ДДС и Мито за часовник от E-bay.com - USA

sinphant

New Member
Здравейте, харесах си един часовник от e-bay.com от USA на стойност $400, който в България е значително повечко. Искам да го закупя, но знам, че след като USA e извън ЕС не действат правилата за вътрешнобщностно придобиване, следователно ще се плаща мито и ДДС... Часовника е $400, а доставката или $76 или $120, което прав максималната стойност $520. Като се прибави Мито и след това се обложи с 20% ДДС става да речем (400+120)*1,05*1,2=$655,2 т.е. 203лв. Мито и ДДС, освен 180-те лева за доставка (600 лева часовник + 383лв. разходи стават).
Затова въпроса ми е:
Как да мине без Мито и ДДС?
Може да ми го изпрати физическо лице, може да е като подарък, може да не е в оригиналната кутийка, може да пише там всичко каквото реши, че е реплика или друго...
Как трябва да стане, за да не го спрат на митницата и да не ми друснат над 200лв. митнически сборове и ДДС, какво трябва да направя, за да няма мита и ДДС?
Помагайте, пък като има други въпроси, ще помагам аз :)
Благодаря предварително :))
 
От: ДДС и Мито за часовник от E-bay.com - USA

Ако имаш приятел, който да е в САЩ и ще пътува скоро до България може да му го поръчаш.

Не мога да разбера обаче защо ще даваш стотици долари за нещо, което реално не ти трябва. Всеки телефон и компютър има функцията да показва колко е часа.

Ако е за продажба разбирам, обаче да си го купиш само с цел да демонстрираш висок социален статус (демонстративно потребление) ми се струва не много рационално... За тази цел може да си поръчаш фланелка, на която да поръчаш да ти отпечатат извлечението от банковите сметки и данъчната декларация за миналата година (ако си декларирал всичко).

Има някои хора, които теглят кредити и/или пестят месеци наред за да си купят излишно скъп телефон, автомобил, ненужно голям телевизор и т.н. Ти от тях ли си?
 
От: От: ДДС и Мито за часовник от E-bay.com - USA

Ако имаш приятел, който да е в САЩ и ще пътува скоро до България може да му го поръчаш.

Не мога да разбера обаче защо ще даваш стотици долари за нещо, което реално не ти трябва. Всеки телефон и компютър има функцията да показва колко е часа.

Ако е за продажба разбирам, обаче да си го купиш само с цел да демонстрираш висок социален статус (демонстративно потребление) ми се струва не много рационално... За тази цел може да си поръчаш фланелка, на която да поръчаш да ти отпечатат извлечението от банковите сметки и данъчната декларация за миналата година (ако си декларирал всичко).

Има някои хора, които теглят кредити и/или пестят месеци наред за да си купят излишно скъп телефон, автомобил, ненужно голям телевизор и т.н. Ти от тях ли си?
Може да не иска да демонстрира висок социален статус. Може часовникът да е някой от тези и затова да струва толкова пари.
 
От: ДДС и Мито за часовник от E-bay.com - USA

Трябва да се разбереш с подателя за две неща. Обявена стойност на съдържанието на пратката до примерно 30 долара + GIFT, и няма да имаш ядове.
 
От: ДДС и Мито за часовник от E-bay.com - USA

Е вие пък що да си купува скъп часовник,момчето си е искарало парите а и да не е има право да си купи каквото реши :D
 

Горе