Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

redrum

Well-Known Member
Надявам се да събера малко компетентни мнения.

Теоритично ме интересува домейн, който също така теоритично може да се дропи и да го придобия след това. Класира се чудесно в нишата си. Обаче, ако се дропи, това значи че известно време ще е неактивен и съответно ще загуби позиции.

Кое е по-добре, да се опитам да се свържа със собственика му и да го купя преди да се е дропил или да чакам и да го взема след това?

Лесно ли би възстановил предишните си позиции, ако примерно един месец стане неактивен и отпадне от търсачките?

Чудя се какво да правя, ако се свържа с човека, малко е игра на руска рулетка. Може да иска нереално много $, може напук да го пререгистрира и така да изгубя всякакъв шанс да го придобия някога.

Ако пък го оставя да се дропи и отпадне от сегашните си позиции, то той няма да ми е особено полезен след това.

Така че, попадам в параграф 22. Ще се радвам на всякакви съвети.

Поздрави
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

Абе със сигурност ще има някакво негативно влияние като се дропи. Що си мислиш, че ще ти направи сечено сегашният собственик? Ако подновяването струва 20$, дай му там 50 и да се радва.
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

Що си мислиш, че ще ти направи сечено сегашният собственик? Ако подновяването струва 20$, дай му там 50 и да се радва.
Не знам, от алчност?

Въпросът е, това негативно влияние може ли да изчезне от самосебе си, след като възстановя сайта, както си е бил?
 
От: От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

Не знам, от алчност?
Да не би да е от индийците и пакистанците от дигитала :D

Въпросът е, това негативно влияние може ли да изчезне от самосебе си, след като възстановя сайта, както си е бил?
Ти смяташ да възстановиш не само домейна, ами целия сайт със цялото съдържание както си е било? Може би след някой месец ще си върне местата, че и ще напредне ако се обновява.
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

Обаче пък всички беклинкове към този сайт и към вътрешните му страници, като се дропи домейна и известно време като ги няма тези страници и гугъл реши да ги деиндексира, после как ще се оправи това нещо не знам.
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

Да, това смятам да направя, все пак ми трябва трафика на сегашния сайт.

Иначе, не знам на кой е. Вероятността да е черен бродник хич не е малка :lol:
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

Наистина малко кофти ситуация в случая. Аз бих се свързал със собственика, вместо да чакам да се дропи, а и ти откъде знаеш, че няма да го поднови. Поднеси му нещата малко неглиже, да не изглеждаш много ''загорял'' да притежаваш домейна, за да не надуе верно нереално много цената.
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

а и ти откъде знаеш, че няма да го поднови
Имам такива надежди, но няма как да съм сигурен докато не се случи. Най-вероятно ще се опитам да се свържа с него, пък ще видим.
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

Разтърси се добре дали не може да намериш нещо за собственика.
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

Да, това ще го направя. Искаше ми се обаче да чуя мнение на някой, който се занимава с оптимизация. Предполагам, че доста хора придобиват дропени домейни и съответно имат някакъв опит с това до каква степен успяват да възстановят предишните им позиции.
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

Аз досега успешно съм развил няколко дропени домейна, и мога да кажа, че особено тези с ПР се развиват и се класират много по-добре от сефте регистриран, или такъв, който никога не е бил сайт. Без да имам никакви СЕО познания, само със СЕО плъгина на ВП и с редовни публикации на поне 80% уникално съдържание, и 2-3 пъти в месеца подаване на сайтмап, всичко си е 6. Моят съвет е, че дропен е по-добре от нов, стига да не е наказван само.
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

Този въпрос е нещо като holy grail на линкбилдинга със експирирали домейни.

Много накратко - губи докато не се създаде наново:
http://www.blackhatworld.com/blackhat-seo/black-hat-seo/437924-expired-domain-pagerank-lost.html

Но тогава голямата и лоша търсачка знае че домейна е на някой друг по Whois данните...

Виж във този форум @zaekyt и може да получиш информация от извора.
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

Преди 2 месеца един конкурентен на мен сайт си смени хостинга. 3 дена беше неактивен сайта. За тези дни изпадна от SERP , нормално
Викам си айде сайта замина вече. След 2 седмици сайта почна да си възвръща позиции и си възвърна всички предни позиции.

