В какво бихте инвестирали, ако имате определен капитал?

Emurlov

New Member
Здравейте!
Искам да ви попитам в какво бихте инвестирали, ако имате капитал 5 000 лв. ?
Аз лично, имам инвестирани 400$ в eToro (социална търгови) в дългосрочен план. Като голяма част от парите са вложени основно в криптовалути. Също така използвам функцията Copy Trader.
Бихте ли инвестирали тези 5 000 лв. в криптовалути или в нещо друго и какво би било то?
 
Отиваш и ги оставяш на някой който се занимава с това.
Те ще се справят по-добре от това което ние може да ти предложим като идей.
Но стой далече от криптовалутите ;)

Иначе ETF и Mutual funds
 
Не знам какви луди вече се навъдиха да инвестират в криптовалути - никой ли няма други идеи?
Колегата ми от работа също е инвестирал в Etoro и по-скоро крипто валутите - точно рипъл и в момента е на -800 евро. Какво искам да кажа - всеки дето може да кликне на 5 бутона, ще инвестира в това, но не всеки, ще спечели нещо от него. Инвестирай тези 5000лв в нещо от което разбираш, което ти се отдава. Така, ще е хем приятно и хем лесно.
Ако пък нищо подобно не ти се намира - злато. Дръж го около 6-12 месеца и си прибери парите с печалба. Със сигурност, цената му ще скача.
 
Това с криптовалутите е > 99.9999% спекулация и < 0.00001% инвстиция. Инвестиция е когато участваш в развиването на нещо и имаш контрол над процеса. И златото не е по-далече, и там нямаш контрол, но става за паркиране на средства.

Ако имаш идея за някакъв сайт да кажем, това би било инвестиция. В онлайн пространството даже 5000 лв може да са много повече от достатъчно, щото качествен сайт се прави по-добре с отдаденост отколкото с финанси. Извън интернет нещата са доста по-сложни, там на всяко дърво са се накачулили безброй маймуни дето искат да ти смучат парите за щяло и нещяло, и съответно 5000 лв не стигат за нищо.

Рипъл е боклук.
 
Здравейте!
Искам да ви попитам в какво бихте инвестирали, ако имате капитал 5 000 лв. ?
Аз лично, имам инвестирани 400$ в eToro (социална търгови) в дългосрочен план. Като голяма част от парите са вложени основно в криптовалути. Също така използвам функцията Copy Trader.
Бихте ли инвестирали тези 5 000 лв. в криптовалути или в нещо друго и какво би било то?
Хвърли един поглед тук - ако нямаш 5-те неща налични не мисли за инвестиране:
http://forumfinansi.com/threads/5-н...аправим-преди-да-инвестираме-нашите-пари.257/
 
Както винаги нищо конкретно не се казва. Все едни и същи заучени фрази. Аз гласувам криптовалути. До нова година очаквам пак да има скок. После кешираш и си ти.
 
Днес намерих това. Не съм инвестирал в това, но също е вариант. http://forumfinansi.com/threads/Практически-експеримент-Инвестиране-в-българска-p2p-платформа.237/

Друг вариант е да инвестираш в криптовалути и да чакаш скок или просто да търгуваш с тях ако преди това си се занимавал с нещо подобно.
Друг вариант е да си направиш сайт и да го развиваш. Тези пари са предостатъчно за началото.
 
С 5000 лв. бих инвестирал в нещо малко и "бързооборотно" от типа на павилион за бързо хранене на добра локация.
 
Аз си търся съратник за един проект. Задължително да е на ти с уеба и комуникативен.
Не толковя за парите отколкото за съветите.
 
Ethereum, EOS и NEO
Така, криптовалутите са създадени някой да забогатее бързо, респективно вие с 5000 лв да обеднеете още по-бързо.
В момента това една глобална игра свързана с много спекула, политика и не малко ресурси, няма как аз, ти, той и тя дори да изчетем цялата литература на Света да направим правилна инвестиция в тази помия...защото всичко е СКЕПУЛА.
Ако имате 100, 5000 лв за губене - ръгайте в криптовалути, със същия успех можете да заложите на световен шампион през 2026 година шампион да е Германия със 100 лв, с коефициент 30 ...
 
Е, за биткойна са си направили някакви смотани фючърси дето да могат да си го шортят. Не знам до колко това влияе на цената му в действителност, другите криптоси поне засега изглеждат с повече шанс да се надуват - нямат фючърси. Щото ако начина на забогатяване е еднопосочен (нагоре), то тогава всички печелят само когато цената се качва :)
 
Така, криптовалутите са създадени някой да забогатее бързо, респективно вие с 5000 лв да обеднеете още по-бързо.
В момента това една глобална игра свързана с много спекула, политика и не малко ресурси, няма как аз, ти, той и тя дори да изчетем цялата литература на Света да направим правилна инвестиция в тази помия...защото всичко е СКЕПУЛА.
Ако имате 100, 5000 лв за губене - ръгайте в криптовалути, със същия успех можете да заложите на световен шампион през 2026 година шампион да е Германия със 100 лв, с коефициент 30 ...
По принцип криптовалутите са създадени няколко човека да забогатеят бързо. Съгласна съм. Но още много хора направиха и все още правят луди пари от тях. Познавам такива хора и виждам какво правят. За криптото гласувам с две ръце ЗА, защото самата аз с една инвестиция от 1 000 лв и насоките на близък приятел, който се занимава само с това и в момента, си купих кола, която струва 7 000 лв. И то благодарение на NEO-то.
Знам, че криптото е спекула, но какво в този живот не е.
Въпреки, че се кефя на миньона ти, няма как да се съглася с теб :D Хората правят пари от крипто...факт е.
 
Е, за биткойна са си направили някакви смотани фючърси дето да могат да си го шортят. Не знам до колко това влияе на цената му в действителност, другите криптоси поне засега изглеждат с повече шанс да се надуват - нямат фючърси. Щото ако начина на забогатяване е еднопосочен (нагоре), то тогава всички печелят само когато цената се качва :)
Точно това го свали до такова ниско ниво, защото големите играчи си продадоха истинските биткойни и минаха на фючърсите ;)
 

Горе