ГДБОП удари онлайн библиотека-chitanka.info

niks

New Member
ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека

Служители на ГДБОП пресякоха нелегално разпространение на книги в интернет, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Операция по пресичане на пиратско разпространение на книги в онлайн пространството, посредством сайта "chitanka.info", е проведена от спецполицаите от сектор "Компютърни престъпления и интелектуална собственост" в ГДБОП, под прякото наблюдение на СРП.

Акцията е реализирана след разследване по сигнали на ощетени - Асоциацията "Българска книга", Съюзът на преводачите в България и редица издателски къщи.

.............
======================

Така ще е Идиотите умора нямат.

Колко пъти да ви повтарям:

Не предлагайте Български продукти за които нямате права и изобщо не предлагайте никакви продукти на българския пазар освен ако не сте им собственик.

Тук всичко е Гладно и Бедно и се е хванало за коричката хляб, все някой ще изреве на умряло където трябва и ще духате супата за жълти стотинки, не си струва !!!!!
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

"Разкрита е шестчленна престъпна група, действала от различни градове в България."


"нанесени щети на българската култура и книгоиздателска дейност за милиони левове."


автор ГДБОП


Аз пак да попитам, сървъра на predpriemach.com в България ли е?
Че да няма милиони укрити данъци в сайт за онлайн бизнес...: )
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

не мога да й кажа Браво ///....

п.п. защо мен ме пренасочвам към thepiratebay.org :D (дамм, борят се с кибер престъпленията //)
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Не си заслужава с българи да се занимава човек найстина... Ти им даваш книги да се образоват говедата те те съдят xD
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Гавра с труп

Читанката е пренасочила сайта си към пиратския залив

Яворе да затвориш и thepiratebay, там ще е следващата читанка

:clap::clap::clap:
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Абе тук по улиците се стреляме с калашници, ГДБОП се хванали да се борят с читанките.
Тия да не са слънчасали?
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Хаха The Chitanka Bay

Ти си мислиш че е бъзик но Chitanka Bay е вече факт

http://bit.ly/dB5dx2

PS

Яворе, не съм аз автора взех го от коментарите на нюза , не ме бий много и ако ще ме показваш по телевизията нека първо си оправя прическата защото сутрин съм много рошав.

:lol::lol::lol:
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

"Шестчленната престъпна група" сигурно са администраторите и модераторите на форума на Читанка.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

"Шестчленната престъпна група" сигурно са администраторите и модераторите на форума на Читанка.

И леля Пена чистачката, дето бърше прах от сървъра. Пълно е с нейни отпечатъци по веществените доказателства. :lol:
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Мисля, че "органите" на реда достигнаха най-голямото си падение с този ход. Разбиха напълно законен сайт. На тази акция трябва да й викат "Акция Саддамка" или "Иранска изненада". Със същия успех могат да разбият всеки друг законно работещ сайт в България. Честито!
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Те са на път целия интернет да обявят за незаконен... Това май само в Северна Корея го има.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

кога ли ще дойде времето на booksbg.org
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Сформирани са две групи във Facebook:

http://www.facebook.com/group.php?gid=131916270165946
http://www.facebook.com/group.php?gid=110390522341812

Освен това чл. 24 ал. 9 от закона за издателските права (закон за "авторското" право) позволява на библиотеките да възпроизвеждат произведения без разрешение от собственика на издателското ("авторското") право и без заплащане:

Свободно използване без заплащане на възнаграждение (загл. изм. - дв, бр. 77 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.)
Чл. 24. (Изм. - ДВ, бр. 77 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.) (1) Без съгласието на носителя на авторското право и без заплащане на възнаграждение е допустимо:
(...)
9. (изм. - ДВ, бр. 99 от 2005 г., в сила от 10.01.2006 г.) възпроизвеждането на вече публикувани произведения от общодостъпни библиотеки, учебни или други образователни заведения, музеи и архивни учреждения, с учебна цел или с цел съхраняване на произведението, ако това не служи за търговски цели;

Обърнете внимание, че библиотеките не дължат на авторите и издателите компенсация за това, че дават под наем или възпроизвеждат (разпространяват) книгите. Какво е възпроизвеждане е написано ясно в закона:

