Въпрос относно Forex

N.JELQZKOV

New Member
Здравейте,

Преди два дни реших и аз най-накрая да го пробвам тоя Forex. :) Отворих си демо сметка в трейдър.бг и в една платформа за автоматично търгуване с копирани стратегии.

Въпросът ми е: Зарибяват ли демо сметките?

Питам поради факта, че съм АБСОЛЮТНО БОС в тая сфера, а само за един ден изкарах 270 лева във трейдъра. За трейдъра използвах някакъв икономически календар, който намерих в нета и взимах инфо от някакъв сайт за сигнали. Във платформата за автоматично търгуване снощи копирах една стратегия и днес сутринта се събуждам с $800 по-богат от снощи. (виртуално) :D От двете платформи изкарах 1427 лева само за един ден.

Това ли е целта на демо сметките? Да те зарибят и после да почне якото губене на пари. :)
 
От: Въпрос относно Forex

Здравейте,

Преди два дни реших и аз най-накрая да го пробвам тоя Forex. :) Отворих си демо сметка в трейдър.бг и в една платформа за автоматично търгуване с копирани стратегии.

Въпросът ми е: Зарибяват ли демо сметките?

Питам поради факта, че съм АБСОЛЮТНО БОС в тая сфера, а само за един ден изкарах 270 лева във трейдъра. За трейдъра използвах някакъв икономически календар, който намерих в нета и взимах инфо от някакъв сайт за сигнали. Във платформата за автоматично търгуване снощи копирах една стратегия и днес сутринта се събуждам с $800 по-богат от снощи. (виртуално) :D От двете платформи изкарах 1427 лева само за един ден.

Това ли е целта на демо сметките? Да те зарибят и после да почне якото губене на пари. :)

Да това е. Не е казано че ще почнеш да губиш пари, но има разлика в мисленето когато играеш с виртуални и с реални пари. Но пък докато не пробваш, няма как да разбереш. В общи линии аматьорите един ден печелят. един ден губят...
 
От: Въпрос относно Forex

пробвай пък кво толкова , може да бутнеш 1000 лева за тръпката, знаели човек може да ти провърви, макар съм 99 % че ще ги загубиш, но имаш 1 % шанс :)
 
От: Въпрос относно Forex

Ще ти го кажа така, на демо сметки 99% печелят, с реални пари 99% губят. Не, няма случайни неща, разликата между демо и с реални е огромна, и не е само психологическа ;) Такива номерца въртят посредниците, че си губиш парите преди да се усетиш ...
 
От: Въпрос относно Forex

Това е много опасно за психичното здраве. В никакъв случай не започвай, това е хазарт и води до пристрастяване.

Най-опасно е за тези, чиито първи сделки са на печалба. Следващите сделки са на загуба, като вероятността комарджията да е на загуба общо от всички сделки нараства пропорционално на сделките. Комарджията продължава да прави сделки като се надява, че ще избие загубите, но това не се случва.

Печелят тези, които рекламират форекс брокерите и разбира се самите форекс брокери. Също така печелят и продавачите на книги по темата и продавачите на експертни системи (forex robots).

При правилна стратегия (и нисък риск) може да се вади нищожна печалба (подобно на банков депозит или малко повече), като има сериозен риск и от загуба (докато при банковия депозит риска от загуба е нищожен). При по-агресивна стратегия рискът е абсурдно голям, а възможната печалба изобщо не оправдава поемането му.

Най-добре веднага забрави за това или се заеми с „продаване на лопати“ - по време на златна треска продавачите на лопати печелят добре. По-горе написах кои са „продавачите на лопати“ в сферата на Форекс.

Това се отнася до спекулацията с всякакви финансови инструменти на маржин - не само валутни двойки ("Форекс"), но и договори за разлика върху фючърси/акции/CFD и т.н.

