Дайте идея

skrrt

New Member
Притежавате 3 товарни буса и 3 баничарки и се намирате в гр.Бургас. С какво бихте се занимавали?
 
бизнес с логистика, под наем индивидуално на всяко мпс , съдружие с фирми за спедиция в европейския съюз!
това ми излезе като варианти
поздрав :))
 
1. Специализиран транспорт на животни с един-два от бусовете - трябват ти специални разрешителни там и всеки транспорт на животно се извършва по определени правила, така че това е разход, който купувачите на животни така или иначе правят -> по-малка конкуренция.

2. Компания за хамали. :)

3. Разнос на храна по домовете, може би по-скоро бизнес доставки към компании с екипи, с баничарките. Макар че пак ще е трудно да ги напълниш със стока, така че да ти е ефективно.

4. С баничарките можеш да разнсяш ветеринарни лекарства по Бургаска област. Свързваш се с някоя по-предприемчива аптека, от която да зареждаш на добри цени, и носиш лекарстава на всеки под-район пред определен ден от седмицата, даже може и на околните области - има търсене, стига да можеш да предложиш удобна доставка на място + добри цени. Обаждаш се веднъж-два пъти в месеца да питаш клиентите ти от даден под район какво им трябва, поръчваш от аптеката и потегляш.

На повечето животновъди би им било по-изгодно ти да им занесеш нещата с 3лв. надценка на поръчка, отколкото те да изхабят 15-20лв. газ да отидат да си ги купят сами. Ти печелиш от това, че зареждаш голям брой животновъдни обекти наведнъж( намиращи се в едно и също задънено село етц.)
 
Ако притежавах 3 товарни буса и 3 баничарки и се намирах в гр.Бургас, щях да се занимавам с... борсови спекулации :D
 
Това че по някаква причина ги притежавам - не значи, че съм длъжен да правя бизнес със тях. Винаги може да ги продадеш и с парите да правиш какъвто бизнес искаш :cool:
 
Това че по някаква причина ги притежавам - не значи, че съм длъжен да правя бизнес със тях. Винаги може да ги продадеш и с парите да правиш какъвто бизнес искаш :cool:

Колите ги използаш през летния сезон и не можеш да си позволиш да ги продадеш.

4. С баничарките можеш да разнсяш ветеринарни лекарства по Бургаска област. Свързваш се с някоя по-предприемчива аптека, от която да зареждаш на добри цени, и носиш лекарстава на всеки под-район пред определен ден от седмицата, даже може и на околните области - има търсене, стига да можеш да предложиш удобна доставка на място + добри цени. Обаждаш се веднъж-два пъти в месеца да питаш клиентите ти от даден под район какво им трябва, поръчваш от аптеката и потегляш.

На повечето животновъди би им било по-изгодно ти да им занесеш нещата с 3лв. надценка на поръчка, отколкото те да изхабят 15-20лв. газ да отидат да си ги купят сами. Ти печелиш от това, че зареждаш голям брой животновъдни обекти наведнъж( намиращи се в едно и също задънено село етц.)

Интересна идея.
 
Притежавате 3 товарни буса и 3 баничарки и се намирате в гр.Бургас. С какво бихте се занимавали?
3-те товарни буса бих ги направил сладоледаджийници както в САЩ (ice cream trucks). Баничарките ги продавам да си осигуря оборудване за сладоледа.
 
Ако нямам какво толкова да ги правя или не ми носи хубави пари бих ги дал под наем.
 

Горе