Въпрос относно PayPal .

ivaylopk

New Member
Здравейте,
Искам да попитам сега когато имам ПейПал акаунт, но лимита от 2500 който може да получа в този акаунт е изчерпан и аз не мога да получавам пари до еди си коя дата , когато ще се рестартне и пак ще имам 2500$ лимит. .....
Въпроса ми е ? ------- мога ли сега със същата карта която е добавена в предишният ПейПал акаунт ( в който съм изразходил лимита си за тази година ) , с нея да регистрирам нов Акаунт и да е добавя към него , след като вече присъства в предният ми PayPal акаунт.

Мога ли да имам 2 пейпал акаунта с една и съща дебитна карта ?
 
От: Въпрос относно PayPal .

1. Лимита е годишен. Т.е. се ресетва всяка година на една и съща дата.
2. Не можеш да има няколко акаунта с една и съща карта. Трябват различни.
3. Вдигни си лимита. Прикачи снимка на лична карта, сметка за ток или телефон, банково извлечения - общо-взето някакъв официален документ, който ти удостоверява адреса. До седмица-две (максимум) ще ти вдигнат годишния лимит от 2500 евро.
 
Нямаш право да имаш няколко пейпал акаунта. Ако те надушат (а те има как да те надушат) ще те баннат за винаги.
Иначе както е написал колегата изпрати им нужните документи за верификация и ще ти премахнат лимита.
 
От: Въпрос относно PayPal .

Благодаря ви много.
Аз съм ги изпратил всички нужни документи но се бавят с отговора си , а на мен ми трябва защото ми се налага да ми пратят пари а може само по пейпал.
 
От: Въпрос относно PayPal .

Не, не може само по PP, след като съществуват купища разплащателни системи, както и методи.

Skrill, ePay, ePay с карта директно, Skrill с карта директно, Payza, IBAN, Western Union, Money Gram и пр.

За по-бърз отговор, логично им звънкаш на посоченият телефон в контактната форма, идентифицираш се и казваш, че искаш да ти бъдет ревюирани подадените docs asap.

Можеш да имаш 2 акаунта легално и официално. 1 x Personal и 1 x Premier/Business. Не два персонални, не два бизнес или премиерни, нито един бизнес или премиерен. За предпочитане и комбинацията Personal + Business. По официалному Personal се използва главно за изпращане на плащания, а НЕ за получаване на купища транзакции и плащания, за което е предвиден Business. Откъдето пък рано или късно почват разследвания, ако не им играеш по „правилата“. Една част от работите, с които се занимават работещи в PP:

Three main assignments:
— Reviewing of customers’ accounts in the Brand Risk Management Fraud Queues: reviewing of clients’ accounts hitting the fraud queues according specified criteria – dismissing of restricting of accounts while applying the principles of PayPal Acceptable Use Policy resulting in dismissing the accounts from the queue or restricting them;
— Working the restricted accounts: reviewing of restricted account – while controlling all criteria required for unblocking the account, answering of incoming customers calls concerning the restriction of their accounts and possible violation from the prospective of a potential brand name risk;
— Proactive search on the internet: looking for potentially violating websites offering PayPal as method of payment while applying principles of PayPal Acceptable Use Policy;
— Special assignments: Presenting of daily tasks and operations of the Brand Risk Management Team during the team learning session in other departments of the organization
Tools, Webtracking, Microsoft Office Package.
 
От: Въпрос относно PayPal .

Ами този сайт от който печеля пари може само чрез ПП. Днес влезнах в моя ПП и видях ,че вече нямам лимит какво ще рече това, явно са ми приели документите и сега до каква сума мога да приемам за 1 година ? Преди беше 2500 $ сега колко ли ще е ? Някой да знае.
 
Ако нямаш ограничение, значи нямаш ограничение. Разбира се ако ще прехвърляш няколко милиона, по-добре помисли за друг вариант.
 
От: Въпрос относно PayPal .

Ами този сайт от който печеля пари може само чрез ПП. Днес влезнах в моя ПП и видях ,че вече нямам лимит какво ще рече това, явно са ми приели документите и сега до каква сума мога да приемам за 1 година ? Преди беше 2500 $ сега колко ли ще е ? Някой да знае.