Само дългосрочната покупка на акции (без лост) може би е разумно да се извършва, но и при тази дейност има голям риск при не много голяма възможна печалба (периодично акциите падат драматично - виж например падането през 2008-ма, сега има нов връх и в близките месеци може да има ново драматично падане). Най-добре да инвестираш в собствения си бизнес - помисли как тази дейност, която ти носи доход може да се разшири чрез наемане на служители или подизпълнители и дали може да извършваш ефективен контрол над бизнеса.
 
От: Въпрос относно Forex

Аз преди време се бях зарибил точно по този начин и накрая увиснах с 3000лв Може да пробваш дано имаш по-голям късмет:)
 
От: Въпрос относно Forex

Форекс-а е супер място за инвестиция и ако правиш нещата правилно ще видиш, че дори няма да ти се занимава с други неща. Всичко е спекулация и имаш ли достатъчно капитал да издържиш пазара (leverage-a) и действаш ли умно според пазара и тренда значи ще правиш пари.

Аз лично никога не съм ползвал БГ брокер няма и да ползвам и не мога да кажа дали там нещата са ок, но trader.bg е компания, за която вее и по телевизията гледам, така че предполагам няма да имаш проблеми. Друг е въпроса да не вземат да ти търсят някакви данъци. По тоя въпрос не съм наясно изобщо с БГ брокерите.

Относно копираната търговия, откажи се докато не си почнал с реални пари. Повярвай ми няколко пъти съм пробвал и всеки път съм губил. Просто на всеки му харесва да гледа някой с 25 000$ в акаунта, но не се прави сметката, че тези 25 000$ могат да издържат много единици надолу или нагоре, а трейдъра, който копира има примерно 1000$ и затъва много бързо.
 
От: От: Въпрос относно Forex

Здравейте,

Преди два дни реших и аз най-накрая да го пробвам тоя Forex. Отворих си демо сметка в трейдър.бг и в една платформа за автоматично търгуване с копирани стратегии.

Въпросът ми е: Зарибяват ли демо сметките?

Питам поради факта, че съм АБСОЛЮТНО БОС в тая сфера, а само за един ден изкарах 270 лева във трейдъра. За трейдъра използвах някакъв икономически календар, който намерих в нета и взимах инфо от някакъв сайт за сигнали. Във платформата за автоматично търгуване снощи копирах една стратегия и днес сутринта се събуждам с $800 по-богат от снощи. (виртуално) От двете платформи изкарах 1427 лева само за един ден.

Това ли е целта на демо сметките? Да те зарибят и после да почне якото губене на пари.

Преди да дам моя отговор ще ти задам един въпрос: Защо според теб повечето "професионални трейдъри" в тази сфера си губят времето да пишат книги и да ги ПРОДАВАТ - не дават - > ПРОДАВАТ само за "няколко долара", след като могат да си докарват хиляди долари с въпросните стратегии месечно? :)

А сега и моя отговор. Първо въпроса с брокерите. Той мъчи много хора - дали дадения брокер е коректен или не е, как да разберем дали е коректен или не е и т.н.

Всъщност, има няколко вида брокери - например едните са NDD (No Dealing Desk) брокери - тоест, те директно подават сделките за изпълнение към други финансови институции. Този тип брокери печелят от спред и т.н., затова при тях спреда е по-висок в сравнение с други техни конкуренти. Другият тип са точно противоположни. Те "те пускат на пазара", ако те бива и работиш с големи обеми, а не нещо от сорта там на 20-30лв сделка, примерно. Те се отличават с ниския спред и тяхната главна цел е да губиш.

Какъвто и да е брокера, дори и да почнеш да печелиш много, ще ти "резнат крилцата", ще започнат да забавят изпълнението на поръчките или случайно да ти "будат фитилчета", които ги няма никъде другаде (колкото да ти обършат стопа), за да излезеш на загуба.

Самата система на брокера е едно на ръка.

