Да правим пари заедно

wessly

Active Member
Здравейте,

хрумна ми една идея, която ще поставя на вашия прицел, за да разбера дали би станала, ако да как, а ако не защо. Става въпрос за система, която всеки уебмастър може да публикува своя PPC линк/банер. Системата ще работи - ако кликаш и на теб кликат, тоест с кредити, кликнал си на 5 банера имаш 5 кредита и 5 клика на твоите собствени PPC линкове/банери. За да не бъде много нагло примерно може да се сложи филтър до 10 клика на ден на даден линк, за да не се усетят от Гугъл. Та, възможно ли е това, как работи системата на Гугъл, толкова ли е "умна" и пр. много би ми помогнало при евентуално създаване на такъв портал. Дето се вика може да си помогнем заедно, нито от един на друг не взимаме, а само от чуждото/
 
От: Да правим пари заедно

Май скоро един колега беше пуснал линк към подобен ЕН сайт, от който печелиш кредити като гледаш чужди сайтове и съответно други хора гледат твоя. Но не знам доколко има смисъл, трябва специалистите да се изкажат, но разсъждавайки логично ми се струва изгубено време за минимален резултат.
 
От: Да правим пари заедно

Здравейте,

хрумна ми една идея, която ще поставя на вашия прицел, за да разбера дали би станала, ако да как, а ако не защо. Става въпрос за система, която всеки уебмастър може да публикува своя PPC линк/банер. Системата ще работи - ако кликаш и на теб кликат, тоест с кредити, кликнал си на 5 банера имаш 5 кредита и 5 клика на твоите собствени PPC линкове/банери. За да не бъде много нагло примерно може да се сложи филтър до 10 клика на ден на даден линк, за да не се усетят от Гугъл. Та, възможно ли е това, как работи системата на Гугъл, толкова ли е "умна" и пр. много би ми помогнало при евентуално създаване на такъв портал. Дето се вика може да си помогнем заедно, нито от един на друг не взимаме, а само от чуждото/

Вместо да мислите глупости хаванете и прегледайте форума има толкова начини за приходи. Искате да ви баннат акаунтите след 1 седмица или ? Толкова ли е трудно да се прочетът 1 2 теми и да се направи нещо читаво? Ще загубите време да направите нещо, което после ще се окаже напълно безсмислено и безполезно. Вместо да си използвате времето за читави проекти вие се чудите как да минете тънко, е няма как да стане ще ви хванат :(

Получаваш червена ряпа, предполагам няма да съм само аз, който ще ти даде такава. С тази тема направо ще си напълниш крадината с такива. Помисли малко за друг вариант
 
От: Да правим пари заедно

Ама ти говориш за гугълски реклами!? Аз мислех в началото, че става дума за размяна на трафик. Хах. Забрави!
 
От: Да правим пари заедно

Добре, добре полезна информация, но на мен не ми е цел печалба, а цел размяна на печалба, което е изключително полезно за всички нови предприемачи. Тоя пък и той се филмирал тука като малките деца репичките, морковчета. Нали знаеш кое ме боли за тая репутация, тя е за такива смешковци като теб.
 
От: Да правим пари заедно

Добре, добре полезна информация, но на мен не ми е цел печалба, а цел размяна на печалба, което е изключително полезно за всички нови предприемачи. Тоя пък и той се филмирал тука като малките деца репичките, морковчета. Нали знаеш кое ме боли за тая репутация, тя е за такива смешковци като теб.


И след 30 дни като ти баннат сайта щото имаш константни линкове от едни и същи машини го духате солидарното всичките. Това си е ненормално проста идея за мазохисти, дето обичат им го слага гошо
 
От: Да правим пари заедно

Шопска поговорка“ 'оти да работим седнал, ако мога легнал'... :cry:
 
От: Да правим пари заедно

wessly, умна е системата, просто разполага с невероятно количество информация във всеки един момент и може да отсее нещата.

Отношението ти към репутацията и репичките ми харесва много, но някак си не мислиш ли, че да започнеш бизнес като просто вземаш "от чуждото" е едно не особено добро начало с неясен край?
 
