Да позлвам ли WebP конверсия за изображения ?!

СЕО БГ

Well-Known Member
Дилемата в нов клиентски сайт е дали да ползвам за допълнително ускоряване конверсия на изображенията в Webp формат. Като разбира се предоставянето на изображенията за браузърите, които не поддържат формата остава стандартния, тоест всичк ое автоматично. Виждам, че доста големи сайтове вече позлват това разширение, та и аз се чудя. Някой ако има впечатления нека сподели, преди да съм преминал.


Поздрави!
 
Здравей, моят съвет към теб е да не ползваш. Има други начини за бързина....

Поздрави,
Станимир.
 
https://www.cloxy.com/blog/image-formats/

Виж това видео на Васил Тошков. Лично за мен ролята на webp е силно преувеличена
Гледал съм го. И аз така си мисля, но гуглето усилено пише навсякъде за този формат.
Здравей, моят съвет към теб е да не ползваш. Има други начини за бързина....

Поздрави,
Станимир.
Идеята е повече за намаляне на по-тежки изоражения, по-скоро снимки. Пример: в голяма резолюция с каквото и да е конвертитане, няма как да запазиш добро качество и на 5 000 на 5 000 например няма какда не скапеш качеството и да я побереш в 100 до 200 килобайта... Какво ли не съм правил това не съм го псотигал. Следвоателно се смаля размера и след това конверсия, но съм имал случаи в които са ми го искали като изискване и съм се отказвал, защото поне лично за мен ми се струва невъзмоижнои ( същите още търсят ). Започнах един клиентски сайт и има някои снимки които ще са на първа страничка и докато гледам пейдж спийд анализа.. така се замислих за този, формат, гледам в сайтовете за обяви особено го ползват и то яката.
 

Горе