За самата търговия - е много трудно! Самото действие - "правене на сделка" само по себе си не изисква особено големи умения и полагане на труд. Цаката е в анализа - той се прави най-трудно. Най-малкото, защото има стотици фактори, с които трябва да се съобразяваш.

Например, ще дам пример със златото. То е стока и е силно фундаментално зависимо. Цената на златото зависи и от цената на долара, тъй като цената на златото е в долари. Съответно, когато долара се покачва, златото пада и обратно.

Оттук, трябва да се следи долара. Доларът се покачва при добри новини за икономиката на САЩ и спада при лоши новини като съответно златото се покачва при лоши новини за икономиката на САЩ и спада при добри новини.

От друга страна златото се среща в комбинация с XAU/EUR, XAU/AUD и т.н., така че то е зависимо също от еврото, което е зависимо от икономиките на страните свързани с еврото, както и със цените свързани с австралийският долар. Зависимо е и от икономиката на Китай, която противно на икономиката на САЩ - когато е добре и златото е ОК, когато не е ОК китайската икономика златото също пада.

Но не трябва да се забравя, че златото може да се счита за сигурна инвестиция - то не ръждясва, не се изпарява, стои си злато - под каквато и да е форма. А инвеститорите обикновено търсят сигурни инвестиции..., а златото определено може да се счете за такава!

Следователно, когато има някакви криза - било тя икономическа или пък конфликт - например този между Русия и Украйна и сега пък Ирак и т.н., то тогава инвеститорите инвестират в злато, откъдето се качва и неговата цена. В един момент, обаче тези новини престават да оказват влияние и то започва да си се движи "по традиция" в посоката, която му е отредена по принцип.

Освен това, цената на златото зависи от индексите. Когато инвеститорите искат да купят индекси им трябват пари, затова започват да продават злато, следователно цената му пада и обратно.

Да не забравяме и празниците като индийския Дивали (нещо като нашата Коледа), когато в продължение на дни индийците се спукват да купуват бижута, скъпоценности и т.н., откъдето се вдига цената на златото.

И всякакви такива неща.

Идва тип анализ - техническия - разбира се, там е въпрос на техника, но като започнеш да се съобразяваш с това кое е доджи, коя японска свещ какво значи, кой бар на къде е как са се пресекли SMA или пък "златото се е вкарало в някакъв канал", определяне на нива на подкрепа и съпротива и т.н., определяне на тренда и т.н.

... златото беше само за пример. За да видиш с колко много неща (посочените от мен са само мнооого, много малка част), с които трябва да се съобразяваш.

Относно въпроса за демо и реална сметка - не, не е едно и също.

Независимо дали сумата, с която търгуваш на демо е еквивалентна на реалната, с която смяташ да "влезеш", то чувството не е едно и също.

Например, емоцията е съвсем различна при демо цъкаш и "квото стане", а при реална дори ти се ускорява пулса (наистина е така) :).

Отделно, че при реална има ограничения като сума от сметката, с която може да се търгува, автоматично затваряне и т.н., и липсва бутона за рестартиране на сметката.

Познавам хора, които печелят.

Но честно казано за мен това е най-трудната сред трудните професии на света. Необходими са желязна дисциплина, пълен игнор на емоциите, постоянство, тлъста сметка. Това, което отличава трейдинга от другите типове "инвестиции" е, че може да те забие яко в земята.

Има хора, които печелят да и мои познати имат такива познати. Но процента е много, много нисък.

А и освен това тук се работи не с клиенти, не със софтуер, не със някакви инструменти или пък документи - работи се пряко с пари. А това поражда лакомия у хората и те не могат да се контролират. :)

Така, че хубаво си помисли преди да се засилиш към трейдинга дали е за теб.

