Гугъл България ЕООД

Georgi

Active Member
Интернет гигантът Google е регистрирал дъщерно дружество в България. Справка в Търговския регистър показва, че на 10-ти март е регистрирана фирмата "Гугъл България" ЕООД, като регистрацията е направена от Google International LLC, с централа в Делауеър, САЩ, която е една от другите дъщерни фирми на интернет гиганта и отговаря за неговата експанзия. Тя е и едноличен собственик на дружеството.
Източник: http://www.dnevnik.bg/tehnologii/20...e_registrira_dushterno_drujestvo_v_bulgariia/

В търговския регистър:
1fgsrd.jpg
 
От: Гугъл България ЕООД

Интересно как ще промени това положението при адсенсърите. Предполага ще хващат и за 70 евро вече...
 
От: Гугъл България ЕООД

Ихаааааааааааааа, кеф направо да си налея нещо за пиине. Изгоря мита за регистрация по зддс. :lol:
 
От: Гугъл България ЕООД

Точно това ми е интересно и на мен - затова го пуснах точно тук. Връзката Делауеър - Ирландия определено намеква за промяна във финансовите операции :)
 
От: Гугъл България ЕООД

И не само, може и цените да се променят и прага на плащане да падне, знае ли човек, а и предполагам ще се отворят и работни места и още много други неща могат да се променят. :)
Точно това ми е интересно и на мен - затова го пуснах точно тук. Връзката Делауеър - Ирландия определено намеква за промяна във финансовите операции :)
 
От: Гугъл България ЕООД

Дано по-скоро прехвърлят всички БГ партньори към него, за да може да се работи на чисто, ако не си рег. по ддс и да се получават фактури за тези разходи.

Адсенсърите да се оправят, крайно време е да почнат да си плащат по 14.5% на приходите.

Явно са преценили, че ще имат и други плюсове от присъствие във всяка държава в ЕС след новите промени за данъците при предоставяне на услуга. Което означава, че и 1 лев да влезне ДДС повече в държавата за нас е добре, понеже надали веднага ще се открехнат на корупционни практики.

Коментар от Дневник:
Греъм Лоу го почват от понеделник по телефона с оферти за касови апарати, счетоводители и гарантирани печалби...
 
Последно редактирано:
От: Гугъл България ЕООД

Най-основния + ако са в България няма да е нужна регистрация по ДДС
 
От: От: Гугъл България ЕООД

Дано по-скоро прехвърлят всички БГ партньори към него, за да може да се работи на чисто, ако не си рег. по ддс и да се получават фактури за тези разходи.

Адсенсърите да се оправят, крайно време е да почнат да си плащат по 14.5% на приходите.

Явно са преценили, че ще имат и други плюсове от присъствие във всяка държава в ЕС след новите промени за данъците при предоставяне на услуга. Което означава, че и 1 лев да влезне ДДС повече в държавата за нас е добре, понеже надали веднага ще се открехнат на корупционни практики.

Коментар от Дневник:
Аз викам да почнем да плащаме по 90% от приходите си, за да има за вечно безработните. Не виждам теб какво те грее, че държавата ще вземе повече данъци. Кое ще с подобри?
 
От: Гугъл България ЕООД

Най-основния + ако са в България няма да е нужна регистрация по ДДС
И ако минеш 50 000 лв. приход от Адсенс, няма ли да има нужда? После ще плащаш ли ДДС върху приходите си? Ако това стане, направо ще ни е*ат с голямата паламарка.
 
От: Гугъл България ЕООД

Не само тези който ползват адсенс ами и самата фирма която Г е регистрирала ако мине 50к лв. и тя ще стане по ДДС.
 
От: Гугъл България ЕООД

То за тях е ясно, но примерно хора правещи 1000 кинта на месец от адсенса няма да е нужно, което си е облекчение малко или много.
Не само тези който ползват адсенс ами и самата фирма която Г е регистрирала ако мине 50к лв. и тя ще стане по ДДС.
 
От: Гугъл България ЕООД

Според мен най-големия плюс който ще се случи е да се разбие мита за специалния "whitelist" на Адсенс в който били сайтовете на работещите в Гугъл и роднините им. Ако започнем да виждаме сайтове с голям трафик и неподходящо съдържание спрямо правилата на Адеснс мисля, че ще бъде показателно.
 
