Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужбина

testkiwi

Well-Known Member
Привет, дайте идея какво да занеса. Нещо българско да е, да напомня за България (били са тук). Миналия път носих картина, тая година освен шарена сол трябва да е нещо друго :D

Имам време до петък. Благодаря предварително
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

нещо занаятчийско? - дърворезба, сувенир, кукерска маска (смята, се че пази дома) и разни подобни. нещо по персонално - православна икона осветена в църква. дори познатите ти да са католици или нещо друго иконата си е много личен подарък.
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Българско розово масло :)
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Розетата от Плиска - древен български медальон.
008-max.jpg


Виж линка, има сребърни, златни и т.н. За около стотина лева можеш да подариш наистина уникално бижу :)
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Обикновено си пирмират по кухнята ни. Книга с български рецепти (ен).
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Ако имаш стара българска монета или банкнота от преди деноминацията, това би било интересно (поне според мен). Иначе България най-лесно се представя чрез българската храна. Само дето тези неща не са трайни.
Сега ми хрумна една идея. Ако си от Пловдив, пообиколи Главната. Има много хубави сувенири.
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

РАКИЯ!
Няма нищо по-запомнящо се от Българската Ракия.. хахахаха :D :lol:

По възможност може и мусака да вземеш :lol:
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Една тенекия саламурено сирене!
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Аз пък ше хода до Рим.

Посъветвайте какъв подарък да си открадна за спомен - сребърен свещник от катедралата,
да извия врата на някой гълъб там на площада,
прибори от ресторанта,
или да се задоволя с хавлиите от хотела?

ПС: На излизане може и рулото тоалетна хартия да мушна у раницата...
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Аз пък ше хода до Рим.

Посъветвайте какъв подарък да си открадна за спомен - сребърен свещник от катедралата,
да извия врата на някой гълъб там на площада,
прибори от ресторанта,
или да се задоволя с хавлиите от хотела?

ПС: На излизане може и рулото тоалетна хартия да мушна у раницата...
Земи дърта италианка.

Българска каба гайда, или дървена бъклица за ракия (пълна разбира се)



Pe;r
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Аз пък ше хода до Рим.

Посъветвайте какъв подарък да си открадна за спомен - сребърен свещник от катедралата,
да извия врата на някой гълъб там на площада,
прибори от ресторанта,
или да се задоволя с хавлиите от хотела?

ПС: На излизане може и рулото тоалетна хартия да мушна у раницата...
`неска не си у форма... :(
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Земи дърта италианка.
Българска каба гайда, или дървена бъклица за ракия (пълна разбира се)
Pe;r

Ако е кабагайда силно препоръчвам да търсиш от кост! Това са истинските и древните кабагайди !
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Диск с най-известните песни на Мистерията на нашите гласове, знамето, иконона и някой друг силен подарък от този стил.

Иначе бих избрал розовото масло, + много различни сладка - конфитюри и всякакви сладкиши(поне ние си имаме много), като цяло деликатеси, ако можеш ги прекараш през границата ще събереш пак точките

Най-добре някой сувенир - на някой наша забележителност, някоя традиция и т.н. Но това което Редрума ти го говори за Розетката с Руните за мен е голям подарък, на мен нашите навремето ми подариха сребърна розетка, като ходиха забравих къде, така че ако намериш такова нещо ще е супер
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Добре, има идеи, ще обмисля.
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Моя синчец на три пъти ходи в чужбина и тактиката му беше следната - купува дребни битови подаръци и дава на всеки по нещо. Битови кукли с носии, разни прибори за сол и пипер, дървени, резбовани,комбинирани с битова покривка и за солниците им купува специално шарена сол, малки гайдички, веднъж уцели едно тъпанче с две топчета - за 10 лв, а сума ти успех пожъна - много му го харесаха. Дървени лъжици, бъклици. На два пъти купува голяма дървена кутия, резбована и с ефектен катинар - много са ефектни, а не са скъпи. Вътре в кутията слага няколко дребни подаръка - има ключодържатели с изгледи от България, картички, лъжички и там всевъзможни други. Има много в магазините за сувенири.
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Добре, купих разни неща

А някой знае ли от къде мога да купя малко рубли в софия? в бнб ако отида мога ли да си купя?
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

нещо занаятчийско? - дърворезба, сувенир, кукерска маска (смята, се че пази дома) и разни подобни. нещо по персонално - православна икона осветена в църква. дори познатите ти да са католици или нещо друго иконата си е много личен подарък.

Напълно подкрепям + шише хубава домашна Ракия. :)
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Абе визуално се сещам мястото откъдето купихме рублите, обаче не мога сега да се сетя името на банката. Значи и ние отидохме в БНБ, обаче там не продават и един охранител на банков клон срещу бнб на центъра ни каза да се върнем на булеварда, там има един туристически център, даже не знам дали не руски само и след него на ъгъла има една голяма банка, в нея продават рубли. На центъра е това, като се връщахме от БНБ, пресякохме булеварда и точно отсреща. Имало и някакво бюро на Пиротска, където продавали рубли, но не знам точно къде.
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Днеска тъкмо леля ми ме пита същото, какво да носи към Германия. Каза че е намерила нещо като шишенце ли не разбрах точно, с някаква кожа облицовано ама типично българско, кажа че ще го доставят с куриер така че предполагам някъде го има онлайн, ще питам после и ако го намеря ще пусна линка.
 

Горе