В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Cassiopeia

Active Member
Няма да поставям темата като анкета, защото според мен е по-важно и интересно да се разберат основанията ви от мненията, които напишете, а не от просто кликване полуанонимно.

Напоследък разбрах, че е доста определящо къде и към кого си съпричастен, за да имаш сравнително спокойно местенце и евентуално възможност за развитие.
Дълго време мислех и все още го мисля, че Политиката си е една тиня миризлива, но очевидно и за съжаление е начин да постигнеш някаква позиция и място в социума.

След дълги размисли аз реших да участвам пряко и да направя нещо, а не само да гледам отстрани, да коментирам и да се гневя безсилно на безумни закони или това, че оправията е някъде далече и зависи от други,а не от мен.
Мисля, че така е зряло и адекватно. Протестите ... са за свободните хора, но не и за тези, които имат конкретни предложения и решения. Защото имат ли ги, те ще влязат в дълбокото и ще ги отстояват. Така се прави. Останалото е популизъм.

Хубавото да се обсъди в този форум е, защото именно предприемачите могат да въздействат по пряк начин, не само като мислят за печалба и собственото си благоденствие и просперитет на бизнеса, а в един по- мащабен план.
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Много малко хора си го задават този въпрос - В БГ политическата принадлежност хората си определят според това дали някой изглежда готин или пък говори хубаво

За да определиш политическата си принадлежност трябва първо много добре да идентифицираш себе си като икономически субект - безработен, студент, пенсионер, нископлатен работник, високо платен работник с ръководни длъжности, собственик на бизнес, едър капиталист и тн.

След това трябва да видиш в този спектър на политическото пространство какви партии съществуват да прочетеш техните програми - Да прецениш управленският им потенциал и тогава да се присъединиш към някоя от тях и да се бориш за нейният успех с цел да подобри живота на твоята прослойка от обществото.

В България обаче позиционната ориентация на партиите е пълна пародия

90% от десните реформи са направени от БСП - лява партия и НДСВ ДПС - център
Десните в лицето на СДС направиха едно единствено нещо обраха държавата и казаха че са правили приватизацията

ГЕРБ - Макар да се водят десни не водят никаква определена политика - Там нещата се решават на парче според това как се е събудил вожда и какво са му набили в канчето от американското посолство - Всичко останало бесни кражби и скоро ще настигнеме Гърция по борчове.

В цял свят десните събират пари и левите идват да ги похарчат - В БГ е обратното Левите събират десните идват да краднат

Също толкова е пародийна е и ориентацията на хората

Скъсани работници, студенти и безработни подкрепят Реформаторският блок

Мастити бизнесмени и дребен среден бизнес подкрепят БСП

Бабички и старци подкрепят ГЕРБ


Суровата истина за съжаление е че БГ няма полезен ход тя е тотално превзета от мафията - Правителството е на мафията - Правоохранителните органи са на мафията - Медиите са на мафията - Дори и да избухне пак народен протест като преди 2 години те пак бавно полека ще изчакат да се абсорбира натрупаното недоволство и отново ще си дойдат на власт.
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Маргарет Тачър : "Има два пътя – единия е десен, другия е грешен!"

Не съм съгласен с твърдението, че БСП парвили реформите, а СДС само ограбили държавата, както и твърденията за "скъсани и безработни" не е сериозно просто. Дясното в България го има но за съжаление е малцинство, псевдо десните партии, като ГЕРБ и тн. няма да ги коментирам. Българина е свикнал все някой нещо да му дава, държавата да е виновна и виски са боклуци само не и той. :) Как да обясниш на бай Петко, който цял живот се е скатавал и е крадвал от тук от там, че трябва да почне да бачка вместо да мрънка пред телевизора, колко добре било "едно време".

За бизнеса да не говорим кой подкрепя, че над 50 000 фирми са собственост или управлявани от руснаци. Другата част са собственост на мутри или техни наследници, както и "бивши" ченгета. За да имаш успешна и независима фирма, трябва да се справиш с цялата соц бюрокрация и натиск. Е сметни тогава, колко процента от бизнеса остава, който да подкрепи дясното.

