Глей глей ко ста бра / Виновни или невинни ?

Съмнявам се, ако плащат на общината би следвало ОБЩИНАТА да им извозва боклука, но ако сами отиват да си го хвърлят се плаща такса на сметището директно. Шофьорите нямат нищо общо, ОСВЕН ако не им са платени заплатите и гледат да си отмъстят.... Не знам, ама кофти начин за отмъщение, да му сторши буса, да завре банан, да източи маслото и да го скапе ама дан ехвърля боклуци....
 
А може да е просто прийом от сивата икономика. Отчитат че за месеца нищо не са произвели и продали и не плащат данъци. Така ще е съмнително ако изхвърлят боклук...
 
И?

Може би са виновни, може би не са нямам си на идея. Но ми се струва много съмнително като изхвърляш "боклуци" да са били с етикети, че и цени :D
 
Ще повторя Blinky и ще кажа, че не заемам страна, защото не знам как са нещата на практика. По-горе дадох само предположение, без да твърдя нищо. Но нека да коментирам съдържаното в цитирания тук линк.

От кога РИОСВ извършват дейността на полицията? Очевидно е, че имаме нарушение на екологията и така регионалната инспекция трябва да се задейства, но какво може да констатира тя?

Забележете също така кого са подгонили въпросната фирма:
виновните лицата подронващи авторитета и достойнството
Значи виновен е този, който е снимал сметището, а не този който го е създал и който е подхвърлил етикетите на готовата продукция. Това не е нужно да са едно и също лице!!! Отново ще кажа: Ако човекът пренесъл боклука и етикетите на фирмата е този, който е заснел клипа - това трябва да го констатира полицията и да залови съответния виновник.

Ето затова ще сме на сто и някое място по свобода на словото. Защото при подобни изпълнения човекът изпълняващ ролята на журналист трябва да си мълчи, защото могат да го бутнат в затвора подобни достойни фирми.
 

Горе