Да развием малко фейса на Предприемач

vicbg

Active Member
Идеята: В този форум се навъртаме хора с ФБ страници общо от няколко милиона ФБ фена. Предполагам, че за никой няма да бъде проблем и сподели тази снимка през фейс страницата на предприемач (/predpriemach) поне веднъж.

Ако и Блинки е за - да качи снимката predpriemach.jpg във фейса. Мисля, че е достатъчно семпла и комерсиална :)

п.с. И както казва М.П. "Колкото повече - толкова повече"
 
От: Да развием малко фейса на Предприемач

Аз нямам нищо против, но де всички да бяха толкова позитивно настроени като теб. :)
 
От: Да развием малко фейса на Предприемач

Не става въпрос за позитивизъм, а за начин на мислене. Имаше един писател, не помня кой, но беше казал "Дори когато не говорим за пари, пак става дума за пари". В този форум най-силната му част са парите (как, колко, от къде...). Едни купуват - други продават и обратното. Ако има повече, ще има повече за всички :)
 
Трябват ли ни няколко стотин тийнейджъри, които всеки ден да пускат по десетина теми "Къ дЪ сТанЪ бОгаТ и Да 6иБъм пи4Ки" ?
 
От: Re: Да развием малко фейса на Предприемач

Трябват ли ни няколко стотин тийнейджъри, които всеки ден да пускат по десетина теми "Къ дЪ сТанЪ бОгаТ и Да 6иБъм пи4Ки" ?

Вероятността % от тези тийнеджъри да спечелят от тотото, да получат наследство, да изучат, да порастнат или да почнат да мислят някога и да решат да инвестират защо я подценяваш? :)
 
От: Да развием малко фейса на Предприемач

Не става въпрос само за една снимка според мен. Форумът има фенстраница във фейсбук, има група. Следва въпроса - колко обръщаме внимание на това? Колко помагаме да станат известни, да се развият? Вместо да споделяме снимка, която утре може да се забрави, най-добре е да станем активни във фейса, всеки да покани приятелите си да се присъединят и всякакви такива инициативи. Недейте забравя, че като сте активни в групата на форума или фенстраницата, тази ваша активност се вижда на вашата стена от вашите приятели и те могат да се присъединят. Това не е ли по-добре, отколкото една снимка, която "утре" ще се забрави (говоря метафорично за "утре" )? Ако някой е много активен снимката минава на заден план и не се вижда от всички негови абонати, но когато е активен е друго.
Разбира се, във Фейсбук ще се конкурираме с най-голямата и най-развитата група: Маркетинг и Уебмастърство, но това не е проблем, тъкмо ще има кого да разминем и да станем още по-добри.
 
Re: От: Re: Да развием малко фейса на Предприемач

Вероятността % от тези тийнеджъри да спечелят от тотото, да получат наследство, да изучат, да порастнат или да почнат да мислят някога и да решат да инвестират защо я подценяваш? :)

Просто няма смисъл. Намирането на този форум само по себе си е тест, за всеки, който иска да се научи и да успее. Не вярвам някой да иска по цял ден да му губят времето с безсмислени теми разни цъкачи, които след 1-2 месеца се отказват. Колкото до Фейсбука, на когото му е полезен се присъединява там.

С две думи - за такъв специализиран форум е важно качеството, а не количеството.
 
От: Re: От: Re: Да развием малко фейса на Предприемач

Просто няма смисъл. Намирането на този форум само по себе си е тест, за всеки, който иска да се научи и да успее. Не вярвам някой да иска по цял ден да му губят времето с безсмислени теми разни цъкачи, които след 1-2 месеца се отказват. Колкото до Фейсбука, на когото му е полезен се присъединява там.

С две думи - за такъв специализиран форум е важно качеството, а не количеството.

Не забравяй, че и ти някога си бил неграмотен! :)
 
Re: От: Re: От: Re: Да развием малко фейса на Предприемач

Не забравяй, че и ти някога си бил неграмотен! :)

Естествено, но се напънах и намерих форума. Никой не ми го поднесе на тепсия. Нещата се развиха така Желание -> Учене -> Работа -> Успех. Не може да имаш желание, да пропуснеш другите 2 точки и да постигнеш успех. А именно на това ще се надяват всички. Бе както и ще да е. Няма да навлизам в подробни обяснения, защото очевидно сме на различни мнения. Ако развием фейса с лоу куалити трафик КПД-то на форума ще падне поне наполовина.
 