Например, със сметка от 10 000 демо за по-малко от месец ги ошеснайсеторих, но при реалната дали имам същия резултат според теб? :wink:

Само дългосрочната покупка на акции (без лост) може би е разумно да се извършва, но и при тази дейност има голям риск при не много голяма възможна печалба (периодично акциите падат драматично - виж например падането през 2008-ма, сега има нов връх и в близките месеци може да има ново драматично падане). Най-добре да инвестираш в собствения си бизнес - помисли как тази дейност, която ти носи доход може да се разшири чрез наемане на служители или подизпълнители и дали може да извършваш ефективен контрол над бизнеса.

Всъщност, трябва тлъста сметка за търговия с акции най-малко заради %, който се плаща при сделка на форекс брокера.
 
От: Въпрос относно Forex

Мерси за отговорите. За сега смятам да си цъкам по демотата и да се уча. Не за хазарта, просто ми е интересно. :) Имам още един въпрос. Стойността на един пипс зависи от ливъриджа и количеството с което търгувам нали така ? @D.Ivanov кои чужди платформи ползваш?

По другата тема: Ако можеш да си позволиш да си държиш позицията отворена докато не излезеш на плюс, което рано или късно ще се случи, стига баланса ти да ти позволява да чакаш. :) Хахаха току що погледнах Mirror Trader-а и кво да гледам, вчера сутринта отворих позиция SELL EUR/AUD и днес съм на плюс с 16к евро. :D Само дето там баланса ми е 50к евро. :lol:
 
От: Въпрос относно Forex
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно Forex

Виждам тук много мнения на лайци или wanna be-та в трейдинга. Нека да си дам моя коментар, като човек който се занимава на реално с реални пари реални печалби, реални загуби и реални емоции, които трябва да се контролират - вече близо 8 години.

Никой брокер няма оферта да губиш пари, говоря за сериозен брокер - всички No Dealing Broker-и са такива. Всичко останали играят срещу теб - трябва да си наясно че нямат оферта ако фалираш. Те правят кинти от спреда - разлика курс купува/продава.

На въпроса в тема - демота е с цел да видиш чисто технически какво представлява валутния пазар така нареченият FOREX. Целта на демото е научване на базата на форекса, техническият анализ, стратегии и тестване на стратегии. Демото не може те подготви с реалната търговия в частност контрол на емоциите или най-точно казано психологията ти. Не може те научи на дисциплина - това са двете важни компоненти. Дисциплина те лишава от вечното клатушкане между алчността и страха. А зад дисциплината стои тествана стратегия и търговски план.

Сега да отидем и към двата подхода технически и фундаментален.

За техническите анализатори - цена представлява визуално репрезентация на резултат на действията на пазарните играчи. Като цяло водени от психологията играчите създават в определени ситуации определени модели. Тези модели може да се намерят на графиката, не само че могат се намерят а някой модели са с висока степен на вероятност. Като цял всичко необходимо ти е на графиката.

Фундаменталният анализ
идва от името си - фундамент. Търси си фундамента и перспективите на актива - като се анализират икономически, финансови, политически и социални фактори, които рефлектира върху търсенето и предлагането а и от там на фундамента или стойността. Тук си трябва солидна постановка на икономика, финанси инвестиции и т.н. Трудно приложим фактор за трейдинга, фундамента е дългосрочен подход. Няма просто как да знаем, какви ще са данните за заетостта утре в САЩ и как ще реагира пазара след като види резултата. Но примерно е ясно, че ФЕД печата над 70 милиарда на месец, САЩ имат над 1 трилион бюджетен дефицит, с над 230 трилиона нефинансирани задължения + факта, че в момента са заели социалистически политики и ФЕД ще държи все още QE (quantative easing) още дълго време и за капак знаеш, че силата на долара е от петродолара а там се мъти жестотко, като цяло на базата на отминалият опит долара ще пада и заемаш позиция срещу него.

Аз съм трейдър използвам техниката, както и съм value investor тогава ползвам фундаменталния подход - основно на фондовият и стоковият пазар. Макар, че там става чудесна синергия между двата подхода.