От: Гугъл България ЕООД

Е те надали са толко тъпи, че да не се рег. по ДДС още от самото начало, имайки предвид, че сигурно 90% от бизнеса им е с лица регистрирани по ДДС.

И да, на теория трябва да се подобряват нещата. Това, че живеем в държава където и властта и хората явно не искат това да стане ще се промени рано или късно. Аз предпочитам, ако имам данъци за плащане да си ги платя, предпочитам плоския данък и да си спя спокойно.
 
От: Гугъл България ЕООД

Това би трябвало да се отрази и на фирмите рекламиращи в Адоурдс - Сметките ще им скочат с 20% дето после ще трябва да си ги приспадат ако могат де .

Другото интересно нещо дето ще гледаме е колко време ще им е необходимо да се изкарат на загуба и да не платят и един лев данъци в БГ
 
От: Гугъл България ЕООД

Кой рекламиращите или гугъл?
Това би трябвало да се отрази и на фирмите рекламиращи в Адоурдс - Сметките ще им скочат с 20% дето после ще трябва да си ги приспадат ако могат де .

Другото интересно нещо дето ще гледаме е колко време ще им е необходимо да се изкарат на загуба и да не платят и един лев данъци в БГ
 
От: Гугъл България ЕООД

Разбира се, че не гугъл. Просто в момента тези цена е без ддс. Почнат ли да ги прекарват през българска фирма, ще се плаща ддс, т.е. ще стане 20% по-скъпо. Който е по ддс, ще може да си го възстанови или приспадне, който не е - ще плаща повече.
 
От: От: Гугъл България ЕООД

Адсенсърите да се оправят, крайно време е да почнат да си плащат по 14.5% на приходите.

Глупости. Това са само разходите за данък печалба и данък дивидент. Фирмата за да съществува има разходи за счетоводител, разходи за борба с бюрокрацията (нали не си мислите, че просто ще платите на счетоводителя и всичко ще ви е наред и няма да имате други разходи по фирмата?). Ако изкарва 1000 лева на месец един "адсенсър", от тях 100-300 лв са за счетоводство (зависи какъв счетоводител си намери), има осигуровки на управителя, разходи по регистрацията на фирмата, разходи по борба с бюрокрацията и каквото остане (ако остане нещо) се облага с 10 % данък печалба + 5% данък дивидент.

При приход от 1000 лв месечно излиза по-изгодно да си плащаш данъците и осигуровките като самоосигуряващо се лице.

Фирмата, която регистрираха в България ще я ползват за да плащат заплати на служителите си в България. Вероятно няма да минават плащанията за AdWords/AdSense през тази фирма. Следователно - ДДС простотиите ще бъдат в пълна сила (регистрация на всеки, който ползва AdSense/AdWords).

Почнат ли да ги прекарват през българска фирма, ще се плаща ддс, т.е. ще стане 20% по-скъпо. Който е по ддс, ще може да си го възстанови или приспадне, който не е - ще плаща повече.

В момента лицата, които купуват реклама (AdWords) трябва сами да си плащат ДДС-то в България. Дали Google ще го вкарва в банковата сметка на НАП или получателят на услугата - какво значение има?
 
От: Гугъл България ЕООД

В момента лицата, които купуват реклама (AdWords) трябва сами да си плащат ДДС-то в България.
Ако са регистрирани по 97а?
 
От: Гугъл България ЕООД

Купуването на рекламата (от европейска фирма, регистрирана в друга евродържава) води до задължение за регистрация. В срок 7 дена преди датата на данъчното събитие.

Много българи практикуват покупка на реклама като физически лица и не са ги хванали, че не са се регистрирали и не си плащат ДДС-то. До кога ще е така не знам. От НАП четат този форум и е въпрос на време да се усетят и да започнат да ги хващат.
 
От: От: Гугъл България ЕООД

Много българи практикуват покупка на реклама като физически лица и не са ги хванали, че не са се регистрирали и не си плащат ДДС-то. До кога ще е така не знам.


и къде е проблема , нали ти спират ДДС-то ако не си регнат
 

Горе