Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

11,366,546 дропнати домейна.

Google’s Matt Cutts explained on Google + that Google reserves the right if they “see a very large fraction of sites on a specific freehost be spammy or low-quality, we do reserve the right to take action on the freehost as a whole,” Matt said.
 
От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

Такова е положението, колеги. Като са най-големите ще си правят каквото искат. Пореден факт колко ставаме зависими от чичо Г.
 
Абе в този случай съм напълно съгласен със случилото се.
Виждали сме, колко често се е случвало .co.cc домейни с приличен трафик да бъдат "резервирани" от компанията майка и на мястото на дори качествени сайтове да се появяват лендинг страници изпълнени с реклами. Е тези страници в продължение на седмица не предлагат нищо на потребителите освен реклами - това ако не е некачествени материали, то кое е? В този случай въпросните сайтове са дори по-зле от контент фармите.
За това - на такива безплатни истории не си губете времето, а и парите.
 
Айде, ти им разказаха и на тия играта. :) ХХахахаха. Еми честит им фалит и на тях. ;)

Няма значение от домейна, ако на него е читав уайт сайт. Защото съм виждал и големи изродии и на .com, .org, .net и подобни. Но явно тия са си решили проблема генерално. :)

Никога не съм имал и май сега със сигурност няма да имам. :)
 
От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

Вече официално и колелото го няма "wonder wheel", то поне беше полезно.
 
От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

Утре могат и инфотата да разкарат от индекса или каквото друго си искат...
Били спамерски.... ми най много спамерски сайтове хоства самия Гугъл/ блогспот/.
Явно са им били голяма конкуренция :)
 
От: От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

Утре могат и инфотата да разкарат от индекса или каквото друго си искат...
Били спамерски.... ми най много спамерски сайтове хоства самия Гугъл/ блогспот/.
И други ден, ако искат да и разкарат търсачката направо ? :D

За пореден път се обеждавам, че Монопола си е Монопол..
Просто.. АБСОЛЮТНО МНОГО хора са зависими от ЕДНА компания..

Луда работа..

П.С. Честито на печелившите.. с .co.cc-тата :(
 
От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

И аз изгорях с няколко домейна който добре се индексираха и имаха ПР3...трябваше набързо да закупя други домейни и да ги редиректна.
Голяма секира беше това...поне няколко месеца преди това да бяха предупредили хората та да си закупят и индексират нови домейни.
 
От: От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

Утре могат и инфотата да разкарат от индекса или каквото друго си искат...
Били спамерски.... ми най много спамерски сайтове хоства самия Гугъл/ блогспот/.
Явно са им били голяма конкуренция :)
Разлика от домейн и субдомейн правите ли? :)
 
От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

Сайта не е мой, просот отбелязвам... как може така изведнъж да направят това...

Иначе ако някъде излезе официално защо са го направили, би ми било интересно да го прочета.
 
От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

recepti.co.cc не е вече първи като напишеш "рецепти" в гооглето :(
 
От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

Честно казано не помня на кой бе receptite.co.cc но ми бе от конкурентите (някое момче от форума беше май). Това не мисля, че е редно което гугъл направиха. Ако момчето чете тази тема, нека ми пише ЛС, искам в моето кулинарно сайтче да сложа банерче или линк към неговото с желаните данни от него.
 
От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

Мале, тия наистина правят каквото си искат. Верно много умен начин за борба със спама са измислили. Брей това много сложен алгоритъм ще да е било. Аз имам още една идея, която може да им помогне, да се махнат всички сайтове, които на същото IP имат и спамерски сайтове. Все пак е доста по-лесно от това да се върши истинска работа :D
 
От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

Ами пича с рецептите ако чете темата да си вземе нов домейн и да редиректва, скоро дано се възстанови, макар че няма да е лесно
 
Re: От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

Мале, тия наистина правят каквото си искат. Верно много умен начин за борба със спама са измислили. Брей това много сложен алгоритъм ще да е било. Аз имам още една идея, която може да им помогне, да се махнат всички сайтове, които на същото IP имат и спамерски сайтове. Все пак е доста по-лесно от това да се върши истинска работа :D
От това им действие всеки може да си направи извода колко им е чеитав алгоритъма, след като така си решават проблемите със спам сайтовете. :)

Голям смех, на мен с още една идея ми паднаха в очите. Но когато си некадърен и не може да се пребориш с проблемите това е решението явно. Ако искаме да ни смятат за аматьори, трабва да правим точно каквото Гугъл прави. :)
 
От: Гуглярите набиха шута на co.cc домейните

Честно казано не помня на кой бе receptite.co.cc но ми бе от конкурентите (някое момче от форума беше май). Това не мисля, че е редно което гугъл направиха. Ако момчето чете тази тема, нека ми пише ЛС, искам в моето кулинарно сайтче да сложа банерче или линк към неговото с желаните данни от него.


Даа.... това беше моето сайтче... много труд отиде на вятъра...
 

Горе