Въпрос относно AdSense

didexs

Active Member
Здравейте имам бан в AdSense и ми казаха че трябва нов е-майл ново име нова банкова сметка и нов адрес, това го разбирам и ако може да ми кажете дали е нужно нещо друго, и най-вече проблем ли ще е ако сложа реклами на сайта си. След като преди имах реклами и ме банаха!
 
Освен нещата, които си изредил, ще ти трябва нов сайт и нов ИП адрес, от който да взлизаш в Google.
 
От: Re: Въпрос относно AdSense

Нов IP добре, но защо и нов сайт. Ако е продал сайта на друг и другият ли собственик неможе да има Адесенс акуант?
 
Re: От: Re: Въпрос относно AdSense

Нов IP добре, но защо и нов сайт. Ако е продал сайта на друг и другият ли собственик неможе да има Адесенс акуант?

Ами ... информацията по този въпрос е доста неясна, но ти ако искаш купи един такъв и си сложи адсенса там :)
 
От: Re: От: Re: Въпрос относно AdSense

Ами ... информацията по този въпрос е доста неясна, но ти ако искаш купи един такъв и си сложи адсенса там :)

Информацията е прекалено ясна. Гугъл банват първо домейн и в краен случай акаунт. Ако са ти блокирали акаунта - лошо. Ако е блокиран само сайта - може да прегледаш правилата на адсенс и да си оправиш сайта. След това пращаш състрадателен мейл( колко си сгрешил и как от това зависи живота ти :) ) до adsense-support @ google . com и adsense-bg @ google . com
 
Кое точно е ясно? Човека има блокиран акаунт. При това положение, за да сложиш адсенс на същите сайтове можеш общо взето само да претендираш, че сега си ги купил. Може за по-сигурно да им пратиш някакво такова запитване "така и така, сега ги купих тия сайтове и продавача ми каза, че има блокиран акаунт. мога ли да сложа адсенс". Те ще ти отговорят да правиш каквото прецениш, стига да спазваш правилата - от ясно по-ясно :). В крайна сметка, след като си смениш IPто, мейла, адреса и там каквото още се сетиш, най-многото да получиш след време едно писмо свързано с тази точка:

My account was disabled for being related to another disabled account. Can you tell me more about this relation?

Just as with invalid click activity, we're unable to provide our publishers with any information about relations we find between publishers' accounts. Please understand that we take this precaution with all of our publishers for the sake of protecting our proprietary detection system.

Please also bear in mind that Google reserves the right to disable an account for any reason. If we determine that an AdSense account may pose a risk to our AdWords advertisers, we may disable that account in order to protect our advertisers' interests.
А как ще са разбрали също не е ясно - само те си знаят.
 
От: Re: Въпрос относно AdSense

Кое точно е ясно? Човека има блокиран акаунт. При това положение, за да сложиш адсенс на същите сайтове можеш общо взето само да претендираш, че сега си ги купил. Може за по-сигурно да им пратиш някакво такова запитване "така и така, сега ги купих тия сайтове и продавача ми каза, че има блокиран акаунт. мога ли да сложа адсенс". Те ще ти отговорят да правиш каквото прецениш, стига да спазваш правилата - от ясно по-ясно :). В крайна сметка, след като си смениш IPто, мейла, адреса и там каквото още се сетиш, най-многото да получиш след време едно писмо свързано с тази точка:

А как ще са разбрали също не е ясно - само те си знаят.

Мисля че сам си си отговорил на това "Кое точно е ясно?". Г не ги интересува че стария собственик Пенчо на сайта Х е продал на новия собственик Станчо и Станчо писал писмо на Г да му пуснат адсенса , защото бил блокиран и нямал нищо общо с това. Има си правила и Г преценяват дали са нарушени или не. Не знам за какви смени на IP адреси говориш - дали за смяна на хостинга или на ip-то от което се логваш в акаунта на адсенс, но това по никакъв начин няма да помогне. Варианта е да промениш сайта спрямо правилата на Г и да изискаш преразглеждане ( в рамките на няколко седмици от блокирането на акаунта ). Другия вариант е да регистрираш нов домейн и да редиректваш site.com -> site1.com ( труда който си хвърлил по СЕО и популяризиране и реклама на стария сайт го отписваш), но така или иначе новия ти сайт трябва да отговаря на правилата им.