Като цяло тук може да ти се стори, че всичко е хаотично:

PH9nfEDh


Но реалността е че пазара се движи в хармонични движения и се вижда това:

Yt00xwre


Три вълново очаквано движение, тези зелени и сини триъглници образуват модели с над 60% вероятност за движение в нашата посока + факта че има важно ниво - като цяло цената се очаква да отиде до жълтият триъглник и от там да падне на долу. Вероятността това да стане е по-голяма от колкото да не се случи.

И тук идва риск/печалбата - рискуваш 30 пипса за да спечелиш минимум 50 пипса, при 60% успеваемост на сделката - ще си винаги на печалба

А истинските трейдъри, нямат висока успеваемост но те правят печалбата в паричното управление. Има начин при ефективно парично управление с малка сметка да стават двуцифрени месечни резултати при добра стратегия и план.


За повече инфо тук:
http://pazaradnes.com/category/обучение/page/7/

А иначе до няколко месеца мисля да пусна форекс сървис само за предприемача.

П.П.

Лъжа, че е трудно - за 3 месеци може да се научи техическият анализ на ниво про - има много тясно специализиран курс от висши трейдъри. Трудно идва в дисциплината и контрола на емоцията - ще се сблъскваш със себе си с твоя страх и алчност. Ако нямаш вяра на търговският си план и най-вече нямаш контрол над емоциите си за нула време ще фалираш. Човек няма ли контрол над емоциите си няма контрол над парите си. Работа е да си дисциплиниран и постоянен - всичко е вероятности ние не работим с нищо друго освен с премерен риск. Познам трейдъри от ниво гаражен, който управлява пари на клиентите си до банкови трейдъри с портфейли за стотици милиони както и хедж фонд мениджери - всичко се базира на дисциплина и следване на търговският план.

Над 90% от трейдинга и инвестирането е в психологията, другото се учи. Това прави разликата от това да не си измежду 90%, който фалират в този бизнес. Колкото и странно да звучи това е бизнес. Бизнес като никой друг с вече 5 трилиона долара дневен оборот.

П.П дори цената да не достигне до жълтият правоъгълник, тя ще отиде до края стрелката и от там е висока вероятност за обрърщане в нашата посока - трябва си наясно какво прави пазара и да го отиграеш предварително в главата си.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно Forex

blackout8 като казваш "Има начин при ефективно парично управление с малка сметка да стават двуцифрени месечни резултати при добра стратегия и план.", това за проценти ли става въпрос? Двуцифрени проценти като възръщаемост. Ако да, тогава въпроса ми е как така хедж фондовете например правят само 8-10% на година, а ретаил трейдъра, който не разполага с толкова ресурси и информация колкото тях може да направи толкова само за месец?
 
в следващите дни ще ти дам репутация за този пост че днес вече дадох - добре го написа Блеки :)

@ bedrijfsbeheer ами като играе рисково, фондовете са донякъде регулирани

Ако фонда играе като треидър онзи французина от банката дето издумка пет милярда в нищото за никакво време и приключва...
 
От: Въпрос относно Forex

Аз доколкото знам в САЩ на фондовете единствената им регулация е да приемат 65% от инвестициите си от богати хора, поне така беше преди 2008 може би след това се е променило не знам точно.

Просто ми е интересно как фондове със супер много ресурси се радват на 10%, а ако риска е единствената причина, тогава защо ретаил трейдъра въобще да го прави тъй като в крайна сметка ако правиш 20% да речем 3 месеца наред, но след това ги загубиш за 1 месец, какъв е смисъла от риска, които си поемал преди това?

Признавам си не разбирам много, но ми е интересно защо така се получава. Аз лично успешен ретаил трейдър не съм срещал, а такива които работят за банки и фондове съм срещал.
 
Значи материята ми е ниво да разбирам донякъде но не мога да обяснявам...

