издадеш фактура.
Защо? Би трябвало да може?
 
Последно редактирано:
От: От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

Защо? Би трябвало да може, а купувачът да си начисли ДДС в Германия?
Аз съм купувал стока от фирма- продавач от Англия, която не е регистрирана по ДДС.
Нямаха на фактурата VAT, а само друг номер някакъв, като нашето ЕИК.

Защо си пише в ЗДДС и правилника по прилагане на ЗДДС. Това, че някой го е направил за теб, не означава, че ако ти цъфнат на ревизия няма да ти разпилеят задника от София до Лондон и обратно заради тази фактура. Всеки сам си поема риска.
 
От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

Фактура може да се издаде, в нея пише основания за неначисляване на ДДС - чл. 113, ал. 9 от ЗДДС
 
Защо си пише в ЗДДС и правилника по прилагане на ЗДДС. Това, че някой го е направил за теб, не означава, че ако ти цъфнат на ревизия няма да ти разпилеят задника от София до Лондон и обратно заради тази фактура. Всеки сам си поема риска.

не че го е направил за немо мисля че брад имаше на предвид че англииските фирми масово продават на целия евросъюз без да са по ддс и без да го начислява и не им пука... (само англииски фирми съм видял да го правят така непукиски) и аз също съм ги виждал остналите си слагат ддс... знам за една такава от поне година си крета че не слагат ддс щото не са по ддс и няма проблем... да си купиш от тях без такова

беше споменавано в друга тема за подобни случай правилното е да си регнат..
 
От: От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

Защо си пише в ЗДДС и правилника по прилагане на ЗДДС. Това, че някой го е направил за теб, не означава, че ако ти цъфнат на ревизия няма да ти разпилеят задника от София до Лондон и обратно заради тази фактура. Всеки сам си поема риска.
Такова нещо къде точно го пише и как точно ще го е направил специално за мен?:)
Дори си пише изрично в повечето сайтове, че не са регистрирани или дали са регистрирани по ДДС.
 
Последно редактирано:
Re: От: От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

Такова нещо къде точно го пише и как точно ще го е направил специално за мен?:)
Дори си пише изрично в повечето сайтове, че не са регистрирани и дали са регистрирани по ДДС.
Например сделка между две нересгистрирани фирми по ДДС от ЕС - никой нищо не плаща и не начислява.
Едната е рег., а другата не е, тогава регистрираната си самоначислява и плаща ДДС в страната, в която е регистрирана.
При покупка на нерегистрирана от рег. фирма, ДДС-то се начислява и плаща още с покупката.

човек правилното доколко съм си говорил със счетоводители а и е обсъждано във форума (мисля че account-bg писа) е всяка сделка между фирми от държави от общостта е да е по ддс .... да има подавания на вайс декларации .... И само англииските фирми не го спазват – МАСОВО, незнам защо...
 
От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

Фактура може да се издаде, в нея пише основания за неначисляване на ДДС - чл. 113, ал. 9 от ЗДДС
Точно така:D
Линк
Основания за Не Начисляване на ДДС при Доставка

чл.113, ал.9 от ЗДДС – лицето не е регистрирано по ЗДДС;
 
Re: От: От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

Такова нещо къде точно го пише и как точно ще го е направил специално за мен?:)
Дори си пише изрично в повечето сайтове, че не са регистрирани и дали са регистрирани по ДДС.
Например сделка между две нересгистрирани фирми по ДДС от ЕС - никой нищо не плаща и не начислява.
Едната е рег., а другата не е, тогава регистрираната си самоначислява и плаща ДДС в страната, в която е регистрирана.
При покупка на нерегистрирана от рег. фирма, ДДС-то се начислява и плаща още с покупката.

човек правилното доколко съм си говорил със счетоводители а и е обсъждано във форума е всяка сделка между фирми от държави от общостта е да е по ддс .... да има подавания на вайс декларации .... И само англииските фирми не го спазват – МАСОВО, незнам защо... (мисля тук се споменава пак англииска фирма която продава така и има обяснение http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=49723&p=526766#post526766)
 
От: Re: От: От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

човек правилното доколко съм си говорил със счетоводители а и е обсъждано във форума (мисля че account-bg писа) е всяка сделка между фирми от държави от общостта е да е по ддс .... да има подавания на вайс декларации .... И само англииските фирми не го спазват – МАСОВО, незнам защо...
Няма такова нещо и е без значение от коя държава от ЕС е контрагента.
Нищо нелегално няма, а си е така по закон.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

Coolıce, не бъркай регистрацията за рекламна услуга и такава с цел търговия.
За първото, за което си ми пуснал линк става въпрос за задължителна регистрация,
ако се извършва рекламна или друга услуга в страна от ЕС.
Аз си пиша за стандартната регистрация на фирма.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно фактура за ЕС (?)

Виждам, че отчаяно вярвате, че чл. 113 е приложим в този случай но за съжаление все още не сте попаднали в полезрението на НАП за да Ви демонстрират по нагледен начин, че изглеждате смешно отстрани. Искренно Ви пожелавам да не превъртите 50 к оборот и да не се налага да правите регистрация по ДДС на общо основание.
 

Горе