Въпрос относно .co.uk домейн

Marto_power

New Member
Здравейте!
Четох из форумът и виждам, че има хора с много знания в областта на интернет. Сигурно въпросът ми ще Ви се стори елементарен, но съм в затруднение. Преди 3 седмици регистрирах .co.uk домейн чрез namecheap. Няколко дни по-късно получих имейл от nominet, в който ми беше обяснено, че трябва да потвърдя самоличността си. Изпратих им копие на личната ми карта, но получих отговор, че не могат да потвърдят адресът ми. Обясних им, че може би се получава така, защото е на бг език и те казаха, че трябва да потвърдят адресът ми, за да бъде валиден домейнът. Въпросите ми са:

- какъв документ може да им свърши работа?
- какво би могло да стане, ако не им изпратя нищо повече? В момента домейнът е активен и реално мога да си го ползвам.

Благодаря предварително на всички отзовали се :)
 
От: Въпрос относно .co.uk домейн

Nominet’s Data Validation Process:

If you have registered the domain name(s) as an individual:

- a copy of ID (passport, national ID card, driver’s license), corresponding to the owner name
- and a proof of address (invoice less than 3 months old, e.g. utility bill, bank statement).
Платежно / фактура от ток, вода, телефон, парно, ТВ, интернет, мобилен, банково извлечение или др. документ, където ЯСНО на него присъства ЛОГОТО на компанията, ТОЧНИЯТ ти адрес (отговарящ на този в профилът, matched), баркод (ако има, още по-добре) и да не е по-стар от 90 дни.

Стандартно.
 
От: Въпрос относно .co.uk домейн

Благодаря за отговорът :) Няма компания, домейнът е регистриран, като "Non-UK Individual". Според теб дали ще е проблем, като на банковото извлечение адресът ми е на български език? Защото при регистрацията на домейнът съм го написал на латиница. Не знам дали това има някакво значение де.
 
От: Въпрос относно .co.uk домейн

50:50. Зависи от компанията, reps, OCR инструменти и софтуер дали ползват и т.н. Може би да, може би не.

Всеки случай е важно след транслитерацията от кирилица на латиница – транслитериран Proof of Address-ът кирилският да отговаря на латинския в профилът ти.

Ако се заядат, изглежда ще трябва да вадиш от другаде bill на EN.
 
От: Въпрос относно .co.uk домейн

Ясно, много ти благодаря за изчерпателната информация. Преди няколко месеца един приятел регистрира такъв домейн само с копие от личната карта, явно зависи на какъв служител в nominet ще попадне човек. Ще напиша какво се е случило, когато получа отговор.

P.S. Няколко дни след като изпратих копие от банковото извлечение данните ми бяха валидирани без проблеми. Радвам се, че попаднах на този форум, тук новобранците като мен могат да получат много полезна информация. Чета темите с интерес :)
 
Последно редактирано:

Горе