1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Дайте мнения за новия ми сайт

Дискусията в 'Проблогинг - ProBlogging' стартирана от Desisslava Dimitrova, Окт 5, 2015.

1. Desisslava Dimitrova

Desisslava Dimitrova Member

Рег.:
    Септ 28, 2012
    Съобщения:
    582
    Харесвания:
    24
    Точки:
    18
    Място:
    София
    Чудех се какво да правя и сътворих последния сайт - Загадката, в подписа ми.
    Давайте мнения.:wink:

Последно редактирано: Окт 6, 2015
  2. mvmrik

mvmrik Well-Known Member

Рег.:
    Февру 8, 2009
    Съобщения:
    2,767
    Харесвания:
    194
    Точки:
    63
    Място:
    Варна
    От: Дайте мнения за новия ми сайт

Прегледах го набързо, не ти е responsive дизайна, а това си е направо недопустимо за днешните сайтове. Освен това имаш доста непреведени неща. Иначе идеята е добра и замисъла ми харесва.

3. nnikolov

nnikolov Active Member

Рег.:
    Юли 21, 2012
    Съобщения:
    301
    Харесвания:
    52
    Точки:
    28

Фона не ми допада, прекалено ярки цветове, ще дразниш очите на читателите си. Малко фонта не ме кефи особено в най-горното меню на хедъра, едвам се чете. Слогана незнам дали и на него му е идеята да е толкова загадачен, но и той не се вижда (като дизайнер, обръщам внимание на външния вид). Иначе като идея е супер.

Успех ви желая :)

4. fen

fen New Member

Рег.:
    Апр 23, 2015
    Съобщения:
    211
    Харесвания:
    13
    Точки:
    0

Харесва ми сайта и идеята, но или смени темата или я преведи изцяло и смени фона, защото наистина дразни очите. Сложи нещо по светло и ненатрапчиво и фавикона смени
    Общо взето забележки към изгледа и дизайна, а това че не е респонсив е също голям минус
    "Хостингът е осигурен от СуперХостинг.БГSuperHosting.BG" - това платена реклама ли е или си доволна от хостинга, любопитно ми е

5. Desisslava Dimitrova

Рег.:
    Септ 28, 2012
    Съобщения:
    582
    Харесвания:
    24
    Точки:
    18
    Място:
    София

Дизайнът не е респонсив, но имам мобилна версия. Ще взема предвид съветите ви!
    За Суперхостинг - не е платена реклама, имам още един сайт при тях и нямам забележки.

nandibandi харесва това.
  6. stuklen

stuklen Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 23, 2010
    Съобщения:
    1,090
    Харесвания:
    89
    Точки:
    48
    Професия:
    уеб разработки
    Място:
    Габрово

И на мен ми направи впечатление първо рекламата на SH. Бекграунда хем картинка хем цвят ..

7. shipochki

shipochki Member

Рег.:
    Юни 17, 2015
    Съобщения:
    58
    Харесвания:
    2
    Точки:
    8
    Място:
    Бургас

На мен фона ми се струва подходящ за тематиката на сайта . Идеята и аз смятам че е супер!

8. AseasRoa

AseasRoa Active Member

Рег.:
    Юни 22, 2014
    Съобщения:
    666
    Харесвания:
    174
    Точки:
    43

Дизайна е ужасен :)

Хедъра изглежда точно все едно сме попаднали на неизползван домейн дето се предлага за купуване. Дори да пренебрегнем това, контраста между белия текст и цвета отзад е много силен, а между описанието под него и цвета отзад е точно обратното - много слаб.

Лилавата картинка отзад не съответства на резолюция 1920x1080, която е нещо като стандартна резолюция в днешно време, а има и много по-високи резолюции! Ако е картинка, поне да е нагласена да се саморазширява, защото сега изглежда така: http://prntscr.com/8o5v9r Но аз бих помислил за нещо дето не е картинка.

На тия линкове най-отгоре нещо не им е там мястото. И какъв е тоя магазин в блога... странна работа. Категориите и те нещо. Манджа с грозде.

Много от картинките ти идват от wp.com. Не знам дали въобще липсват или пак имам проблеми с DNS-те, но аз лично тези дори не мога да ги заредя: http://prntscr.com/8o5w40 Не мисля че е много добра идея да се ползват картинки под контрола на друг човек и друг сървър, глупаво е и в даден момент просто ще се счупят.

Сайта зарежда бавно, WP поначало си е бавен и всяка страница има над 500ms закъснение от обработка на сървъра, че и повече: http://prntscr.com/8o5ygd Мога да предложа да си сложиш един плъгин W3... нещо си. Той има някъв Page cache дето ще разтопи тия времена (страниците ще зареждат по-бързо) и ще се намали значително процесорното време на сървъра, макар че засега едва ли са те погнали за това.

