Гърците принуждавани да работят повече за по-малко пари

harkon

New Member
53.8% от младите гърци са без работа, а кредиторите искат работната седмица да се увеличи на 6 дни.
Май вече няма да са нарицателно за мързел, а ще са пример за трудолюбие. :)


Източник
 
От: Гърците принуждавани да работят повече за по-малко пари

Нема начин. Ще вдигнат стачки, бунтове, ще запалят няколко коли за пред CNN и управниците ще клекнат. След това ще вземат още 200-300 милиарда евра от "спонсорите".
 
От: Гърците принуждавани да работят повече за по-малко пари

Нема начин. Ще вдигнат стачки, бунтове, ще запалят няколко коли за пред CNN и управниците ще клекнат. След това ще вземат още 200-300 милиарда евра от "спонсорите".

Там е работата, че за да вземат още пари, трябва да се съгласят на мерки.
 
От: Гърците принуждавани да работят повече за по-малко пари

имат 4000 острова,1 или 2 да продадат и си оправят живота за още 100 години ,аз въобще не ги мисля

по това време таверните са им пълни и си живеят живота, а днес е работил цели 3.45 часа ;) да бъда по точен
 
От: Гърците принуждавани да работят повече за по-малко пари

Авансите рано или късно се отработват. Обикновено със сълзи в очите и капеща кръв от сърцето.
Социалистическите порядки най-трудно се отучват.
Работещ грък :lol: - ще е интересно да се види дали е възможно.... :mrgreen:

BlackFriday, ако ставаше така, нямаше да има стачки в Гърция. Нито да се чудят как да избегнат рестрикциите.
Сит вълк и цяло агне е извечна философска дилема, все още не намерила решение. Независимо от милионите опити за решаване.
rombeca, времето на бутафориите отмина. Никой вече не кълве на това - немците спонсорираха гърците да си изчистят дълговете към немски банки и фирми и вече им е през онази работа какво ще дробят гърците.
 
От: Гърците принуждавани да работят повече за по-малко пари

Не ги мислете гърците. И след векове ще са по-добре. Дори след няколко години, когато ЕС се разпадне, те пак ще са там и пак ще са същите.

Причини:
1. имат национално самосъзнание
2. сплотени са
3. имат една от най-големите диаспори, съответно и лобита
4. знаят защо живеят
 
От: От: Гърците принуждавани да работят повече за по-малко пари

Не ги мислете гърците. И след векове ще са по-добре. Дори след няколко години, когато ЕС се разпадне, те пак ще са там и пак ще са същите.

Причини:
1. имат национално самосъзнание
2. сплотени са
3. имат една от най-големите диаспори, съответно и лобита
4. знаят защо живеят

Напълно съм съгласен с теб. Много хора забравиха но преди 5-6 години Аржентина беше в същото положение като гърците а сега са една от
бързо развиващите се икономики.Същото ще стане и с Гърция.
 
Това е абсолютно така, Имам една приятелка, която работи на 4 часа раб. ден, като преди седмица и вдигнаха времето и стана на 8, но реално парите мръднаха не с 100% както е при работата й, а само с 20-30%. Не знам какво точно бяха и казали, но реално тя работи в сфера, в която ако нямаш диплома трудно може да станеш практикуващ. И това може да се вземе под внимание, но като цяло си е мизерия.
 

Горе