Вярно, лято е... Вярно, топло е...

redlemon

Member
Вярно, лято е... Вярно, топло е... И някак си едно лежерно такова... И само реклами на бира по телевизията...

... и все пак...

от миналата седмица търся някой да ми изпълни една, по мое мнение доста проста поръчка:
- да направи четири-пет еднотипни html странички с елементарен скрипт за проследяване на юзъра
- да направи по едно банерче за всяка страничка
- да пусне реклама и да ми докара малко трафик на страничките

Работа, която и сам мога да си свърша и единствената причина да не го правя е, че трябва да си взема два дни отпуск за това. А, да - и че сам не мога да си издам фактура. Пробвах да обясня, че не ми пречи да наемат подизпълнител за някои от нещата.

Е, нема братче...

Пуснах няколко мейла към разни фирми. От десетина на два получих отговор, в единия директно ме пратиха в девета глуха. Завъртях няколко телефона с молба за оферти. Някои директно си казаха, че са в отпуск. Други след ден-два ми върнаха обаждане (след поне пет позвънявания от моя страна), че не могат да поемат задачата. Една девойка даже притеснено ми обясни, че "шефът го няма" и затова не може да ми даде отговор в следващите две седмици :shock:

И ся стоя покъртен... с бира в ръка... и си мисля... вярно... лято е... вярно... топло е...

... и все пак, какво да правя аз с мойта малка поръчка, дето никой не я иска...

:beer:
 
От: Вярно, лято е... Вярно, топло е...

Е както сам виждаш - август месец.

Всичко живо се разпределя на 3 категории:
- отпуска
- ще излиза във отпуска
- тъкмо се е прибрало от отпуска

И във 3те случая си прецакан. Уви нищо не може да се направи освен срещу повече пари... просто специфика на август месец.
 
От: Вярно, лято е... Вярно, топло е...

Аз съм си в Германия, мислете си го вие там на жегите, при мене е хладничко :(
 

Горе