Vegevora харесва това.
  9. Kreayshawn

Kreayshawn Well-Known Member

Рег.:
    Май 2, 2012
    Съобщения:
    1,610
    Харесвания:
    116
    Точки:
    63
    Професия:
    Freelancer
    Място:
    web

Едно просто дизайнче си сложи, че ми се зави свят като влязох в блога. Този магазин за бижутата твой ли е ?

10. wessly

wessly Active Member

Рег.:
    Ноем 22, 2011
    Съобщения:
    350
    Харесвания:
    27
    Точки:
    28
    Място:
    /dev/null

Как е възможно към днешна дата да има такива сайтове...

11. Desisslava Dimitrova

Рег.:
    Септ 28, 2012
    Съобщения:
    582
    Харесвания:
    24
    Точки:
    18
    Място:
    София

Да, мой е.

12. Desisslava Dimitrova

Рег.:
    Септ 28, 2012
    Съобщения:
    582
    Харесвания:
    24
    Точки:
    18
    Място:
    София

nandibandi,
    Благодаря ти за репчето!

Радвам се, че идеята ви допада!

13. kruxdoom

kruxdoom Member

Рег.:
    Дек 11, 2012
    Съобщения:
    367
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    Място:
    Varna

Темата е много зле... Спокойно можеш да я смениш...

14. V.Andreev

V.Andreev Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 8, 2008
    Съобщения:
    2,171
    Харесвания:
    129
    Точки:
    63

И на мен не ми допада темата и фона..иначе другото е наред :) ( Според мен )

15. cToKaTa

cToKaTa Member

Рег.:
    Ян 6, 2008
    Съобщения:
    267
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
    Професия:
    Freelancer
    Място:
    Сливен

голямата загадка е кой ще изчисти повърнята от килима ми като видях дизайна :D

Иначе сайта загадката веднага ми помогна ! ! ! Увеличи себепознанието ми за цветове , които могат да бъдат комбинирани толкова ужасно .

Сайта е окей откъм информация , но още днес или утре най-късно промени дизайна . Той дори ти дразни на очите докато четеш нещо вътре и всички мускули на ръката искат да затворят този таб на браузъра :D

16. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,398
    Харесвания:
    536
    Точки:
    113
    Място:
    Казанлък

Уж жените били по-големи естети от мъжете....
    Освен калпавия дизайн, и снимките в статиите са с ужасно качество.

17. creeds

creeds New Member

Рег.:
    Авг 3, 2012
    Съобщения:
    377
    Харесвания:
    4
    Точки:
    0

Като гледам ще има само текст, вземи смени този WP с Blogger, където има хиляди красиви теми и не плащаш за хост и е 10пъти по-бърз хоста на блогъра.

18. yanson

yanson Member

Рег.:
    Февру 22, 2015
    Съобщения:
    113
    Харесвания:
    12
    Точки:
    18

Това виртуална книжарница ли е, или сайт за загадки? Защото с този магазин за книги на заглавната страница ми бие точно на виртуална книжарница.

Престой на сайта - около 5-6 секунди. Обход на други страници освен заглавната - 0. С две думи - не ми харесва. Интересната информация не е акцентирана по подходящ начин, а избраният дизайн натоварва, в следствие на което посетителят (в случая аз) губи интерес на шестата секунда и повече не се връща.

Успех с разработването. Има потенциал. :)

19. nandibandi

nandibandi Well-Known Member

Рег.:
    Февру 7, 2014
    Съобщения:
    961
    Харесвания:
    445
    Точки:
    63

Аз никога не съм имала забележки към дизайна на сайта, но пък и не съм експерт.
    Сайтът е вече сред любимите ми и влизам периодично да прочета какво ново ни е поднесла Деси.

Това, което сега забелязвам, че е променено е наистина изместеният фокус към продажбата на книги и на мен единствено това не ми харесва.
    Деси, вниманието трябва да е насочено към чудесните ти текстове, а не към разни self-help и chick lit книжлета. Знам, продажбите са важни и ти пожелавам много продадени книги през сайта, но сложи себе си в центъра. Хората искат безплатни съвети и в текстовете ти ги има в изобилие.
    Продажбите сами ще се случат, щом спечелиш доверието на читателя. Това, като съвет - дерзай!

20. Desisslava Dimitrova

Рег.:
    Септ 28, 2012
    Съобщения:
    582
    Харесвания:
    24
    Точки:
    18
    Място:
    София

Да, книжарница е. Блогът ще ми осигурява трафик за книгите. Мисля да оптимизирам статиите с ключовите им думи. Началната страница ще бъде свързана с общи думи за онлайн книги и други. Така, че идеята е хората да влизат през дадена статия и да бъдат насочени към определена книга или книги. Ако търсиш онлайн книжарница, ще попаднеш на магазина, ако търсиш статия, която да ти помогне да решиш някакъв проблем, ще влезеш в поста.

Сподели страницата