От: Да правим пари заедно

И след 30 дни като ти баннат сайта щото имаш константни линкове от едни и същи машини го духате солидарното всичките. Това си е ненормално проста идея за мазохисти, дето обичат им го слага гошо

Моля за обяснение на "константни линкове". Добре системата защо би ме баннала ако чисто искам да подкрепя дадена кауза на сайт, но нямам как по друг начин, освен да кликна на дадена тяхна реклама, значи...им куца AI-то и тях не ги ебе, така ли?
 
От: Да правим пари заедно

Моля за обяснение на "константни линкове". Добре системата защо би ме баннала ако чисто искам да подкрепя дадена кауза на сайт, но нямам как по друг начин, освен да кликна на дадена тяхна реклама, значи...им куца AI-то и тях не ги ебе, така ли?

Системата на Google, би те баннала по подразбиране и то директно, по простата причина, че всичките кликове идват от 3 машини на кръст всеки ден по 10 пъти на един и същи линк или банер, дали няма нещо съмнително? Що се отнася до подкрепата на даден сайт и неговата мисия, кауза и т.н няма сайта на който каузата да му е цъкни на този линк всеки ден по 10 пъти, дори и да има кауза тя е диверсифицирана поне на няколко различни линка - бутона, contectual и т.н зависимо от каузата, целта, мисията или както там го наречеш.
 
От: Да правим пари заедно

Хората са го казали всякакъв тип Blackhat Seo е обречен... ( е има и леки изключения ;) )
 
От: Да правим пари заедно

Нямаше ли тема със същото заглавие в кофата?
 
От: Да правим пари заедно

МХМ :D :D, но там е от типа кликни ми на рефа да ти дойде кефа :p
 
От: Да правим пари заедно

Добре, добре полезна информация, но на мен не ми е цел печалба, а цел размяна на печалба, което е изключително полезно за всички нови предприемачи. Тоя пък и той се филмирал тука като малките деца репичките, морковчета. Нали знаеш кое ме боли за тая репутация, тя е за такива смешковци като теб.

Значи... правиш сайт, инвестираш няколко стотин/хиляди лева в него, след това решаваш да дадеш още толкова примерно в ADX.bg за реклама. Но се оказва, че сайта/сайтовете, на които се въртят техните реклами участват в предложената от теб схема. И какво се получава? Сумата за реклама се изпарява за отрицателно време, а полза - никаква.
Да, в конкретния случай ТИ ще спечелиш... но когато (дано) дойдеш на мястото на човека, който иска да рекламира - дали ще ти е приятно?
 
От: Да правим пари заедно

Въздържам се от размахването на картони, щото момчето мисли - твърде често пропускана дейност. Е, вярно, пикае срещу вятъра, но за това пък се пробва. И като му дойде акъла, пък може и да измисли нещо стойностно. А до тогава, ще гърмят акаунти :D
 
От: Да правим пари заедно

Въздържам се от размахването на картони, щото момчето мисли - твърде често пропускана дейност. Е, вярно, пикае срещу вятъра, но за това пък се пробва. И като му дойде акъла, пък може и да измисли нещо стойностно. А до тогава, ще гърмят акаунти :D

Това е проблема, че вместо да губи време в излишни стъпки може направо да продължи напред, но всеки се учи от грешките си дано по-бързо осъзнае, че така пари няма да се правят :(
 
От: Да правим пари заедно

Моля за обяснение на "константни линкове". Добре системата защо би ме баннала ако чисто искам да подкрепя дадена кауза на сайт, но нямам как по друг начин, освен да кликна на дадена тяхна реклама, значи...им куца AI-то и тях не ги ебе, така ли?

Кажи на 5ма твой познати всеки ден ти кликат по 1път и виж кво става.

Гъгъл не е армията на спасението, че да имат каузи. Не куцат те а идеите :), просто или не разполгаш с всичкото инфо или грешно интерпретираш нещата, но в края на крайщата това е мега куца идея достойна за кофата
 
От: Да правим пари заедно

Това е проблема, че вместо да губи време в излишни стъпки може направо да продължи напред, но всеки се учи от грешките си дано по-бързо осъзнае, че така пари няма да се правят :(

Прав си. Ама ситуацията е сходна с тази, да говориш на тинейджър 12-14 годишен. Ти му обясняваш, показваш, поучаваш - то докато не си счупи главата - не мирясва :)
 

Горе