Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

vladko82

Active Member
Някой чувал ли е нещо за някоя нова тесла на Гошо? Днес гледам посещенията на 4 сайта, на 4 различни тематики, на 3 различни езика, и всички са по 20-30-40% надолу. Направо съм в шах... :?:
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Пък мен ме резнаха с половината приходи за деня просто ей така....
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

При мен има покачване...при един от новите ми сайтове фрази които са извън топ 100 са скочили изведнъж на 40, 30 и 11 позиция. Други в топ 10 също са с малко нагоре. При други по-стари сайтове няма промяна. Ама не искам да се радвам предварително :)
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Очаква се съвсем скоро нов Пингвин ъпдейт, който ще действа в реално време и така всеки уебмастър премахвайки на момента линк от сайта си, поради който е поличил наказание, ще може да възвърне позициите си определено по-бързо.
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Паднаха ми приходите от адсенс, но позициите не са само мърдат +-2.
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Правят доста промени в G+ бизнес страниците, омръзнаха ми вече с техните промени. Днес нови неща, някакви кодове за магазини и запазване на местоположения и не знам си какви още шитове.
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Всеки ден се пускат разни неща.

Виж как са ти линковете защото във всеки един момент можеш да паднеш надолу заради тях.
Виж си сайтовете заради панди - във всеки един момент можеш да паднеш надолу заради тях.
И т.н. и т.н.
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Извинявам се за глупавите въпроси, но как да разберем какви са линковете и дали сме сгафили с тях?
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Извинявам се за глупавите въпроси, но как да разберем какви са линковете и дали сме сгафили с тях?

Ами... сложно... МНОГО сложно.

1. Отиваш във WMT/SE и си ги смъкваш. Правиш една Google Drive sheet и ги пастваш там.
2. Правиш си формулки за да ги разбиеш по домейни.
3. Отиваш във Majestic, регваш си домейна и си смъкваш таблицата със ref domains. Таблицата я импортваш във същия шит, но във нов таб.
4. Правиш си нов шит със дисавовнатите домейни. + формулки да се показват във онези 2та шийта като лоши и вече дисавовнати
5. Ей тук е мъката... почваш да гледаш домейните един по един. Ако домейна има TF<10 работата е съмнителна. Ако има разни застраховки, хапчета, покери и т.н. пак е съмнителна. Ако домейна сочат малко домейнченца <10 пак е съмнителна. Ако домейна те редиректне към друг - съмнителна. Ако домейна е сменен - съмнителна. Ако домейна има много списъци със др. сайтове/домейни - съмнителна. И т.н.
6. Правиш си disavow списък и го ъплоудваш във disavow tools.
7. ЧАКАШ и се молиш да не си объркал нещо...

Формулите мога да ти ги дам наготово. Но да предупредя - работата е за няколко дена при около 500 домейна.
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Mobilio, много ти благодаря за подробното обяснение! Ще ти бъда признателна, ако изпратиш и формулките. Още веднъж благодаря за жеста :))
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Има доста игра в класиранията от няколко дни. Някои сайтове ми изчезват, после пак се появяват, ходят нагоре-надолу. Явно правят нещо, а какъв ще е крайния резултат, сигурно и те не знаят :)
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Да не би да е заради бисквитките? Нали до 30-и Септември беше срока...
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Има ли някакъв tool, който да показва дали си засегнат от някои ъпдейт?
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

До края на месеца се очаква Пингвин ъпдейт.
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Mobilio, много ти благодаря за подробното обяснение! Ще ти бъда признателна, ако изпратиш и формулките. Още веднъж благодаря за жеста :))

Формулките ги вземаш оттук:
https://moz.com/blog/5-spreadsheet-tips-for-manual-link-audits

Другото го правиш оттук:
http://3dwebdesign.org/forum/how-to-protect-from-negative-seo-t2165
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Има ли някакъв tool, който да показва дали си засегнат от някои ъпдейт?

http://barracuda.digital/panguin-tool/
https://fruition.net/google-penalty-checker-tool/

Но има особенности:
- наказанията може да дойдат по всяко време, горните туулове показват само кога са пуснати алгоритмите
- възстановяването може да дойде по всяко време, не само по обновяванията на алгоритмите
- понякога когато има един алгоритъм и се пуска и друг напр. cloaked panda: https://moz.com/blog/the-danger-of-crossing-algorithms-panda-update-during-penguin-3 това прави нещата доста шибани за детекция

Затова това се използва за ориентир. Ако искаш наистина да разбереш какво се случва - има технически SEO одит и одит на линковете. Само те може да ти подскажат какво изобщо е положението.
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Сърдечно ти благодаря за изчерпателната информация!
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

На някой случвало ли му се е такова нещо?

tyxo15CxpmKl.jpg
 
От: Гошо да не е пуснал някоя нова тесла тия дни?

Е,..?! Може да вярваш на данните, че зелените цифри са наистина реални посетители, тъй като поне при мен съвпадат с тези на аналитикса..
А към големите черни цифри са добавени и ботовете, та малко са понадути те самите.
2015-11-01_212406iF5Bc9a.jpg
 

Горе