За съжаление Българина и с шутове да го буташ към модерния свят, пак ще е неблагодарен и ще бъдеш оплют. :)
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Деленето на ляво и дясно е за балъците. Истинската политика не е нито лява, нито дясна, тя е в услуга на обществото. Слугуването на идеологически догми е глупост и грешка. Политиците трябва да са гъвкави, в зависимост от обстоятелствата. А т.нар. "десни" продадоха България не по-зле от комунисти/социалистите, нормално е хората да им нямат вяра.

Не подкрепям нито една партия, не вярвам в партийността.
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Redrum в грешка си. Още от древността истинската политика е в услуга на олигархията, на едрия бизнес. Те назначават политиците за да им прокарват интересите. Винаги е било така и така ще бъде! Другото е мижи да те лажем.
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Така ли е било в Царство България? Не мисля, а дори мога да дам пример с едри индустриалци дарявали милиони за народа и държавата, с една дума им е пукало и са обичали България. Едрият капитал владее държавите в демократичната система, партиите се финансират от бизнеса, а лобизмът е нещо естествено (?!). Тая система възпитава вълци, които не се чувстват част от народа, а се чувстват нещо повече от него. Дори да има различномислещи, те са принудени от обстоятелствата да овълчеят. За това казвам, че "ляво" и "дясно" е стръв за балъци. Всичко се ръководи от бизнес интереса на някой, а не трябва да е така, защото това ни превръща в крепостни селяни?

Та, какви партии, смешно е.
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Redrum в грешка си. Още от древността истинската политика е в услуга на олигархията, на едрия бизнес. Те назначават политиците за да им прокарват интересите. Винаги е било така и така ще бъде! Другото е мижи да те лажем.

Ного верно
Ей туй са великите сили€ Велики са зашото са натрупали едър бизнес, па нашия едър бизнес се убива на няколко пъти и от комунисти и от посткомунисти
Ама са оказа че посткомунистите са по увълчени от този пост и нопрово ни направиха бананова република,,, макя му и трън
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

По времето на Царство България не е ли имало пак партии или се бъркам?

Имало е партии и тогава са били идеалисти, защитавали са партийния идеал и каузата, а не като сегашните лобистки партии, дето не може си оринтирош кой десен и кой ляв, пък кой на влас, я незнаю
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Лявото и Дясното също са идеи, а не партии. Също имат каузи и идеали. Всеки си преценя дали неговата партия ги следва или не. По това си прави и избора, когато дойде време за гласуване.

Прав си за това, че е миш-маш положението тука и как да е иначе, като начело на 90% от партиите са бивши комунисти.
 
От: От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Лявото и Дясното също са идеи, а не партии. Също имат каузи и идеали. Всеки си преценя дали неговата партия ги следва или не. По това си прави и избора, когато дойде време за гласуване.

Прав си за това, че е миш-маш положението тука и как да е иначе, като начело на 90% от партиите са бивши комунисти.

Еми язе кво ти хортувам, ако ми кажеш кой е десен и не мога те оборя пичелиш една домашна ракия от сливи
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Бал съм му и десните и левите и тея по средата.
От година не следя новините или политиката и грам не ми пука какво става.
 
От: От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

Лявото и Дясното също са идеи, а не партии. Също имат каузи и идеали. Всеки си преценя дали неговата партия ги следва или не. По това си прави и избора, когато дойде време за гласуване.

Прав си за това, че е миш-маш положението тука и как да е иначе, като начело на 90% от партиите са бивши комунисти.
Аз примерно съм със социалистически (в смисъл, че искам да живея в социално справедливо общество, в което се помага на тия, които го заслужават) разбирания, но средата не позволява такива идеи да бъдат реализирани. Аз го разбирам и за това съм на мнение, че държавата трябва да спре всякакви видове помощи. Т.е. в тези условия бих подкрепил идеи, които са коренно различни от нещата, които искам да се случат по принцип. Какъв съм по убеждения? Ляв или десен?
 
От: В коя партия/движение/формация бихте членували, или участвате?

От ляво на дясно, ако си католик. :)

Въпроса не е дали ти харесват. Въпроса беше дали са десни или не, и ако не са.. защо?
 

Горе