Да слагам ли robots.txt ако имам плъгин за сео /wordpress/

Asen Popivanov

Active Member
Привет!
На wordpress сайт имам инсталиран seo yoast. Та въпроса ми е дали да сложа и Robots.txt , тъй като един тул за сео състояние ми дава, че само 15 % от страниците ми са индексирани правилно?Или може би друг е проблема??? То ясно ми е, че оснвен проблем е админа на сайта, ама тъй де... :)
 
От: Да слагам ли robots.txt ако имам плъгин за сео /wordpress/

Здравей! Според мен, няма смисъл. А ти генерираш ли sitemap?
 
От: Да слагам ли robots.txt ако имам плъгин за сео /wordpress/

Сайт мап си го генерира сео плъгина. Само има един проблем ако ползваш плъгин за кеш , трябва да ексклуднеш всички страници на сайт мапа , защото гоогле дава грешка в уебмастер тула че сайтмапа е хтмл страница. Има го описано из нета как се прави.
 
От: Да слагам ли robots.txt ако имам плъгин за сео /wordpress/

Сайтмап генерирам, да! Но се чудя защо тула ми дава, че някои страници са грешно индексирани. Нямаше ли една команда с кято да проверя кои страници са индексирани?
Бърн, ще се разровя по въпроса , за който спомена , защото ползвам плъгин за кеш.
 
От: Да слагам ли robots.txt ако имам плъгин за сео /wordpress/

Сайтмап генерирам, да! Но се чудя защо тула ми дава, че някои страници са грешно индексирани. Нямаше ли една команда с кято да проверя кои страници са индексирани?
Пишеш в гугъл site:твоятсайт
 
От: Да слагам ли robots.txt ако имам плъгин за сео /wordpress/

аз използвам Total Cache . Преди няколко дни видях грешка в уебмастер мула , че сайтмапа ми бил хтмл страница. Виж при теб дали я има тази грешка.
Решението което намерих е.Отиваш си в ърдпреса
Performance -> Page Cache->Advanced ->скролваш надолу и намираш Never cache the following pages:
И в това прозорче при мен са:
wp-.*\.php
index\.php
post-sitemap.xml
main-sitemap.xsl
sitemap_index.xml
category-sitemap.xml
post_tag-sitemap.xml
ngg_tag-sitemap.xml

След това отиваш от основното меню на Minify->скролваш надолу и намираш Never minify the following pages:
При мен в това поле е
main-sitemap.xsl

След като направих тези стъпки , на следващия ден грешката от уебмастър тоола при сайтмапа вече беше изчезнала.
 
От: Да слагам ли robots.txt ако имам плъгин за сео /wordpress/

аз използвам Total Cache . Преди няколко дни видях грешка в уебмастер мула , че сайтмапа ми бил хтмл страница. Виж при теб дали я има тази грешка.
Решението което намерих е.Отиваш си в ърдпреса
Performance -> Page Cache->Advanced ->скролваш надолу и намираш Never cache the following pages:
И в това прозорче при мен са:
wp-.*\.php
index\.php
post-sitemap.xml
main-sitemap.xsl
sitemap_index.xml
category-sitemap.xml
post_tag-sitemap.xml
ngg_tag-sitemap.xml

След това отиваш от основното меню на Minify->скролваш надолу и намираш Never minify the following pages:
При мен в това поле е
main-sitemap.xsl

След като направих тези стъпки , на следващия ден грешката от уебмастър тоола при сайтмапа вече беше изчезнала.
И аз съм с този плъгин. До сега не уебмастъра не ми е дал тази грешка, но дали не направя профилактично твоята процедура?! :?:
 
От: Да слагам ли robots.txt ако имам плъгин за сео /wordpress/

Нямам представа , ако при сайтмапа в Уебмастър тоола всичко е зеленко и няма грешка няма смисъл според мен. Аз ако не беше грешката нямаше да го правя.
Просто всяка грешка която ти даде в Уебмастър тоола , гледай да търсиш в гоогле как точно да я оправиш. Аз сега се боря с Structure data , дава ми на някой страници Missing Update. Намерих някакви решения из нета(това е свързано вече с темата която ползвам), едитва се малко в кода и сега чакам дали ще се изчисти.
 
От: Да слагам ли robots.txt ако имам плъгин за сео /wordpress/

А това, което ми върна като резултат дали е сериозен проблем и на какво се дължи:
Общо 315 индексирани страници.
36 страници в основния индекс
и 279 в допълнителни резултати.
Едва 11% от страниците на сайта са индексирани правилно.
 

Горе