ами 90 процента от треидърите си губят парит ако на 90% от хеджфондовете се случваше това нямаше да иска никой да вкара във хеджфонд... те често влизат в насрещни позиции или в активи с права или обратна корелация за да не изгубят - простичко обяснено колкото мога

ако не регулация то те натискат вложителите гледа мисля по България он Еър мисля за хеджфонд мениджъра който е шорти хаусинг маркета са го натискали много
 
От: Въпрос относно Forex

Да, разбирам че хеджират за да не изгубят, но защо просто не могат да направят като ретаил трейдъра, който твърди че може да докарва двуцифрени проценти доходоностност? Защо не го правят и то при ресурси, които ретаил трейдъра няма как да се добере дори. И аз затова питах blackout8 да обясни защо, че на мен не ми идва нищо на ум.

Разбирам че на пазара има потенциал да направиш мнооого пари, но дали реално може е друг въпрос все пак.
 
От: Въпрос относно Forex

Абе фондовете имат администрация, директори и мениджъри с огромни заплати, лъскави офиси и т.н. - всичко това са сериозни разходи, които намаляват печалбата, отделно от това ограничават силно риска, а обикновения трейдър има един комопютър и никакви разходи - естествено, че в проценти ще печели повече.
 
От: Въпрос относно Forex

blackout8 като казваш "Има начин при ефективно парично управление с малка сметка да стават двуцифрени месечни резултати при добра стратегия и план.", това за проценти ли става въпрос? Двуцифрени проценти като възръщаемост. Ако да, тогава въпроса ми е как така хедж фондовете например правят само 8-10% на година, а ретаил трейдъра, който не разполага с толкова ресурси и информация колкото тях може да направи толкова само за месец?

Изключително добър въпрос. Сега ще го разнищя.
Първо хедж фонда е насочен само и единствено към акредитирани инвеститори( това са хора с над 250к годишен доход или хора с над 1 милион собственост), както фонда няма правя да се рекламира в обществото. Някой огромни фондове с десетки милиарда не е дори чуван бранд, за сметка на всички взаимни фондове. Това е и единствената регулация - говоря за САЩ като модел. Освен това те могат да взимат кредити от банките и да хеджират неща, който взаимните фондове нямат право.
За разлика от взаиймните фондове, хедж фонда има само един стимул да прави печалба - защото от там яде. Прието да се взимат няколко процента от нетната стойност на активи на края на годината да се взимат за разходи основно адмистративни, транспортни и представително + 20% комисиона от печалбата.

Един фонд като цяло е структуриран собственик, който е и управляващото дружество + огромна маса пари от малко на брой хора.

На теория ако фонда почне годината с 10 милиарда и накрая се докара до 15 милиарда активи - фонд мениджера/собственика който управлява парите/ ще вземе 2% такса управление т.е. това са 300 милиона веднъж и от тези 5 милиарда се взимат 20% или 1 милиард като такса представяне на фонда. Така, че фонда реално ще има 13,7 милиарда. Но и това е чудесно за инвеститорите.

Защо не правят луди проценти - като цяло фондовете правят средно по 4-5% на месец, което е пак лудо!
Тези фондове притежават огормни ресурси и нямат тази потребност да правят много бързи печалби, защото както писах по-горе те правят сериозни пари. Паричното управление при тях е просто, не е толкова ефективно както при ритейла. Примерно риска е един и същ от 10 милиарда до 20 милиарда тогава го удвояваме примерно номинално но процентно си едно и също. Един ритейл не може си позволи това защото ще му се разкаже играта от чакане.

Но реалност е в толеранса към риск - инвеститор пет пари не дава, че си докарал примерно 50% за 1 година, ако имаш примерно срив от над 50% през година. Т.е. от 100 правиш 50 и от там завършваш на 150 на края на годината. Инвеститорите искат стабилна крива не искат сериозни колебания и защото те дават яките пари, а фонда не иска ги губи затова прави и не толкова рискови позиции. Примерно ритейл може да рискува 1% на позиция, а един хедж максимума да е 0.25% на позиция.

