Данъчно облекчение при дарение

Svetliooo

Well-Known Member
Някой ползвал ли е данъчни облекчения при дарение ?
Говоря за това - https://www.bcaf.bg/bg/danachni-oblekchenia-firmi.html
Означава ли че ако имам да плащам 3000 лв данъци и даря 1500 лв някъде, след това ще ми бъдат опростени 1500 лв от данъците ?
Ако е така, то тогава не е ли супер на оферта да се даряват тези пари, които така или иначе ще ги дадем, поне да са за добра кауза ?
 
Грешка. Това, което написах първоначално, е за ФЛ.

При ЮЛ можеш да дариш до 50% от печалбата и това се признава като разход за дарение, което е като всеки друг признат разход. Тоест при печалба от 100К можеш да дариш до 50К, с което ще си намалиш корпоративния данък с 5К. Даряваш 50К, за да си намалиш данъка с 5К - това е.
 
Последно редактирано:
И аз си го мислех, даже още го мисля. Само че не съм го обсудил със счетоводителката.
Но има логика, държавният бюджет не губи нищо, така или иначе от там трябва да се финансират същите. Просто се заобикаля един джоб, не отиват там през бюджета, а направо от данъкоплатеца.
 
И аз си го мислех, даже още го мисля. Само че не съм го обсудил със счетоводителката.
Но има логика, държавният бюджет не губи нищо, така или иначе от там трябва да се финансират същите. Просто се заобикаля един джоб, не отиват там през бюджета, а направо от данъкоплатеца.
Да, а и може да се използва за рекламна цел.
 
Предпочитам да не използвам благотворителността за реклама, знаеш съвест ала бала.
 

Горе