Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

donsavage

Active Member
Здравейте, някой от вас може ли малко да ми помогне с това ? Знам че не е лесно... Ако можех сам щях да се оправя, но понеже не мога да отделя време, за да уча PHP и MySQL. Имам си кнога за тази цел, но не мога да и отделяла време ... :( Би ли ми помогнал някой ?
 
От: Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

Ти това го пееш от няколко години.
Като зациклила кастофонна лента си.

"Здравейте, ..."
"По принцип знам ама... "
"Някой може ли да ми... "
"... Нямам време сега"
"... че бързам"
 
От: От: Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

Ще питам да, до като не стане. Като не знаеш как съм с графика - не се шегувай.
 
От: Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

Относно търсачката - общо взето зависи за каква търсачка става въпрос: търсене на текст в друг текст, търсене на текст в изображение, търсене на изображение и прочие. Най-вероятно става въпрос за случая "текст в текст". Не, няма да ти напиша домашното. Ще ти подскажа как да го напишеш. Представи си ТИ КАК ТЪРСИШ ДАДЕНА ФРАЗА В ТЕКСТ и опитай се да създадеш АЛГОРИТЪМ, имитиращ тебе!

Относно анкетата: тук щях да ти дам червен картон, но по-късно ще използвам това мое право.
Просто отиди на GOOGLE.COM и напиши "php mysql poll"? Сложно ли е? Ако да, мога да обясня и по-просто!

Омръзна ми от паразити, които всичко на готово!!!
 
От: Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

Когато има работа за вършене има два варианта:
1. Квалифицираш се и си го свършваш сам.
2. Плащаш на някой, който ще направи предното.

Иначе без да скромнича мога да се класифицирам като специалист в регулярните изрази както и в изработването на логики за разпознаване на подобност или предположение какво е даденото нещо. Само да поясня, че това не е евтина и абсолютно точна работа. Предвид как си започнал темата трудно бих се захванал с такова нещо. Отделно, че не поясни търсачка в какви бази данни (може би готова блог или сайт система).
Ако не е сложно ето какво мога да ти препоръчам:
1. Полето, в което се търси да се индексира с FULLTEXT index (работи в MyISAM) и да се търси чрез like.
2. Правиш си таблица с всички думи (UNIQUE index) и свързваща таблица между нея и тази с материалите, в които ще се търси. Слагаш обикновен индекс на полето указващо номера (id-то) на думата в свързващата таблица. След това търсиш със select и два join-а (свързваш таблицата с ключовите думи, свързващата таблица, и таблицата с материалите, които се търсят).

Ай' стига с безплатните съвети. Ако ти е хрумнало нещо покрай това, което написах, черпи се една бира. Ако нямаш идея какво ти говоря, май ще трябва да се върнеш на първите два варианта, които описах, за това какво трябва да направиш.
 
От: От: Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

Когато има работа за вършене има два варианта:
1. Квалифицираш се и си го свършваш сам.
2. Плащаш на някой, който ще направи предното.

Иначе без да скромнича мога да се класифицирам като специалист в регулярните изрази както и в изработването на логики за разпознаване на подобност или предположение какво е даденото нещо. Само да поясня, че това не е евтина и абсолютно точна работа. Предвид как си започнал темата трудно бих се захванал с такова нещо. Отделно, че не поясни търсачка в какви бази данни (може би готова блог или сайт система).
Ако не е сложно ето какво мога да ти препоръчам:
1. Полето, в което се търси да се индексира с FULLTEXT index (работи в MyISAM) и да се търси чрез like.
2. Правиш си таблица с всички думи (UNIQUE index) и свързваща таблица между нея и тази с материалите, в които ще се търси. Слагаш обикновен индекс на полето указващо номера (id-то) на думата в свързващата таблица. След това търсиш със select и два join-а (свързваш таблицата с ключовите думи, свързващата таблица, и таблицата с материалите, които се търсят).

Ай' стига с безплатните съвети. Ако ти е хрумнало нещо покрай това, което написах, черпи се една бира. Ако нямаш идея какво ти говоря, май ще трябва да се върнеш на първите два варианта, които описах, за това какво трябва да направиш.

Мой човек за какво да давам пари на някого, след като бих могъл и сам да се оправя ? Едва ли един Системен Програмист, който знае повече програмни езици, от колкото сървърни. Ще се да де ли на едно езиче ? Знаеш ли аз каква съм притенция ? Ако имх време щях и PHP и MySQL да науча. Не съм некъдърен че да не се оправя и с този език. Време нямам.. за това Ви питах дали бихте ми помогнали... а Вие ми искате пари.... ок, искайте, базикайте се с мен.... Едва ли сте го знае ли този език винаги, но както и да е. За това пиша малко във форумите, а да отговоря на човека,който ми направи ръб за заглавието ; ми мой аз каква вина имам, че виждам само с едно око ?! Другото ми е парализирано... знаеш ли как се чете с едно око ?
 
Последно редактирано:
От: Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

Остави окото, кажи с една ръка ли ги пишеш тия мнения?
 
