Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

abakadaba

Member
Отчаяно търся нещо което да ме грабне от първият път. Нещо което да е лесно за запомняне, даже не е задължително да съдържа думите muzika, music, video, но все пак да е тематично.

Готов съм и да купя съществуващ домейн ако ви се намира такъв, стига цената да е разумна
 
От: Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

ако имаш интерес за тези:
majormusic.info - 10$
musicplace.info - 10$
newmp3.info - договаряне
остават им по една година

Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

TheMusic.name - цена 100$

Create Date: 2008-04-10 14:39:22
Expire Date: 2011-04-10 14:39:22

Държи си PR 1, беше стигнал 3 когато се занимавах с него. Гугльо го харесва, предполагам че това е зареди възраста му и индексира публикациите в рамките на 15 минути и то на хубави позиции.

Драсни 1 ЛС ако си заинтересован.
 
От: Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

Забравих да уточня, предпочитам домейни .com, бих се съгласил и на .net

100 $ за .name е извън границите на разумната цена (според мен)
 
От: Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

2+ годишен домейн,
съдържаш неразмита ключова дума,
съдържаш съответния контент,
и ранкнат за съответната дума.

.. Определено не струва $100.
 
От: Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

без да прозвучи като заяждане

ама как точно е ранкнат...

Има една известна търсачка (google.bg и/или google.com) и пуснах да видя колко добре е ранкнат сайта по тази ключова дума "music" предполагам за нея говориш...

сайта го няма никъде в топ 800 (не няма правописна грешка - 8 страници по 100 резултата ми показва Г)

А и колко пъти ако си се чудел някои домейн на какво завършва си пробвал с .name
Аз лично пробвам .bg, .com, .net. ако не намеря нищо тогава търся в Г

УПС.... и с ключова фраза "the music" го няма в джаза

Дали да не дам 100$ ???
 
От: Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

ама ти хем блог за СЕО имаш у подписа хем смешки разправяш и мислиш :)

Хем искаш сайтът да излиза напред САМО за "мюзик" (не в комбинация с друга дума);
Хем юзърите да ти пишат домейна в адрес бара;
Хем $100 ти се виждат много.
 
От: Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

Та да дам кратко обяснение. Домейна беше оптимизиран преди 2 години и излизаше на 4то място на думата music и на 5то за музика.
След изцпеката с HyperVM, когато изгоряха няколко хиляди VPS-и сред които и моя, на домейна нямаше съдържание в продължение на повече от година, за това му падна и PR и загуби позициите си за тези две ключови думи.
Сега се класира на челни места при Long Tail Keywords за каквото пожелаеш - все пак това може да донесе стабилно количество трафик, но просто имам други проекти на главата и нямам време да обръщам внимание на това блогче.
За справка за това което казвам, пробвай да потърсиш няколко от публикациите на кои места излизат:
Endaxi – It’s not over (Slin Project Remix) - 1 | Endaxi – It’s not over - 1
Boxeez – Kick The Groove (Radio Edit) - 1 | Boxeez – Kick The Groove - 1
Alex Chief – Jazz At Night (Original mix) - 1 | Alex Chief – Jazz At Night - 1

Тази извадка е на произволен принцип и трябва да се има предвид, че преди няколко дни смених слъговете от /%postname%/ на /%postid%/%postname%/, след прочитането на една статия и за това част от старите публикации все още не са ранкнати.
Както и да е :) Хич ми не пречи да си задържа домейнчето. Беше просто предложение, а не опит да се развие "разпалена" сео дискусия.

Едит: нова музика - първа страница, без да има добавен какъвто и да е било линк, дефакто без никаква оптимизация - Около 356 000 резултата (0.30 секунди)
Това .тлд също трябваше да го добавя в темата в която се спореше за това каква тежест имат самото тлд при класирането, както за пример дадох гледай.бе

Едит2:
2412039k.gif
 
Последно редактирано:
От: Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

Никога не съм казвал че искам сайта да излиза само за мюзик, ти каза:

съдържаш неразмита ключова дума,
...
и ранкнат за съответната дума.

аз думата която виждам е Music и затова за нея направих сърча

И да, държа да има от всичко по малко заложено в домейна
 
От: Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

music-and-videos.net

videosandmusic.net

freemusicandvideos.net



musicplusvideos.com

свободни....
 
От: Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

имам домейни за ретро хитове и романтични хитове но кейуордите им са за EN сайт а не за БГ. Ако те устройва пиши на ЛС
 
От: Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

besthitmusic.net е свободен
регвай го и си ти.
 
От: Дайте идея за домейн на тема музика, видео клипове

последното предложение наистина грабва окото, но не ми се мисли как ще обяснявам на някои на живо или по телефона, как се пише :)
 

Горе