Да си разделя ли услугите на два сайта?

Да разделя ли услугите си на два сайта?

  • Да, ще се получи по-добре

    Votes: 3 15.8%
  • Не, ще стане по-зле

    Votes: 7 36.8%
  • Закрий и двата и ходи да гледаш кози

    Votes: 8 42.1%
  • Друго

    Votes: 1 5.3%

  • Общо гласове
    19
  • Poll closed .
От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

Ако приемаш мнение от абсолютен непрофесионалист - така, както е сега е супер. Според мен не ги разделяй. Направено е достатъчно ясно и прегледно. Всеки, който иска сайт ще се зарадва да види, че може и рекламата да му направиш и всичко от А до Я на едно място. За какво да ги пращаш по други сайтове, да се разсейват и объркват излишно. Много добре ти е подреден сайта, виждат се ясно двете дейности, а те са малко или много свързани.
 
От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

Бе, смешно ви е на вас това с козите, ама братчед ми продава сирена ... и най - скъпото му е българско козе сирене. Нем Бри, Емантал, Моцарела, Гауда и пр. .... а между другото е и доста рядко срещано - от зеленоплесенните, но НЕ овче, а козе...

По въпроса ти... зависи от това как гледаш на бизнеса и колко клиенти имаш, естествено, ако имаш 40 - 50 запитвания на ден( които са потенциални клиенти) е добре да разделиш бизнеса на две, а ако се наложи и на повече. Ако обаче имаш по 10 -тина клиента месечно е добре да им предлагаш услуги от А до Я... така мисля .. без да натрапвам мнението си
 
Според мен не е добра идея да ги разделяш, тъй като най-често вървят комплект. Всеки който иска едното, няма начин да не пребягане до другото. ;) Често се пита за нещо комплексно като пакет. Разделението ще ти докара повече работа в случа. Ако разделяш две различни продуктови линии - ОК, но тук са много силно свързани тези услуги. ;)
 
От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

Така си е добре, но за какво седиш при жълтите стотинки в българския пазар? Прави ЕН версия на сайта и отивай при големите момчета. Може и да не е ЕН за САЩ задължително, а по-малък пазар, а може и да не е въобще ЕН, например Дания е добре, абе сващаш сигурно какво искам да кажа.

Иначе, ако козите те кефят е готино да гледаш кози, може да се правят големи пари там. То попринцип навсякъде може да се правят големи пари, стига да следваш основни принципи.
 
От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

И според мен няма никакъв смисъл да ги разделяш, то който търси изработка на сайт, ще търси реклама след 2-3 месеца.

Наскоро попаднах случайно на един фирмен сайт, където фирмата предлагаше: маркетинг, пр и охрана :D Е, тука вече си има смисъл да се разделя :)
 
Re: От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

И според мен няма никакъв смисъл да ги разделяш, то който търси изработка на сайт, ще търси реклама след 2-3 месеца.

Наскоро попаднах случайно на един фирмен сайт, където фирмата предлагаше: маркетинг, пр и охрана :D Е, тука вече си има смисъл да се разделя :)

Да, така е. Сайт без трафик и конверсия е безсмислена история. Точно за това се продават останалите услуги покрай изработката на сайт. Не знам случаи, в които някой бизнес започва сайта си и в перспектива не се замисля за неговото популяризиране, което обезсмисля разделянето на услугите в два отделни сайта. Виж, ако имаш услуги в двете крайни ценови диапазона, тогава може да разделиш брандовете - тънки и скъпи. Не за друго, но единия бранд да си е скъпарски - с добри и качествени усуги, а другия бранд - за тези с ограничени възможности и реално знаещи какво ще получат насреща. Нали? Сайт за 1000 лева и сайт за 200 лева имат големи разлики. :)
 
От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

Според мен също няма смисъл да го разделяш на две. Темата на сайта е една.
С козите обаче е истината! Тичаш след тях ама то е забавно...
 
От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

По-добре си е заедно. Правил съм си и аз разни експерименти с различни сайтове и резултата хич не беше добър. Работата е там, че клиентите не ги интересува кое къде е, но ако е разпръснато, може и да не видят някои неща. Освен това, така се вдъхва някак си повече доверие, като се види, че се предлагат повече услуги. Казват си, гледай го тоя от колко много неща разбира :)
 
От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

Само заради оригиналния отговор с козите , избрах точно него в анкетата. Иначе - заедно ;) Даже обедини и 3та услуга - гонене на кози ;)
 
От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

Анкетата клони към козите ми се струва... Давайте направо и форум за фермери да правиме.
 
От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

Според мен е редно да се разделят. Това са две съвсем различни ниши в един сектор и се търсят от коренно различни клиенти. Нищо не ти пречи да предлагаш реклама на клиент, който си поръчва изработка на сайт и обратното. Като я предложиш като отделна услуга ще изглежда, че човека е тесен специалист, защото се занимава само с това. Нещата в бъдеще ще вървят в тази посока, всъщност в цивилизацията е така, което говори, че и тук така ще стане. Ще се търсят тесни специалисти. Също можеш да включиш и фейсбук реклама, адуисе, етаргет, директна реклама и тн. Нещо като рекламен посредник. Щом с адвордс се оправяш и другите мрежи няма да ти е проблем. Изработката на сайтове за мен е много тежък бизнес, много тегаво просто. Големите пари се вземат от "избраните" дето правят сайтове за 5 лв, а им ги плащат по 100 000.... Отделно конкуренцията е ... ужас, много натоварено.

Иначе и козичките са опция. Чувал съм, че козарите и овчарите имат много активен полов живот:-o Всеки ден с различна....:twisted: Което си е бая предимство!
 
От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

Да ама оная и работа е винаги на показ:)

И дупката на задника също нали? :D
Май вече трябва да престанеме с глупостите в темата...
 
От: От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

И дупката на задника също нали? :D
Май вече трябва да престанеме с глупостите в темата...

Ха ха ... да. Най добре да престанем с простотията, ама автора на темата сам си е виновен.

Сетих се за една гатанка сега! Защо на козата винаги опашчицата е вирната нагоре?
 
От: От: От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

Ха ха ... да. Най добре да престанем с простотията, ама автора на темата сам си е виновен.
Виновен съм, но получавам добри идеи и благодаря на всички, които се включват. Включително и за козите. Само някой да не се засегне - купувам само козе и овче и понякога се замислям не беше ли по-добре да надувам кавала по баирите (дървения кавал-свирка, да уточня).
 
От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

Строго погледнато козите са си супер бизнес и са замо за предприемачи.

Значи купуваш 2 кози, козите по принцип за да дават мляко трябва да се заполдят, което по принцип годи ди прираст и пак по принцип козите близнят.
Значи догодина ще имаш 4 кози които като близнят ... след 7-8 години си баси предприемача.
 
От: Да си разделя ли услугите на два сайта?

Е защо ще започваш само с 2 кози, купи 50 поне, така ако ги оставиш да се удвояват всяка година става огромно стадо. 50-100-200-400-800-1600-3200-6400-12 800. Ей виж, за 8 години, 12к кози ще имаш, достатъчно ли е да си милионер ако ги продадеш? Сериозно, за колко се продава една коза?
 

Горе