От: Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

donsavage, така и не разбрах от какво се обиди. Поставих ти двата варианта за работа и явно ти смяташ, че може да си го направиш сам. ОК. Това е супер. Предложих ти цели две идеи, което би трябвало да се счита за търсената от теб помощ. От какво не си доволен?
Това, че те е домързяло да седнеш да се понаучиш да програмираш си е твой проблем. Някои хора са посветили седмици да научат основата и години практика. От какъв зор тяхната жертва време и усилия да не струва нищо? Аз съм също един от тези будали дето си губят времето да се учат докато други като теб са си правили кефа. Намирам за крайно неуважително твоето изказване.
Като за край ще ти препоръчам да четеш повече художествена литература, за да се научиш как да си оформяш изреченията (това също ще отнеме от скъпоценното ти време). С много зор разбирам написаното от теб.

П.П.:
Познавам човек, който е напълно сляп и работи като редактор (на текстове). Ако е толкова голям проблем за теб това да се звериш в екрана или в учебника, за какво изобщо ти е тази търсачка и анкета? Нали за да се звериш в тях използваш пак това едно око. Аз също имам проблеми с очите. Парят ми от прекалено киснене на компютъра (дори и в момента), но такава ми е работата. Такива са и хобитата ми.
 
От: Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

Просто му прегледайте постовете и особено темите, почнати от него.
За да си оформите идея има ли смисъл да се 'помага' на такъв юзър.
Пък било то и с житейски съвети.
 
От: Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

ок, явно можете само да се заяждате.
 
Последно редактирано:
Еее ама, че се ядоса. Не се прави така пич.

1) В интернет на никой не му пука дали се жена, мъж (е тук не става въпрос за онези със силно развити ръкоделни способности). Нито пък на някой му пука от какво страдаш и какви болежки те преследват. Ако сайта ми офлайн или не се поддържа първата реакция е - "кво по дяволите правите, що не го обновявате", а не "кво му е на админа", дори и да съм в болница. Все тая! Тук ти си равен с всички останали. За голяма част това е плюс, за друга минус, зависи къде САМ се поставиш.
2) Въпросите ти вече стават банални. Старая се да давам съвети където мога, но твоите теми винаги съм ги пропускал по една единствена причина - мързи те да потърсиш за решение и първото нещо, което правиш е да пуснеш тема тук. Прощавай, ама от 134 мнения имаш 64 публикувани теми - всичките с въпроси. Е стегни се малко в ръце - имаш проблеми с окото, това не значи, че трябва да имаш проблеми и със сивото вещество в главата ти, нали? Факта, че те мързи не значи, че някой има нещо против теб, значи, че просто не иска да ти помогне, а защо можеш да го разбереш от съотношението на мнения/въпроси.
3) Без да се обиждаш, преди да седнеш да учиш php/mysql и останалите езици, които си споменал, започни с българския. Така ще имаш много по-голям шанс някой да ти отговори на запитванията, защото от горното ти мнение се разбира единствено "Здравейте".

Добавка:
4) Това, че нямаш време, значи ли, че всички тук имат нужното такова да седнат да ти обясняват кое и как да направиш? Или ние тук сме просто бунаците, които са длъжни да напишат решение на питането ти. Съгласен съм с мнението на Unwise, че малко или много прекаляваш с добронамерените хора тук. Като те мързи да научиш нещо - наемаш специалист. Като искаш да го направиш сам - четеш и питаш, ама не да пуснеш Н на брой теми с питания.
 
Последно редактирано:
От: Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

А като нямам време да се ровя в гугал или яхо ? Графика ми е ценен това че искам да си свърша задачите по - бързо сякаш кой знае какво има. На всеки от вас му е ценно времето знам, но винаги би се намерил някой от вас, които може да помогне. И много ви моля, като не сте на ясно с моето заболяване не се шегувайте. Чел съм форуми, с какви ли не право писни и подобни грешки. Никой от вас не ме познава добре, за да знае причините. Съжалявам, но губите един User. Благодаря на всички, които са ми помагали
 
Като ти е толкова ценно времето - плащаш си и всичко ти работи. Аман от неблагодарници. Не стига, че по-горе ти се даде идея за решение на проблема ти, не стига че в 90% от темите ти до момента хората се трошиха да ти дават съвети и готови решения, ами и неблагодарен.
Съжалявам за състоянието ти, но никой не ти е длъжен. Ти нямаш време да потърсиш за решение, а някой е длъжен да седне и 20 минути да ти напише кода нужен да си подкараш прищявката?

И на база последното ти мнение, мога да кажа само едно - ЧАО.
 
От: Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

Човече, не ти е проблемът заболяването, а отношението ти към хората. Човек, който сам не желае да си помогне, трудно някой ще му помогне.
 
От: Въпро за търсачка в PHP и Анкета.

Ти си ебати наглия тип. Никой не ти е длъжен за нищо, а какви физически недъзи имаш си е лично твой проблем. Сигурен съм, че много от нас имат здравословни проблеми, но до сега подобна на твоята наглярщина не съм виждал. Като нямаш време и ти е пълен графика, значи изкарваш пари. Щом изкарваш пари - пускаш една задача и наемаш човек, който да ти свърши услугата.
 

Горе