Номера е в риска и толеранса към риск и най-вече дисциплината и постоянството. Много трудно се докарва постоянна месечна печалба, има периоди които са срещу теб няма как да правиш пари, ако там нямаш план и дисциплина цялостно ноу хау си загубен.

За това казах стратегия и парично управление, ритейла може да увеличи риска за сметка на номинална доходност, хеджа няма този стимул.

Давам прост пример от стратегия тествана от мен за последните 16 месеца при портфейл от 9 валутни двойки:

MM2500.png

Червената крива показва никакво парично управление на всеки пип 1 долар - ако има 50 пипса печалба 50 долара и обраното при загуба. За 16 месеца от 5 000 стана 10 785.
Синята крива показва паричното управление - увеличава се позиция вместо 1 пип 1 долар, става 2, 3, 4 и т.н при наличието на успешна серия, а при загуба намаляваме позицията от 5 000 правим 14 117.

mm2500delta3.png

Тук не променям нищо при червена линия, а само увеличавам агресивността на паричното управление и от 5 000 след 16 месеца стават 26 926 - това е над 11% на месец. Работа е тук, че колебанията в кривата се виждат и можеш да видиш най-голямата загуба е била 1106, докато по горе беше 474.

Можеш да видиш какви са спадовете визуално на синята линия и червената в 1-ият и 2-ия пример - разликата е огромна (само едни 5% на една позиция спад при вторият пример това ако го види някой инвеститор директно ще си тегли парите от хеджа - затова и хедже предпочита да се вижда много малка загуба за сметка и на доходност - защото инвеститора бяга). Дори и аз бих се се борил с емоциите си ако изгубя 5% от една сделка, затова бих намалил риска към 1-вата графика, дори и още повече от него за сметка на доходността - 1во правило е да не губи пари 2ро правило е да не забравиш 1то:) За хедж фондовете дори и синията би и представлява проблем и биха намалили риска.

Това, което дадох е много проста стратегия (средно по 10 сигнала на месец) - това е просто един инструмент на разположение, има още много високо ефективни инстурмента, с който разполагеме при който може да намалим риска и увеличим доходността. Всичко опира до търговски план и дисциплина и постоянство.

А и това, което дадох не е кой знай какво.

http://pazaradnes.com/imagesinfo/JasonStapleton_FX_Trader_Mag.pdf

Това е от висшите про трейдъри, който за мое щастие си комуникирам с неговият екип - човека е отдаден на обучението :) Та за 90 дни от 250к прави 940к - 55% средно на месец. Всичко това е документално записано и проверено и реално отчетено. Тук се работи с рисково притеглени позиции така, че тук си говорим за малко риск към доходност. След като минава събитието от 90 дни завалява един порой от обаждания от най-големите банки и хедж фондове и им отказва. Това за него е чист маркетинг и реклама за промотиране на подхода. Така, че процентите се случват, само при постоянство, което е функция на търговският план и дисциплина да спазваш плана си.

П.П.
Интересното е че средно се губи повече пари от колкото печеля - средната печалба е по-малка от средната загуба но паричното предлагане си казва думата. Там се правят парите в правилно настройване на позицията.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно Forex

Имаш максимум 4 поредни загуби на фона на цели 11 максимум поредни печалби. Значи единственото нещо, което те държи назад от това да увеличиш риска до 10 на позиция например и да правиш супер голяма доходоностност е това, че ако загубиш голям процент от акаунта изпадаш в емоционална нестабилност и това те кара да правиш грешки.

Иначе другото ми стана ясно. Перфектно го обясни!
 
От: Въпрос относно Forex

Дългосрочната търговия според мен е най-добра и то не само инвестиции в форекс. От всеки инструмент може да се печели стига да го разбираш и да ти е правилен анализа, дали било то технически или фундаментален.
 

Горе