Грешно име в Гугъл Адсенс

yavkata89

Member
Здревейте,
Проблема ми е следния. Преди време Гугъл ме изхвърлиха от системата им понеже един приятел реши да ме прави богат като клика по рекламите ми почти всеки ден. Естествено ми направи мечешка услуга. Та след време събрах сили отново и започнах пак да се занимавам със сайтове заедно с друго приятелче което си направи профил. Всичко беше ОК докато не дойде време да си взимаме парите. Този моя човек не зная какво е правил но си е объркал бащиното с фамилното име и сега Уестърн Юниън не искат да ни дадат парите, а превода е направен. Промених името му както би трябвало да бъде и реших да изчакам 2 месеца и парите да бъдат върнати на Гугъл, но дали ще се вкарат отново в профилната ми сметка ?
Имали ли сте подобен проблем ?
 
От: Грешно име в Гугъл Адсенс

Да. И аз си бях написал грешно бащиното и фамилното. След като го поправих, при следващото плащане се примолих на служителката в WU и ми плати и двете. Видя че са до едно и също лице. Пробвай.
 
От: Грешно име в Гугъл Адсенс

един познат също беше объркал реда на имената си по същия начин, НО му ги платиха парите (само са му направили забележка). Може да пробваш на друго място да ги изтеглиш :)
 
От: Грешно име в Гугъл Адсенс

А има ли проблем ако сме писали само първото име и фамилията в Adsense, без бащиното?

Няма проблем. Аз съм само с име и фамилия. На Г. не им пука дали ти е бащино или фамилно, проблема е в Уестърна. А, по техните правила имат минимум за Име и Фамилия.
 
От: Грешно име в Гугъл Адсенс

Няма проблем. Аз съм само с име и фамилия. На Г. не им пука дали ти е бащино или фамилно, проблема е в Уестърна. А, по техните правила имат минимум за Име и Фамилия.

А защо ги пращат по вестърна,а не на банкова сметка?
 
От: Грешно име в Гугъл Адсенс

Ми, ще ти отговоря с един виц:
Маймуната се близнала по задника. Всичките животни били възмутени и я питали. Абе, какво правиш, що се ближеш по задника? А тя казала: - Ми, въпрос на вкус! :)

п.с. Така са си преценили (договори, комисионни, патриотизъм, национализъм)
 
От: Грешно име в Гугъл Адсенс

А защо ги пращат по вестърна,а не на банкова сметка?

Цената на банковите преводи е огромна и непредвидима, защото банките кореспонденти си начисляват таксички когато парите минават през тях. В сметката на получателя влизат по-малко пари. Например пращаш 1000 USD получаваш 890 USD. Зависи през колко банки ще минат парите (освен банката на изпращача и банката на получателя).

При Western Union нещата са други - много хора изпращат пари във всевъзможни посоки и в резултат се получава така, че почти не се налага прехвърляне на пари през границите (например в България влизат X USD, излизат Y USD, и Western Union ще трябва да прехвърля само разликата, ако такава изобщо има и е достатъчно голяма за да се налага прехвърлянето - т.е. WU има някакъв запас на пари и не винаги се налага прехвърляне на пари от една държава в друга). Разбира се ние не знаем и какви са договорите между WU и банките и чейндж бюрата (те вероятно предоставят такъв резерв от пари).

При плащанията в евро има някакви възможности за по-малки цени на банковите преводи, но в България май дерат кожи за преводи в евро (щото българите имат пари и плащат на банките без да се притесняват).

Някой пробвал ли е на практика превод на пари в евро между две различни български банки или от българска банка към банка от друга държава на ЕС?

Гледам в сайта на Сибанк са си написали културно таксите на банките кореспонденти.

KBC BANK NV, Brussels – EUR
(SEK, RON, JPY, DKK, NOK)

суми до 12500,00 Евро – ком. 5,00 EUR
суми до 25000,00 Евро – ком. 10,00 EUR
суми до 50000,00 Евро – ком. 20,00 EUR
суми над 50000,00 Евро – ком. 50,00 EUR

За промяна/връщане на вече извършен

KBC BANK NV, New York Branch – USD

За нареден превод – ком. 1,00 USD
За превод с корекции – ком. 2,50 USD
За върнат превод – ком. 25,00 USD
За запитване по вече
извършени преводи - ком.100,00 USD
(за изминало шестмесечие )


превод превод –

За запитване по превод:
- за текущата година - ком. 50,00 EUR
- за минали години - ком. 100,00 EUR



CREDIT SUISSE S.A., Zuerich – CHF

В полза на клиенти на Credit Suisse – няма
В полза на клиенти на трети банки
- коректен превод – ком. 7,00 CHF
- превод с корекции – ком. 13,00 CHF

За промяна/връщане на вече извършен
превод превод – ком. 50,00 CHF

За запитване по превод:
Изминало шестмесечие - ком. 100,00 CHF



NATWEST RBS, London - GBP

В полза на клиенти на NatWest RBS – няма
В полза на клиенти на трети банки
- на територията UK – ком. 12,00 GBP
- извън UK – ком. 20,00 GBP

За запитване по превод:
Изминало шестмесечие - ком. 25,00 GBP
Над 6 м. до 1 година - ком. 50,00 GBP
Над 1 година - ком. 100,00 GBP

Прави впечатление, че таксите са много скромни - 1 долар, 5 евро...

Таксите на тази банка са нормални (сравнени с другите български банки!).

Разплащания в лева:

Преводи чрез БИСЕРА: 1.50 ЛЕВА
(събират се от наредителя)
Преводи чрез RINGS: 10.00 ЛЕВА
(събират се от наредителя)




Разплащания в чуждестранна валута:

Наредени преводи: СИБАНК EАД събира комисиони, както следва:

1. Платежни нареждания със SPOT вальор (след два работни дни):


на хартиен носител - 0.15% от сумата на превода, Мин. 15.00 EUR, Макс. 200.00 EUR
на електронен носител - 0.10 % от сумата на превода, Мин. 10.00 EUR, Макс. 150.00 EUR

2. Платежни нареждания с TOM вальор (следващ работен ден):

на хартиен носител - 0.25 % от сумата на превода, Мин. 25.00 EUR,
Макс. 250.00 EUR
на електронен носител - 0.20 % от сумата на превода, Мин. 20.00 EUR, Макс. 200.00 EUR

2. Платежни нареждания с вальор СЪЩИЯ РАБОТЕН ДЕН:

на хартиен носител - 0.30 % от сумата на превода, Мин. 30.00 EUR, Макс. 300.00 EUR
на електронен носител - 0.25 % от сумата на превода, Мин. 25.00 EUR, Макс. 250.00 EUR



3. Такса СУИФТ - 10.00 EUR на страница


Допълнително СИБАНК EАД събира комисиони на другите банки съгласно техните тарифи и при условие, че наредителят е поел всички комисиони по превода за своя сметка


Разплащания в чуждестранна валута:

Получени преводи:
СИБАНК EАД събира комисиони в размер на 0,1 % от сумата на превода,

минимум EUR 10,00
максимум EUR 200,00

( събират се от клиента на СИБАНК само когато в инструкциите за разплащане е посочено, че комисионите са за сметка на получателя )
 

Горе