Може да приемаш колкото можеш :)
Съветвам те да не си теглиш парите на 100% а да поддържаш едно ниво от 80%...ако не го направиш, а получаваш много плащания - самият Пейпал ще ти сложи холд лимит...
 
От: Въпрос относно PayPal .

Имам един въпрос малко встрани от темата

Имам проблем с пейпал. Пратих стока в перфектно състояние. Купувача ми пуска диспут че е повредена и си иска парите обратно.

Интересува ме какво ще направи пейпал за да си получи парите от мен. Могат ли да ме осъдят. Пращат ли фирми за събирания за да ме търсят и изнудват. Мога ли да попадна в черния регистър от който не мога да си взема и един телефон на изплащане.
 
От: Re: Въпрос относно PayPal .

Нямаш право да имаш няколко пейпал акаунта.
Имаш право в някои случаи. Аз имам два акаунта и съм ги регистрирал по препоръка точно на съпорта на PayPal. Просто първия ми е с американска банкова карта и с добавена американска банкова сметка. Когато опитах да добавя българска карта се оказа, че не може. Питах съпорта какво да правя и ми казаха да си регистрирам втори акаунт.
 
От: Въпрос относно PayPal .

Здравейте, днес съм щастливеца, който получи добре познатото за някои съобщение от ПейПал:

We need some documents to confirm your identity.

Please send PayPal copies of the following items to help confirm your identity to comply with EU regulations:

A valid photo ID for account holder such as: National ID card, Passport, Driving License, Official government issued Photo ID (Army, Police, Diplomatic), or Residency Permit

Proof of address, such as a postal bank statement*, a postal credit card statement,* a mobile phone bill**, an online utility bill or financial statement**, a driving license issued in the last 12 months (different than the one used to confirm your identity), or a National ID Card issued in last 12 months (different than the one used to confirm your identity)

* Financial institution can differ from those listed in your PayPal account

** Must include logo of institution, your name, physical address, a valid date of issue (date may be present in recent transactions or as part of "last log in"), and transactions (if a bank account statement)

We take your privacy seriously. Any personal identifying information you submit to PayPal remains private, secure and is only shared with a third party when required by law.

Прочетох тук-там, но някой, сблъсквал се с проблема с вдигането на лимита като частен акаунт, нека да сподели какви точно документи трябват. Иначе съм дал адрес в ПейПал по местоживеене, а не по лична карта, това как да го избегна при пращането на документите? Иначе картата към Пейпал ми е виртуална към ДСК.

Благодаря!
 
От: От: Въпрос относно PayPal .

За по-бърз отговор, логично им звънкаш на посоченият телефон в контактната форма, идентифицираш се и казваш, че искаш да ти бъдет ревюирани подадените docs asap.


А комуникацията на английски ли е?
 
От: Въпрос относно PayPal .

На английски е , вчера говорих с тях 2 пъти. Оправиха проблема с верификацията за 5 минути , а преди това чаках с месеци без никакъв отговор.....
Единия с който говорих беше индиец , другия англичанин , но и двамата говориха разбираем английски :)
 
От: Въпрос относно PayPal .

Здравейте, днес съм щастливеца, който получи добре познатото за някои съобщение от ПейПал:

We need some documents to confirm your identity.

Please send PayPal copies of the following items to help confirm your identity to comply with EU regulations:

A valid photo ID for account holder such as: National ID card, Passport, Driving License, Official government issued Photo ID (Army, Police, Diplomatic), or Residency Permit

Proof of address, such as a postal bank statement*, a postal credit card statement,* a mobile phone bill**, an online utility bill or financial statement**, a driving license issued in the last 12 months (different than the one used to confirm your identity), or a National ID Card issued in last 12 months (different than the one used to confirm your identity)

* Financial institution can differ from those listed in your PayPal account

** Must include logo of institution, your name, physical address, a valid date of issue (date may be present in recent transactions or as part of "last log in"), and transactions (if a bank account statement)

We take your privacy seriously. Any personal identifying information you submit to PayPal remains private, secure and is only shared with a third party when required by law.

