Гугъл аналитикс при мобилни версии?

dekemvri

Well-Known Member
В момента се прави мобилна версия на сайта ми. Трябва ли да поставя допълнителен код на Гугъл аналитикс и на нея? Ако мобилния сайт стане m.site.com
трябва ли да се генерира нов код специално за него, за да броя посетителите?
 
От: Гугъл аналитикс при мобилни версии?

Аз съм си качил аналитикса на Гугъл на телефончето. Има си приложение в Маркета. Никакви промени не са нужни. Следя си посещенията без проблеми.
 
От: Гугъл аналитикс при мобилни версии?

Четох доста, но пак не разбрах. Сайтът ще има и риспонсив версия за таблети, предполагам ще трябва да се генерира някакъв код за нея. За настолни компютри си остава стария сайт, нов дизайн и код ще има за таблети и мобилни?
 
От: Гугъл аналитикс при мобилни версии?

Колко сложен е този сайт, че ще му правиш три версии?
 
От: От: Гугъл аналитикс при мобилни версии?

Колко сложен е този сайт, че ще му правиш три версии?

Нещо аз съм се объркал, 1 версия ще е сайта с риспонсив дизайн, но с доста различни елементи при зареждане от различни устройства, както и различно разположение на рекламите.
Досега не съм имал мобилна версия и затова се чудех дали нещо ще трябва да променям, за да ми отчита правилно Аналитикс.
 
От: Гугъл аналитикс при мобилни версии?

Това вече е друго.
Щото, поне в повечето случаи, мобилна версия е м.домейн.цом - тоест, мобилната версия е на поддомейн. Което означава друг сайт. Съответно друг код на ГА.
Ако правилно те разбирам, всичко ти е на един домейн. Само за различини устройства ще се зареждат различни неща. В този случай ГА ти отчита всичко на едно място.
 
От: Гугъл аналитикс при мобилни версии?

Вероятно ще ти пипнат CSS файла и там ще зададат за различните устройства ширина на изгледа и прочие.....След което малко ще пипнат и PHP за да насочат към тези настройки. Не мисля, че ще се случи друго.
 
От: Гугъл аналитикс при мобилни версии?

Това вече е друго.
Щото, поне в повечето случаи, мобилна версия е м.домейн.цом - тоест, мобилната версия е на поддомейн. Което означава друг сайт. Съответно друг код на ГА.
Ако правилно те разбирам, всичко ти е на един домейн. Само за различини устройства ще се зареждат различни неща. В този случай ГА ти отчита всичко на едно място.

Да, точно така се оказа. Много благодаря за инфото.
 
От: Гугъл аналитикс при мобилни версии?

Здравейте, реших да не отварям нова тема, защото въпроса ми е много идентичен с този.

Аз също имам мобилна версия, само че не е на m.site.com, а е site.com/m . Мобилният сайт е отделен, не е риспонзив. В този случай, при положение, че сайта е на същия домейн, но в папка /m , трябва ли ми отделен аналитикс код?
 
От: Гугъл аналитикс при мобилни версии?

Зависи как и какво искате да гледате...

Ако мобилната ви версия е 100% като стандартната - едни и същи URL-и. Да - използвайте един и същи код.
Ако имат някакви разлики - препоръчително е да използвате един и същи код.
Ако обаче сервирате m.site.com тогава е по-добре да не използвате един и същи код защото кодовете се свързват със SE (бивш WMT) поединично.
 

Горе