Гугъл ще размества позициите на сайтовете в търсачката отново

rak

Active Member
Гугъл: "Резултатите за сайтовете, които нарушават авторските права, ще бъдат изместени на по-задни позиции"

Сайтове, които нарушават авторски права ще се изместват на по-задни позиции при търсене - това заявяват от Гугъл- източник
 
От: Гугъл ще размества позициите на сайтовете в търсачката отново

И кой ще определя да ли са нарушени авторските права или не? Намирисва ми на поредната тесла за неудобни сайтове от Гъгъл.:)
 
Има логика, след като не класират нищо ще е торент. Даже не е и в индексите, поне някои. Това е божа работа да се установи, кой има авторски права и кой не. Как ще го проверят и т.н., нямам никаква идея какво ще има в този алгоритъм. Освен ако не е мнюал, ама голяма проверка ще падне. ;)
 
От: Гугъл ще размества позициите на сайтовете в търсачката отново

В мойте сайтове няма грам чуждо съдържание, обаче от моите сайтове са крали доста. Сега това дали ще проличи в новия алгоритъм или както ме съмнява, просто ще избутат неудобните назад, за сметка на други, които си плащат.
 
От: Гугъл ще размества позициите на сайтовете в търсачката отново

///Off Topic

има много видео в youtube с неуредени авторски права - защо има adsense?
 
От: Гугъл ще размества позициите на сайтовете в търсачката отново

На мен ми се струва, че ще е доносническа работата. Докладват ти статия(автори или доброжелатели), удрят ти сайта (гугъл)... А не както до сега, само конкретната страница.
 
От: Гугъл ще размества позициите на сайтовете в търсачката отново

Много невинни ще изгърмят и този път, това е сигурно. Те обичат автоматизираните процеси, затова едва ли ще е ръчна чистката и сега. Естествено засегнати ще са само малки и средни сайтове.
 
От: Гугъл ще размества позициите на сайтовете в търсачката отново

След като в тубата НАСА бе отрязана от собствения си марсиански клип заради някаква тъпа локално-селска новинарска мишка, всичко е възможно!
:twisted:
 
Всеки има мнение, ама спрете с идиотизмите. Всяка тема се превръща в интрига, за която няма нужда.
 
От: Гугъл ще размества позициите на сайтовете в търсачката отново

гугъл може ли да ми го премести от едната му дупка в другата ше ги в китайците

Оххххх много кратък ти е бил банана мой човек. Стига си плещил глупости, че по-червен няма накъде да станеш вече.
 

Горе