3. (изм. - ДВ, бр. 28 от 2000 г., в сила от 05.05.2000 г., изм. - ДВ, бр. 77 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.) "възпроизвеждане на произведение" е прякото или непрякото размножаване в един или повече екземпляри на произведението или на част от него, по какъвто и да е начин и под каквато и да е форма, постоянна или временна, включително запаметяването му под цифрова форма в електронен носител;
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Оказа се обаче, че акции могат да се провеждат и без да е извършено престъпление. Законно било да атакуват хора, които не са извършили престъпление. Да емигрираме ли тогава или какво?
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Просто трябва да заринем ЕК с жалби за нарушени права. Единсвеното, което ще ги накара да се осъзнаят е ЕК да задейства някоя процедура срещу България и да пратят проверяващи чичковци с очила.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Имам чувството,че ни управляват някакви, напълно незапознати със законите, хора... Нямам думи. Големи глупости... замунда ще затварят, не знам си какво...
България печели от Интернет бизнеса.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Олигофрени са, големи!!! Спор няма. И кво??? Аз вчера теглих отново от замундата. Само си говорят и удрят так където не трябва.

@momcheto, те бате по пронцип не знаят даже и какво правят в парламетна тия. Даже ми е леко чудно, че много се задържаха. :) Нека започнат да цакат всеки и да видим от кой ще съберат данъци другата година. Ама как да го прецениш това, като си глупав. Преди да удариш какъвто и да е бизнес, било то и онлйан, се гледа дали е редно и какви ще са последствията за теб. Защото пред медиите, корумпираните и платените вече, ще излезеш пред народа и ще му кажеш колко си велик, че си ударил някакъв си сайт за еди какво си. Голяма работа, ще мине и отмине и хората ще го забравят. Но на края на годината като не се получат данъци от този бизнес, това вече не е оферта. Пък нека си си свършил "работата" за пред хората. :)

И сега води към друг пиратски сайт, с много повече книги и какво ли не. Демек пак пренасочиха парите извън България. Май им стана навик.

Аз за това не ги обсъждам много много, максимум 1-2 мнения. Все едно да коментирам защо маймуната си изяжда шита. Е как защо, не му стига мозък, за да не го прави. Но съм за да се споменава, все пак трябва да се знае колко зле стават нещата и кой идиот с какво се е отличил. :)
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Олигофрени са, големи!!! Спор няма. И кво??? Аз вчера теглих отново от замундата. Само си говорят и удрят так където не трябва.

@momcheto, те бате по пронцип не знаят даже и какво правят в парламетна тия. Даже ми е леко чудно, че много се задържаха. :) Нека започнат да цакат всеки и да видим от кой ще съберат данъци другата година. Ама как да го прецениш това, като си глупав. Преди да удариш какъвто и да е бизнес, било то и онлйан, се гледа дали е редно и какви ще са последствията за теб. Защото пред медиите, корумпираните и платените вече, ще излезеш пред народа и ще му кажеш колко си велик, че си ударил някакъв си сайт за еди какво си. Голяма работа, ще мине и отмине и хората ще го забравят. Но на края на годината като не се получат данъци от този бизнес, това вече не е оферта. Пък нека си си свършил "работата" за пред хората. :)

И сега води към друг пиратски сайт, с много повече книги и какво ли не. Демек пак пренасочиха парите извън България. Май им стана навик.

Аз за това не ги обсъждам много много, максимум 1-2 мнения. Все едно да коментирам защо маймуната си изяжда шита. Е как защо, не му стига мозък, за да не го прави. Но съм за да се споменава, все пак трябва да се знае колко зле стават нещата и кой идиот с какво се е отличил. :)

За мен, не трябва да се допускат хора без икономическо образование във властта... имат някакви "експерти", които ги въртят както им падне. Въобще...нито Бойко, нито Цветанов разбират от демокрация и бизнес... И постоянно удрят в тези две звена.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

На мен ми е интересно да речем след година като изловят всички "онлайн престъпници" какво ще правят тогава и как ще отчитат дейност?

И защо го правят ли - ами нали има криза на запад в България била свършила и е нормално да подпомогнат запада чрез изпъждането на БГ сайтовете по чужди хостинги и регистратори. Те мислят за доброто на цялото човечество. :lol:
 

Горе