Географска карта в сайт - интегриране

charka

Member
Здравейте колеги, тъй като далеч не съм програмист и не са ми ясни нещата с техническата част от сайтовете искам да ви попитам няколко неща. Като цяло не очаквам да в коментарите да ме научите как да го направя, ами по-скоро да ми разясните малко и да ме упътите към какъв вид специалист трябва да се обърна.
Първо - трябва ми да се интегрира карта в сайта, но не просто да се постави кода от гугъл мапс, ами да може да се отбелязват тикчета върху нея и когато посетителите сложат мишката върху тях да се появява снимка от даденото място.
Второ - то е опция към първото. Да се направи търсачка с падащи менюта с градове, които да показват също съответните снимки.

Предполагам всичко това е свързано с база данни, но нещото което най-много ме интересува е каква е степента на трудност за изработка ?

Благодаря предварително и се извинявам, ако много неразбираемо съм го написал .
 
От: Географска карта в сайт - интегриране

За първото има плъгини (говоря за Wordpress< но сигурно има и за другите cms), при които като минеш с мишката се появява снимка, текст, цял блог пост, линк и прочие инфо.

Пример - един от най-популярите и мисля най-скъпия.

За второто не зам дали има готов плъгин или ще трябва някой да прави нещо custom.
 
От: Географска карта в сайт - интегриране

За трудност не е трудно, ако се познава апи-то на гугъл мапс. Но е трудоемко ден, два работа ..
Не стана ясно за WP сайт или за нещо къстъм ти трябва.
 
От: Географска карта в сайт - интегриране

Ами на wordpress попринцип искам да бъде, но дали ще стане номера със падащото меню на wordpress
 
От: Географска карта в сайт - интегриране

Разгледах го плъгинчето, обаче при мен проблема е, че няма да добавям магазини или други обекти, ами идеята е да се слагат лесно тикчета със снимка например. Защото доколкото знам за да се отбележи обект на картата на гугъл май не е много лесна процедура и е свързана със чакане и одобрение
 
От: Географска карта в сайт - интегриране

Ако искаш да имаш карта на твоя сайт, която да покзва информация (маркери с изскачащи балончета) въведена от теб или от клиенти на сайта, напълно е възможно. Ако искаш тази информация да влезне в базата данни на гъгул и да се показва на картата, когато идеш на maps.google.com, например - тогава ти трябва одобрение и лично аз не съм наясно дали това не става само от някой интерфейс на Гугъл.
Само за информация, ако съм разбрал правилно желанието ти - това става лесно и относително бързо и на Drupal.
 
От: Географска карта в сайт - интегриране

Точно това е желанието ми, картата да седи в сайта и на нея аз и посетителите да могат да слагат тикчета с информация . Благодаря много на всички за помощта !!!
 
От: Географска карта в сайт - интегриране

Точно това е желанието ми, картата да седи в сайта и на нея аз и посетителите да могат да слагат тикчета с информация . Благодаря много на всички за помощта !!!

Ти си слагаш много лесно без никакво одобрение от Гугъл. Одобрение ти трбява за друго.

Не знам обаче как може потребителите да слагат маркер с инфо към него.
 
От: Географска карта в сайт - интегриране

Ако тези тикчета ще се показват само на твоя уебсайт (без наличието им в гугъл мапс) единствения проблем от към гугал ще ти е надвишаване на лимита за импресии. Картите са безплатни до определен брой инпреси, като се надвишат трябва да се заплати.
 
От: Географска карта в сайт - интегриране

Хмм не го знаех, сега ще прочета по този въпрос . Благодаря !
 

Горе