Да избера случаен човек от фен страница във Фейсбук

Stoyan Dimitrov

New Member
Здравейте колеги,

трябва ми някакво приложение или нещо подобно, с което да избера случаен човек от фейсбук страница. Замислям някакво състезание, в което победителят да бъде избран на случаен принцип от всички харесали страницата.

Имате ли някакви идеи как ще се получи?

Предварително благодаря!
 
От: Да избера случаен човек от фен страница във Фейсбук

За да е законно всички ти трябва и нотариус да присъства на тегленето. Ако ще е през просото, отваряш списъка с всички които са го харесали. Затваряш очи и скролваш колкото желаеш и натискаш с мишката. Който се падне той е.
 
От: Да избера случаен човек от фен страница във Фейсбук

Стига бе нотариуси .... в тях пред компа ли да го покани този нотариус :D Даваш наградата на някой познат както правят във всички игри :D
 
От: Да избера случаен човек от фен страница във Фейсбук

Мина им времето на тези игри, едва ли ще привлечеш много хора по този начин.
 
От: Да избера случаен човек от фен страница във Фейсбук

Трябва да се дават пари, иначе не става. Аз пробвах да давам книга като награда и никой не се интересува. Даже избрах една жена на случаен принцип и и писах да и пратя книгата, тя въобще не ми отговори. Всеки иска пари, от друго никой не се интересува.
 
От: Да избера случаен човек от фен страница във Фейсбук

Ако ще даваш пари то по-добре си купи реклама за страницата или си купи фенове по втория начин.
 
От: Да избера случаен човек от фен страница във Фейсбук

Аз малко се отчаях вече от това рекламирането на страници, откакто ФБ въведоха тая тъпня със спонсорираните постове - демек като постнеш и само 10% ти виждат съобщението - за да го видят всички трябва да плащаш.
Това значи, че ако преди давах $10 за 1000 реални фена чрез реклама (примерно), сега със същите 10 долара получаваш едва 100 реални фена, другите 900 не виждат публикацията.

Тоест излиза, че с ФБ рекламата цената на фен е поскъпнала 10ина пъти. Незнам при вас как е, ама лично аз се издразних и спрях всичките ФБ реклами и вече карам на adwords само :)
 
От: Да избера случаен човек от фен страница във Фейсбук

Все още обмислям идеята, но исках да пробвам примерно следното:

1. Да се хареса страницата.
2. Да се сподели на стената нещо си.
3. Да се запазят данни за име и контакт.

После на случаен принцип се избира един, който е изпълнил и трите стъпки. Наградата ще бъде например някаква технологична джаджа. Пазенето на данните ще бъде за да мога после лесно да се свържа със спечелилия и след приключване на състезанието трия данните, тъй като не ми трябват вече.
 
От: Да избера случаен човек от фен страница във Фейсбук

Не съм убеден, но мисля че е против правилата на фб да задължаваш някой да хареса страницата ти, за да участва в игра. За мен тази схема е губене на време.

Аз малко се отчаях вече от това рекламирането на страници, откакто ФБ въведоха тая тъпня със спонсорираните постове - демек като постнеш и само 10% ти виждат съобщението - за да го видят всички трябва да плащаш.
Това значи, че ако преди давах $10 за 1000 реални фена чрез реклама (примерно), сега със същите 10 долара получаваш едва 100 реални фена, другите 900 не виждат публикацията.
Не е точно така. Номерът е да заобикаляш и надхитряш системата :) Съществуват много работещи начини за това, включително и за набиране на таргетирани фенове :) :p
 

Горе