Сайта е под всякаква критика, няма тайтъли, респонсив, бавен е , но за сметка на това е страр домейна
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

Има онпейдж и офпейдж фактори, които влияят на класирането. В случая говорим за покупка на домейн, и възстановяване на сайта. Дори да е свален сайта за месец, може да възстанови позициите си, но само при тези условия:

- няма да има отпаднали линкове към съответния домейн. Това е нещо, за което няма как да си сигурен, защото ако сегашния собственик е градил линкове към сайта и сега е решил да зареже проекта, е твърде вероятно просто да махне линковете към него, тъй като вече не са му нужни. Трябва да се направи анализ на линк профила на домейна, за да се прецени каква е вероятността да отпаднат линковете

- сайтът трябва да бъде възстановен 1:1 , за да си сигурен, че ще има същите позиции - изчистен код, същите заглавия, текстове, структура, вътрешно линкване и т.н.

Ако всичко това е изпълнено, лека полека ще започне да си връща позициите.
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

А ако бъде запазена структурата на сайта, например категории, общи страници и прочее, сео заглавия, описания и т.н., но бъде сменена системата и съответно различни статии (съща тематика, но различен текст)?
 
Re: От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

А ако бъде запазена структурата на сайта, например категории, общи страници и прочее, сео заглавия, описания и т.н., но бъде сменена системата и съответно различни статии (съща тематика, но различен текст)?

Зависи пак...но в този случа, ако се смени с нещо по-леко като система, от някой тежък стар Икомерс, мине към Преста, ще даде положителни резултати. Нищо, че ще има сътресения в началото, докато Google се "запознае" с новостите покрай сайта. Абе, ако в смяната се усетят повече положителни неща, определено ще е в голям плюс, отколкото да се трепери, че ще дропне много. За това са ми странни тези, които мислят, че като сменят вече морално остарелия си сайт и сложи нещо модерно и по-добра система зад него, непременно означава дропване на позиции. Да, ще има, ако мине и го направи някой пишман дев... :) И това при положение, че се принася всичко 1:1. В такива случаи говорим, освен, ако и там нещо не може да се подобри, разбира се. :)
 
От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

няма проблеми дропен домейн да си вдигне ранкинга. ако му сложиш по добре оптимизиран онсайт кънтент, ще се вдигне даже повече. въпроса е да не е дроен много отдавна, щото и линковете към него падат, все пак водят към нищо и хората ги махат с времето, но ако го хванеш веднага, няма никакъв проблем.
 
От: От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

А ако бъде запазена структурата на сайта, например категории, общи страници и прочее, сео заглавия, описания и т.н., но бъде сменена системата и съответно различни статии (съща тематика, но различен текст)?

Ако се сложи по-лека система, сайтът зарежда достатъчно бързо, обхождането му от ботовете е максимално улеснено и няма излишни неща, това няма как да е проблем. Не е казано да бъде всичко точно същото, защото винаги може по-добре.

Същото важи и за статиите - ако в сайта в момента статиите са по 300 думи, направи ги 400-500 (това е минимума). Намери си професионален копирайтър, който може да пише оптимизиран текст и може да получиш и по-добри позиции. Тематиката сама по себе си не стига, текстовете са важни и по-скоро семантиката им.

Бройката също е важна - ако в момента на сайта има 300 статии, гледай да се доближиш до това количество и дори да го минеш.

Освен това може да ги направиш още по-полезни като добавиш подходящо видео, снимков материал и т.н, с което да увеличиш прекараното време на сайта и ангажираността на потребителите. Това също е фактор за класирането в момента.

Заглавията също предполагам могат да бъдат оптимизирани и по-добре, за да се класират страниците по повече фрази и да имат по-висока кликаемст (както и описанията).

Общо взето ако не можеш да подобриш нещата, гледай да запазиш структурата, използвай същите заглавия, но поне текстовете трябва да са написани и оптимизирани добре.
 
Re: От: Губи ли позиции домейна при дропене - нужда от съвет

няма проблеми дропен домейн да си вдигне ранкинга. ако му сложиш по добре оптимизиран онсайт кънтент, ще се вдигне даже повече. въпроса е да не е дроен много отдавна, щото и линковете към него падат, все пак водят към нищо и хората ги махат с времето, но ако го хванеш веднага, няма никакъв проблем.

Да, за това изтекъл домейн се лапа веднага в аукционите, за да може да го утикат на секундата, докато е още симпатичен. То дори преди да се заредите да го вземете (в някои случаи), вече има такива "колекционери", които са се заредили за него. И това е цяла бизнес система. :)
 

Горе