Давам 3000 лв. на Поръчител

HariTopalov17

New Member
Здравейте,

Имам ипотечен кредит, който наследих, тъй като мой роднина почина. От там настъпиха финансови проблеми, теглих кредити, пооправих ги. В момента имам 3: ипотечен, и два потребителски на ст-ст 5000 лв. и 1700 лв. Нужна ми е сумата от 9000 лв., за да ги рефинансирам и да си закупя нужни неща в дома. Имам "Под Наблюдение" кредити в миналото и в никоя банка не ми дават да изтегля по-голям кредит без поръчител. Осигуряват ме на 950 лв. От година и 4 месеца съм на настоящата служба.

Не искам да измамя никого, предполагам че с нотариус става цялата работа.

Благодаря Ви за разбирането.
 
Не искам да те отчайвам , но от кашата , в която си затънал до шия , няма кой да те извади. Трудно би се и намерил човек , който да ти стане поръчител. Най-добрия съвет който мога да дам е - намери нещо с което да изкарваш пари и си махни кредитите възможно най-бързо от врата , преди да те повлекат още надолу...
 
Абе човек, спазвай някаква финансова дисциплина. Не можеш да харчиш повече, отколкото получаваш. Като имаш дом, лиши се от тези неща, които искаш да купиш. Иначе ще останеш без дом накрая.
 
Не искам да те отчайвам , но от кашата , в която си затънал до шия , няма кой да те извади. Трудно би се и намерил човек , който да ти стане поръчител. Най-добрия съвет който мога да дам е - намери нещо с което да изкарваш пари и си махни кредитите възможно най-бързо от врата , преди да те повлекат още надолу...


Ами, честно казано, не съм затънал толкова, колкото не ми остават почти никакви разходи, за да излизам и т.н. Също така искам да събера пари и за книжка и за други неща, но тези кредити ме спират. Това е.

@razdumka, не съм малък, благодаря за съвета, но идеята на темата е съвсем друга. Пресметнал съм нещата и съм си направил план, единственото, което ме спира, са тези кредити, които бяха Под Наблюдение. Ако мислите да давате съвети - може на ЛС.
 
Ами, честно казано, не съм затънал толкова, колкото не ми остават почти никакви разходи, за да излизам и т.н. Също така искам да събера пари и за книжка и за други неща, но тези кредити ме спират. Това е.

@razdumka, не съм малък, благодаря за съвета, но идеята на темата е съвсем друга. Пресметнал съм нещата и съм си направил план, единственото, което ме спира, са тези кредити, които бяха Под Наблюдение. Ако мислите да давате съвети - може на ЛС.
Е как да не си затънал като имаш , ипотечен кредит + още 6-7 к. потребителски.... Примерно за някой с доход 2-3к на месец , едва ли е проблем да си покрива задълженията и да си живее , но в твоя случай едва ли имаш такъв доход че да може да си позволиш без проблем да си плащаш вноските. Затова приоритетна цел трябва да ти е да разкараш кредите , защото когато човек е притиснат финансово , не може да мисли креативно .... а креативното мислене пък е нужно за да си увеличиш доходите.
 
Е как да не си затънал като имаш , ипотечен кредит + още 6-7 к. потребителски.... Примерно за някой с доход 2-3 на месец , едва ли е проблем да си покрива задълженията и да си живее , но в твоя случай едва ли имаш такъв доход че да може да си позволиш без проблем да си плащаш вноските. Затова приоритетна цел трябва да ти е да разкараш кредите , защото когато човек е притиснат финансово , не може да мисли креативно .... а креативното мислене пък е нужно за да си увеличиш доходите.


Напротив. Имам 1 ипотечен и 2 потребителски, които два искам да рефинансирам. Когато това се случи оставам с 2.

Да, преди имах повече, но лека полека ги оправих.
 
Рефинансирането е до време... Затъваш все по-дълбоко в банковите капани. Винаги съм се чудел на хора като тебе... на банки вяра нямай!
 
Никоя банка няма да ти откаже да рефинансираш/слееш двата си кредита в един, ако им кажеш, че изпитваш тежест. Ти искаш рефинансиране с горница, което е много рисково начинание и преди да влезеш в кредитна спирала, по добре спри!
 
segabg.com/article.php?id=598787

по добро спасение от това няма
 
Доколкото разбирам, човекът не е в чак толкова лоша ситуация. Наследил е имот с ипотека - явно стойността на имота е по-голяма от оставащите вноски по ипотеката, заради което е приел наследството вместо да го откаже. Ако не успее да си плати кредитите, винаги може да продаде имота.

Друг е въпросът, че може би вместо да се теглят нови кредити, трябваше да се разбереш с банката, собственик на наследената ипотека, за да ти разсрочи кредита. Вероятно щяха да се съгласят, ако кредитното ти досие е било чисто към този момент.

