Да коментираме голямата актуализация на Google в local search results

stoineff

Well-Known Member
От доста време local search results, е доста добър метод за достъп до реалните клиенти, на всеки местен бизнес. До преди дни в резултатите излизаха до 7 местни фирми, а вече се показват 3 + карта с други обекти. Споделям една хубава статия по темата.

http://www.link-assistant.com/news/google-local-3-pack-update.html

screen-02.png


screen-02.png



Каква ще бъде вашата местна SEO стратегия?
Скоро четох, че G+ умира, но ... явно няма да е така скоро. Например все повече собственици на бизнес ще търсят коментари и обратна връзка през G+ към своя местен бизнес. Ще ми е интересно да видя как смятате да действате вие.
 
От: Да коментираме голямата актуализация на Google в local search results

G+ не е умрял, а още по-малко локъла. G нарочно го правят тва, за да амбицират локал бизнеса да се оптимизира от една страна, от друга да си плаща за реклами. Тва е като със зарибяването, първо ти дават малко фрии и после телевизора в заложната къща :D
 
От: Да коментираме голямата актуализация на Google в local search results

G+ не е умрял, а още по-малко локъла. G нарочно го правят тва, за да амбицират локал бизнеса да се оптимизира от една страна, от друга да си плаща за реклами. Тва е като със зарибяването, първо ти дават малко фрии и после телевизора в заложната къща :D

И аз имам такива впечатления. Струва ми се, че това локално търсене идва от максимата : "Разделяй и владей"... а именно конкурирането на бизнеси по райони и конкуренция дории и при най - малките. Хубавото за стартиращите бизнеси е, че ще имат реален шанс да се конкурират с големите си братя :)
 
3 Новости около Google Local Search

http://www.link-assistant.com/news/google-local-3-pack-update.html

Интересна статия за всички оптимизатори, макар, че съм сигурен, че вече сте наясно с това. В 3 точки:

1. По-трудна конкуренция, заради показване на 3 локал резултата;
2. Премахването на телефоните и адресите на бизнесите;
3. Премахването на Google my business връзките.
 
От: 3 Новости около Google Local Search

http://www.link-assistant.com/news/google-local-3-pack-update.html

Интересна статия за всички оптимизатори, макар, че съм сигурен, че вече сте наясно с това. В 3 точки:

1. По-трудна конкуренция, заради показване на 3 локал резултата;
2. Премахването на телефоните и адресите на бизнесите;
3. Премахването на Google my business връзките.

Да показват се три резултата, но на картата има повече от досегашните (общо 7), така че ми се струва, че промяната е за добро.
 
От: Да коментираме голямата актуализация на Google в local search results

Това е от седмици според мен, а не от дни. А и забелязвам, че преди по ключови думи които показваше местния бизнес и бях в топ 3, вече изобщо не излизат като предложения, трябва да натиснеш на карти и тогава може да видиш резултатите.
 
Последно редактирано:
От: Да коментираме голямата актуализация на Google в local search results

Това е от седмици според мен не от дни. А и забелязвам, че преди по ключови думи които показваше местния бизнес и бях в топ 3 вече изобщо не излизат като предложения, трябва да натиснеш на карти и тогава може да видиш резултатите.

Да. Вече резултатите ги ротира на незнанйнокакъвси принцип.
 
Re: От: Да коментираме голямата актуализация на Google в local search results

Да. Вече резултатите ги ротира на незнанйнокакъвси принцип.
Може би е заради това, че много скочиха (особено в Европа), че Google толерира собствените си продукти. Как ви се вижда да излее 7 резултати от локала след 2-ра, 3-та позиция?
 
От: Re: От: Да коментираме голямата актуализация на Google в local search results

Може би е заради това, че много скочиха (особено в Европа), че Google толерира собствените си продукти. Как ви се вижда да излее 7 резултати от локала след 2-ра, 3-та позиция?

Да, прав си, не се бях замислял.
 
От: Да коментираме голямата актуализация на Google в local search results

Сигурно са ги натиснали от някоя бюрократична защита на конкуренцията по - скоро. Въпреки това Гугъл е сайт и държавната намеса в политиката му води само до глупости, като тази с бисквитките например.
 
От: Да коментираме голямата актуализация на Google в local search results

Сега забелязвам, че по думи който ме показва в карти в топ 3, в серпа ме показва реално къде съм, а преди показваше позицията ми в карти. Сега излизам в топ 3 в падащото меню и после има още 9 резултата. Всеки резултат от карти си беше за сметка на останалите, а сега се показват 3 за сметка на 1. За това може би не ме вижда серпа.
 
От: 3 Новости около Google Local Search

1. По-трудна конкуренция, заради показване на 3 локал резултата;

Мда, като сложиш и платените резултати, става още по-трудно. При търсене за "автокъща варна", виждам че mobile.bg излиза на първо място и локал резултатите са под него. Значи имаме 3 платени резултата, 1 над локал и чак тогава тези 3 в локал.

2. Премахването на телефоните и адресите на бизнесите;

Адресите си стоят. Поне при мен е така.

Да. Вече резултатите ги ротира на незнанйнокакъвси принцип.

От статията, която Blinky сподели става ясно, че се влияе от вашето местоположение (IP адрес). С други думи ще ви показва 3-те резултата, които са най-близко до вас.
 

Горе