В нарушение ли съм ?

nedqlkov

Member
Здравейте, от скоро сложих в сайт за музика и филми реклами от google adsense. Притеснява ме обаче да не вземат да ми блокират профила. Нарушавам ли правилата на google по някакъв начин ? Нито филмите, нито музиката се предоставя за сваляне. Музиката я възпроизвеждам директно от youtube а филмите директно от vbox7. Сайта е (song-search.eu).
 
От: В нарушение ли съм ?

Нямаш право да показваш цели филми, следователно нарушаваш авторски права, следователно не може адсенс.
Това, че се хостват другаде, където също нарушават авторски права, теб не ти помага, защото могат да се гледат на страница, където има адсенс.
Аз така ги разбирам нещата, пък не знам :)
 
От: В нарушение ли съм ?

Ще те ударят 100%. Въпрос на време е. Това, че филмите и клиповете ги има в youtube, не значи, че може да ги ползваш в сайт с адсенс. Отделно сайт без съдържание също е с единия крак в бана. За това има изрични указания в правилата. То даже и при самата регистрация натъртват на това...
 
От: В нарушение ли съм ?

А ако премахна рекламите от филмите, но на същия домейн има реклама при музиката ? При филмите примерно да сложа други реклами ?
 
От: В нарушение ли съм ?

А ако премахна рекламите от филмите, но на същия домейн има реклама при музиката ? При филмите примерно да сложа други реклами ?

Същата работа според мен, на такъв тип сайтове адсенса си е риск за акаунта. Ако държиш да монетизираш с адсенс, направи си друг акаунт и слагай рекламите от него. Защото може да отнеме месеци да те хванат. Така поне няма да си рискуваш основния акаунт. Ама да монетизираш с основния си акаунт... много рисковано. Ще ти заминат всички сайтове, ще се чудиш как да се оправяш после!
 
От: В нарушение ли съм ?

Музиката е същото, аз само дадох пример с филмите. Една песен и един филм са еднакво нарушение на авторски права.
То между другото рекламите ти са прекалено близо една до друга, което е друго нарушение.
А още по между другото, на всеки филм ми пише грешка, но като го цъкна работи.
 
От: В нарушение ли съм ?

Много сте забавни като го плеснете това "не хоства нито един от файловете" и си мислите, че Ви освобождава от наказателна отговорност :) В закона има описани два термина: хостинг и линкинг, като и двата са в един и същи член с един и същи текст. И за двете действия важат едни и същи правни норми.
 
От: В нарушение ли съм ?

Ясно, значи днес махам рекламите. Някой да предложи заместител на adsense с който да нямам такива проблеми ?
 
От: В нарушение ли съм ?

Ясно, значи днес махам рекламите. Някой да предложи заместител на adsense с който да нямам такива проблеми ?


Пробвай етаргет, ама няма да е същото. Разполагаш рекламите по най-агресивния начин, като се възползваш от всички възможности, които предлага системата. Ще останеш разочарова обаче, няма как...
 
От: От: В нарушение ли съм ?

Пробвай етаргет, ама няма да е същото. Разполагаш рекламите по най-агресивния начин, като се възползваш от всички възможности, които предлага системата. Ще останеш разочарова обаче, няма как...
Ако не ти се гледа eCPM от рода на 0.01лв. забрави за etarget и httpool.
Пробвай с тези :
Adversal (реф) - 20$ лимит PayPal
GloAds (реф) - 1$ лимит PayPal
и двете мрежи дават стабилно около $0.10+ eCPM (за БГ).
Много далече са от адсенс, но като няма риба и рака е риба.
 
От: В нарушение ли съм ?

Можеш да пробваш с директна реклама или афил... на грабо или някой голям онлайн магазин, сайт за дрехи ( нещо масово )
 

Горе