Според мен трудно ще намериш непознат, който да се съгласи да ти е поръчител, но пък, пак повтарям, ситуацията ти не е толкова лоша - виждал съм къде-къде по-затънали хора. Отървавай се от тези кредити възможно най-бързо и гледай да не се нагърбваш повече с такива. Успех!
 
@razdumka, искат ми поръчител, може и да е заради горницата.

@pepo_999, благодаря за инфото, ще го прегледам по-късно.

@Attacker, това с тегленето на кредити започна да се случва преди 2 години, бях и малък, и тъп, и сега вече най-накрая почти съм си стъпил на краката. Само това ми остава да направя и приключвам тотално.
 
.... за да ги рефинансирам и да си закупя нужни неща в дома.

Ей това е много проблематично -това е голям червен флаг. Ще консолидираш кредити и ще ги рефинансираш и искаш да си купиш нужни неща в домът ти? Щом ги нямаш и живееш без тях, то това по скоро е желание вместо нужда. Можеш и за напред да живееш докато си изплатиш кредитите - т.е. ако се рефинансират то ударно почни да изплащаш потребителският кредит, като преди това трябва да имаш и авариен фонд ...

Принципно има начин да се измъкнеш без поръчител, но ако има какво да заложиш в заложна къща, и от там се изисква желязна дисциплина защото ще лавираш с близки падежи, объркаш ли нещо и си аут.

За начало пробвай да шитнеш всичко ненужно и да оптимизираш разходите си .... трябва жестоко да се ограничиш, за да можеш да покриеш пот. кредити. Съветвам те за начало да си подобриш финансовата грамотност - започни за начало от тук
 
Добре де, най-логичният въпрос е - Ти нямаш ли роднини или приятели. Те ще оценят най-добре какъв е риска с теб, защото те познават и познават положението ти (финансово, отговорност, перспективност). Или фактите са по-различни? Както и да е, никой няма да се навие така на сляпо, дори за по-голяма сума. И не е заради сумата, която предлагаш, ами просто не е някак си логично. Аз съм гарант и без пари да ми се дават.
 
Ей това е много проблематично -това е голям червен флаг. Ще консолидираш кредити и ще ги рефинансираш и искаш да си купиш нужни неща в домът ти? Щом ги нямаш и живееш без тях, то това по скоро е желание вместо нужда. Можеш и за напред да живееш докато си изплатиш кредитите - т.е. ако се рефинансират то ударно почни да изплащаш потребителският кредит, като преди това трябва да имаш и авариен фонд ...

Принципно има начин да се измъкнеш без поръчител, но ако има какво да заложиш в заложна къща, и от там се изисква желязна дисциплина защото ще лавираш с близки падежи, объркаш ли нещо и си аут.

За начало пробвай да шитнеш всичко ненужно и да оптимизираш разходите си .... трябва жестоко да се ограничиш, за да можеш да покриеш пот. кредити. Съветвам те за начало да си подобриш финансовата грамотност - започни за начало от тук
Бахти лайняното мнение, за втори или трети път вече правите тоя номер да си пробутате форума.

ПП
gg Total Page Size 7.24MB
 
Ъпче, що така с лошо?

Дай си твоето нелайняно мнение относно това какво да направи човек, който е високо рисков играч и банките го отбягват и няма финансова култура. Ще се радвам да прочета какви референции ще дадеш :)
 
Ъпче, що така с лошо?

Дай си твоето нелайняно мнение относно това какво да направи човек, който е високо рисков играч и банките го отбягват и няма финансова култура. Ще се радвам да прочета какви референции ще дадеш :)
Ако не беше фейк щях да се включа, минал съм по тоя път преди бая години.
 
Що пък мислиш, че е фейк - защото се регнал днес?
И така да е, не пречи да дадеш твоята гледна точка :)
 
Не съм фейк.. Не виждам защо някой да не се навие, при положение, че получава сумата ей така, Предполагам, че трябва да се отиде при нотариус и да се подпише нещо като гаранция, че няма да измамя. Ясно ми е, че никой няма да се навие без подобно нещо, естествено.
 
Не съм фейк.. Не виждам защо някой да не се навие, при положение, че получава сумата ей така, Предполагам, че трябва да се отиде при нотариус и да се подпише нещо като гаранция, че няма да измамя. Ясно ми е, че никой няма да се навие без подобно нещо, естествено.
Аз заглавието бях изпуснал от темата... та значи някой ти става поръчител и ти ще му даваш 3к..... по глупаво решение едва ли можеш да измислиш от това.... Мисли в насока как да си изплатиш кредитите един по един , вместо да се вкарваш в нови...
 
Не съм фейк.. Не виждам защо някой да не се навие, при положение, че получава сумата ей така, Предполагам, че трябва да се отиде при нотариус и да се подпише нещо като гаранция, че няма да измамя. Ясно ми е, че никой няма да се навие без подобно нещо, естествено.
Абе човек, ти пред нотариус ще се подпишеш и пред банката ще се подпишеш. Ама подписа ти не е за чек, а за задължение и като спреш да плащаш, какво като имат от банката подпис и от нотариуса подпис?
 

Горе