ПП. До момента съм имала 3 блокирани сайта и 3-те са преразгледани и върнати към програмата на Адсенс. Нямала съм блокиран акаунт и може да бъркам някъде.
 
Ясно е, че говориш за някакви други неща, които не са точно по темата :). Човека явно има блокиран акаунт. Сигурно е кликал. Баннат е завинаги. Никакви промени или писма до арменския поп няма да помогнат. В задачата се пита "можем ли да си направим нов акаунт с чуждо име и да не ни хванат? какво ни трябва за да стане това?". За да не ти баннат и новия акаунт трябва да не може да се открие връзка между него и стария. Ако ползваш стария си сайт си намаляваш доста шансовете.

Другия вариант е да регистрираш нов домейн и да редиректваш site.com -> site1.com ( труда който си хвърлил по СЕО и популяризиране и реклама на стария сайт го отписваш)

- защо, какво ще му стане на сео-то?
- сериозно ли мислиш, че адсенс няма да забележат, че си си премесил(а) сайта?
 
От: Re: Въпрос относно AdSense

Ясно е, че говориш за някакви други неща, които не са точно по темата :). Човека явно има блокиран акаунт. Сигурно е кликал. Баннат е завинаги. Никакви промени или писма до арменския поп няма да помогнат. В задачата се пита "можем ли да си направим нов акаунт с чуждо име и да не ни хванат? какво ни трябва за да стане това?". За да не ти баннат и новия акаунт трябва да не може да се открие връзка между него и стария. Ако ползваш стария си сайт си намаляваш доста шансовете.



- защо, какво ще му стане на сео-то?
- сериозно ли мислиш, че адсенс няма да забележат, че си си премесил(а) сайта?


НЕ МОЖЕ да ползваш домейн от баннат акаунт в адсенс с нов акаунт ( или поне до август, 2010 години когато при мен се случи за последно).

- защо, какво ще му стане на сео-то?
Нали не мислиш че един редирект 301 оправя нещата за един по-сериозен проект?

- сериозно ли мислиш, че адсенс няма да забележат, че си си премесил(а) сайта?
Не става въпрос какво ще забележат адсенс и какво не. Идеята е ако си сбъркал нещо в стария сайт - в новия това да го няма.
 
Re: От: Re: Въпрос относно AdSense

НЕ МОЖЕ да ползваш домейн от баннат акаунт в адсенс с нов акаунт ( или поне до август, 2010 години когато при мен се случи за последно).

Може, без никакъв проблем :). Просто трябва от адсенс да са убедени, че ти не си стария собственик. Знам няколко сайта, които наистина са продадени и си имат адсенс.

Нали не мислиш че един редирект 301 оправя нещата за един по-сериозен проект?

Убеден съм в това. Както и по-голямата част от света :)

Не става въпрос какво ще забележат адсенс и какво не. Идеята е ако си сбъркал нещо в стария сайт - в новия това да го няма.

Ако си сбъркал и искаш да започнеш на чисто ще е доста глупаво да започнеш с един 301 редирект :D
 
От: Въпрос относно AdSense

мхм мисля че разбирам, значи да добавя само AdSense ми е банат не целия профил направих нова регистрация и пуснах реклами в 2 блога. Пак ли ще ме банат на края на месеца след проверката?
 
От: Re: От: Re: Въпрос относно AdSense

@vaskoa Не ми се спори - сигурно си прав за всичко. ;)

edit: Не ти пожелавам да развиеш сайт който изкарва 3-4К евра на месец и да го баннат от адсенс ;)
 
Re: От: Въпрос относно AdSense

мхм мисля че разбирам, значи да добавя само AdSense ми е банат не целия профил направих нова регистрация и пуснах реклами в 2 блога. Пак ли ще ме банат на края на месеца след проверката?

Никой не може да ти каже. Или ще те баннат, или няма :)
 
От: Re: От: Въпрос относно AdSense

Да се надяваме че няма щото става голяма боза иначе :(
 
От: Въпрос относно AdSense

Я, накрая на първия месец има проверка? Това винаги ли е така?
 
По-скоро има малко преди да ти пратят първия чек. Точно си се наточил на паричките и хоп ... идва Онова писмо :).
 

Горе