Гугъл официално обяви чистка

tuger

Well-Known Member
От: Гугъл официално обяви чистка

Гледам и аз тази сутрин има спад по сайтовете. Незанайно защо сателитите се вдигат, а са си чист спам :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Интересно докъде ще стигне тази промяна - абсолютно бял сайт е явно с наказание. Най-големите спамъри са в топ 10. Go Google Go :beer:
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Това и аз го виждам тази сутрин. Абсолютно чисти сайтове са надолу и то доста. А някои сателити пуснати оттук оттам са нагоре. Да видим като се успокоят малко нещата какво ще стане.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Интересно докъде ще стигне тази промяна - абсолютно бял сайт е явно с наказание. Най-големите спамъри са в топ 10. Go Google Go :beer:

Същата работа и при мен. Един уж "бял" сайт с изцяло уникално съдържание, с добри позиции в конкурентна ниша, тази сутрин просто изчезна от резултатите, а на негово място в топ 20 са се появили една камара сайтове с автоматично генерирано съдържание:( Просто красота...
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Този коментар е много точен

Form many past years I experienced that google always tries to down the sites that are ranking already. I never think they ever comes with any update that is only targeting to help the user for better experience, whether we talk about panda update first, second .... any or florida update. Every time the top ranking sites have to bear the cost of looking at google. So now I am totally confused why we are making it the biggest search engine?

On the other hand yahoo and bing are providing a good and stable result. I think google is doing all these to promote their adword and to generate more revenue.

APRIL 24, 2012 9:25 PM

http://googlewebmastercentral.blogs...howComment=1335327925045#c4610529175019276205
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Гледам на конкурентите им маха челната страница от серпа, а им остава другите. На някои от моите сайтове - челната стой, продуктовите също... липсват категориите :)

Май е добре да изчакаме, преди да действаме.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Най-качествените ми сайтове ги няма вече в топ 50 ? Какви са тея простотии?

Ето какво излиза на челна позиция ако потърсите make money online :

Make Money For Beginners
makemoneyforbeginners.blogspot.com/ - Cached
make. No posts. No posts. Home. Subscribe to: Posts (Atom) · counter on blogger. Simple template. Powered by Blogger.

АБСОЛЮТНО ПРАЗЕН БЛОГ НА ПЪРВА ПОЗИЦИЯ
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Най-качествените ми сайтове ги няма вече в топ 50 ? Какви са тея простотии?

Ето какво излиза на челна позиция ако потърсите make money online :

Make Money For Beginners
makemoneyforbeginners.blogspot.com/ - Cached
make. No posts. No posts. Home. Subscribe to: Posts (Atom) · counter on blogger. Simple template. Powered by Blogger.

АБСОЛЮТНО ПРАЗЕН БЛОГ НА ПЪРВА ПОЗИЦИЯ

Евала на Pot Pie Girl. Тя доста размисли и страсти предизвика с тоя сайт, но последно беше 10ти.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Най-качествените ми сайтове ги няма вече в топ 50 ? Какви са тея простотии?

Ето какво излиза на челна позиция ако потърсите make money online :

Make Money For Beginners
makemoneyforbeginners.blogspot.com/ - Cached
make. No posts. No posts. Home. Subscribe to: Posts (Atom) · counter on blogger. Simple template. Powered by Blogger.

АБСОЛЮТНО ПРАЗЕН БЛОГ НА ПЪРВА ПОЗИЦИЯ

А уж на качествения контент ще наблягат :lol:
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Знаете как е при ъпдейт. Не прибързвайте със заключенията и не правете генерални промени по сайтовете си, докато трае dance-ът. Търпение и без паника :)
 
Като цяло, както споменах (в DP forum-а), не са много позитивни коментарите. Или хората не правят качествени сайтове, според Google, или много от тях използват малко черни техники. Но е факт, че има силно разместване по главните позиции. Мисля, че това е нещо като Beta тест на търсачката и те първа ще си дооправя някои неща по алгоритъма, защото реално виждам сайтове, които не са много за първите места.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Нямах проблеми с "Panda" update-ите до сега... В интерес на истината имам покачване при някои от сайтовете на които не е правен link building?! Аз мисля да изчакам до края на седмицата и ако до тогава няма промени в ситуацията ще започна да се притеснявам :) При мен спадовете са между 1 и 10 позиции, при вас какво е положението?
 
Последно редактирано:
От: Гугъл официално обяви чистка

На мен ми удариха най-качествените сайтове а шитавите излязоха напред :) Започвам такива да правя вече!
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Пък моите сайтове са си супер, даже са дръпнали всичките, не знам кво правите, аз ви казвах да не се занимавате с глупави линкове, да правите и качествени, не знам, аз съм доволен.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Тия Г сигурно по погрешка са обърнали някоя логика в алгоритъма си, а може и да е умишлено.
Ако е по погрешка, значи толкова са им кадърни кадрите, като нашите правителствени "експерти"
Ако е умишлено, е значи ще се цъкат повече кинти в Адуордса :)

И в крайна сметка потребителя си е виновен, никой не го кара на сила да ползва Г
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Тия Г сигурно по погрешка са обърнали някоя логика в алгоритъма си, а може и да е умишлено.
Ако е по погрешка, значи толкова са им кадърни кадрите, като нашите правителствени "експерти"
Ако е умишлено, е значи ще се цъкат повече кинти в Адуордса :)

И в крайна сметка потребителя си е виновен, никой не го кара на сила да ползва Г

То е ясно, че основната идея им е учеличаване на приходите, ама много грубо го правят. Така като гледах дадените примери, май все повече ще се набляга на релевантността на текста и онпейдж
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Промените ги усетих още вчера вечерта на един читав сайт - хвана в орбита след десета страница
За сметка на това сателитите са си по местата даже имат подобрение (сигурно щото читавите сайтове ги няма в десетката :) )

Все се надявам да е временна промяната ама май само така ми се иска :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

И аз така се надявам, но надали... По принцип кат го шибнат някой сайт и повече не се връща... во век и веков...
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Промените ги усетих още вчера вечерта на един читав сайт - хвана в орбита след десета страница
За сметка на това сателитите са си по местата даже имат подобрение (сигурно щото читавите сайтове ги няма в десетката :) )

Все се надявам да е временна промяната ама май само така ми се иска :)

Няма логика да го оставят така, нали уж се борят за изчистване на спама. Сателитките винаги са по-оспамени от главния сайт
 

Горе