Прочетох тук-там, но някой, сблъсквал се с проблема с вдигането на лимита като частен акаунт, нека да сподели какви точно документи трябват. Иначе съм дал адрес в ПейПал по местоживеене, а не по лична карта, това как да го избегна при пращането на документите? Иначе картата към Пейпал ми е виртуална към ДСК.

Благодаря!


Смени си адреса на този за който имаш документи (обикновенно изискват 2 лична карта и още нещо - извлечение от банка , сметка за ток ... ) Та адреса да е същия както на документите , които пращаш , ъплоадваш ги и звънкаш за да ги обработят на момента. Ако има проблеми с документите или искат още нещо ще ти кажат веднага. Ако е ок след 2 минути дразнещата нотификация в началото при логване няма да я има и ще получиш мейл че си верифициран.
 
От: Въпрос относно PayPal .

Благодаря, а кой адрес се сменя, този в профила или този на виртуалната карта? Може би само в орофила е ОК?
 
От: Въпрос относно PayPal .

Аз нз къде е този на профила... та смених този дето ми е на картата, която ползвам към профила. Друг не намерих , но който и да смениш би трябвало да го приемат.
 
От: Въпрос относно PayPal .

Добре е да се мине през този пост.

Относно адресът – PP адресът, който е вписан в акаунта (който е променяем и може да се вписва също на кирилица, получавал съм плащания от тук-там някой руснак, np; а може и да е транслитерация на латиница), трябва да отговаря 1:1 на Proof of Address адресът, подаден чрез документът (bill/statement). Телефоните и др. също оставени там.

PP български не знаят, EN/DE/FR/ES/IT/PL обаче да, както и RU. Питаха ме по едно време дали ще е по-добре на RU да говорим една Ольга.
 
От: Въпрос относно PayPal .

Току що пристигна имейл с отдавна чакана новина:

Sell globally, withdraw locally.
Now you can withdraw money from your PayPal account directly onto your local Euro bank account. In a click. There’s no limit to how much you withdraw and it’s free*. Plus it’s quick, taking only 1-2 business days. To enjoy this handy new feature, simply add your bank account to your PayPal account.

Please note: You can withdraw funds to your local bank account only if you use PayPal’s new business account. If you’re still not using it, please log in to your business account, click the ‘Switch to the new PayPal account’ link at top of the page, and upgrade your account for free! If you don’t see the link, please contact us.

Link Your Bank Account Now

Въпроса ми е, каква сметка да вържа, левова или еврова? Сумите за withdraw не са малки. Акоунта е в евро, Merchant.

п.п. След като прегледах тарифите на банката, определено към евровата сметка.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно PayPal .

BG ли е PP Acc? Тъй като не виждам да е отключена опцията за BG / RO accs, както е например за IE / GR PP accs и то от преди февруари 2014.

Този „In a click“ link до къде води или какъв е точно? Както и връзката за link-ване на bank acc. За тегленето, сигурно ще е по-добре в €.
 
От: Въпрос относно PayPal .

@ ¦•••SHERIFA•••¦ Писали сме едновременно. След като прегледах тарифите на банката, определено към евровата сметка.

Линка за добавяне на банкова сметка от профила е този: https: //www.paypal.com/cgi-bin/customerprofileweb?cmd=%5fprofile%2dach

Линка от бутона в имейла е този: https: //www.paypal.com/bg/webapps/mpp/withdraw

Има една особенност:

If your country is in the Euro zone:

Click on ‘Confirm Your Bank Account’We will make 2 small deposits - less than €1 each - to your PayPal accountWait 1-2 business days and check your PayPal balanceTell us what amounts we sent you

If your country’s currency isn’t Euro:

Click on ‘Request Numeric Code’ - you will need this to confirm your bank accountWe will make 2 small deposits - less than €1 each - to your PayPal accountWait 1-2 business days, check your remittance information for the 4-digit numeric code (which appears as PP*XXXX*PP)Login to your PayPal account and enter the numeric code
 

Горе