От: Re: От: Re: От: Re: Да развием малко фейса на Предприемач

Естествено, но се напънах и намерих форума. Никой не ми го поднесе на тепсия. Нещата се развиха така Желание -> Учене -> Работа -> Успех. Не може да имаш желание, да пропуснеш другите 2 точки и да постигнеш успех. А именно на това ще се надяват всички. Бе както и ще да е. Няма да навлизам в подробни обяснения, защото очевидно сме на различни мнения. Ако развием фейса с лоу куалити трафик КПД-то на форума ще падне поне наполовина.

Така е, не сме на еднакво мнения, което е показателно. Ако бяхме на еднакви - тогава можеше да се предположи, че поне единият нямаше да мисли. :)

Стана ми забавно :))) . Ще формулирам първи постулат на Fozzy:

If (max (FB(simple user)< IQ(100))) then КПД () = - 50%
 
От: Да развием малко фейса на Предприемач

Доколкото разбирам, идеята на тази тема е да се популяризира форума. Работата е там, че не виждам, накъде има да се популяризира повече. Всеки, който е в тая област знае за форума и го е посещавал поне няколко пъти. Имаше преди време теми, където бяха извадени статистики, че Предприемач е в топ 100 или топ 50 на сайтовете в България по посещаемост. Във Фейса е пълно със случайно прелитащи птички, които просто не ги интересува какво се пише тук, защото не работят онлайн и нямат намерение да се насочват към тази област. Няма смисъл от популяризация сред тях. Който реши да навлезе в онлайн пространството така или иначе попада тук.
 
От: Да развием малко фейса на Предприемач

Божееееееееее, аз прочетох "Да разБием малко фейса на Предприемач". Викам к'ви са ти бойни призиви (facepalm)
 
Няма да разбиваме ничии фейс, надявам се. Искам да благодаря на автора на темата, като лично ще върна услугата, многократно.

В интерес на истината последно време това правя. Ако сте забелязали последно време съм доста активен при офертите за FB страници и групи. Инвестирам там където мога и виждам, че би дало ефект, като съм си поставил за цел да ги направя поне 1К, втора цел ще ми е 2К или 3К, в зависимост от това как върви след 1000-ния фен на групата.

Снимката е качена: http://www.facebook.com/predpriemach

Ще се радвам на вашата помощ, тъй като това ще ни даде още едно място, на което да споделяме и шерваме линкове, информация, снимки и всичко друго.

Искам да благодаря в този ред на мисли и на Тест, като наистина вярвам в това, което казва. Тест, лошото е, че сме за всякакъв вид помощ - поне за тези, които искат да направят нещо креативно в живота си.

с две думи ще се радвам на вашата подкрепа. Наистина ще е полезна. ;)

П.П: Няма 2 мнения по въпроса, че ще върна услугата, на всеки, който ме помоли за помощ. :)
 
От: Да развием малко фейса на Предприемач

Инициативата е супер добра и се кефя като видя такива хора. Няма да е зле страницата да я видим с 2К потребители. То си е както викат един канал за медийни изяви.

Аз нямам такива страници и групи, но с каквото друго мога ще помогна и ще дам от себе си. Направо ме боли сърцето като видя сегашните 226 фена, а е страница на няколко месеца. И не си прав бате, ТЕСТ, че не е нужно. Нужно е, защото ако ги питай и сега на улицата какви искат и, никой няма да ти каже нещо конкретно, повечето отговори ще са коли, жени, пиачка, кинти, но никаква креативност. За това расъждавай, че това трябва да стигне и до тези обременени съзнания. :)

Ако знаеш колко голям % тук е попаднал ей така и от зелка сега е сериозен интернет предприемач, направо ще зяпнеш. Аз имах възможността да го наблюдавам това през годините. :)
 
Преди време започнах група, но не исках да го изместя, за да стане като страница, не ми се получи и създадох след групата и страницата.

Ето ги и двете:

1. Страницата: http://www.facebook.com/predpriemach
2. Групата: http://www.facebook.com/groups/44767532545/

Когато има проблем с форума, пиша там, за да дам информация какво се случва. Това се случи преди има няма 2-3 месеца. И бяха доста полезни в такива моменти.

Не знам, но не мисля, че ще ми е трудно да си бутам лека полека, пък първите 1000 ще дойдат. Това е един начин за популяризация и на самия форум. Всеки е добре дошъл в помощта си. Ако искате нещо от мен, казвайте. Ще се радвам да съм с полза.
 
От: Да развием малко фейса на Предприемач

Какво стана тук? Нещо интересно случвали се?

Авторът може ли да ни даде малко инфо, как върви. Ще се радвам, а и май всички ако стигне много фенове.
 

Горе