Два пъти ходих да чистя...

waldes

Well-Known Member
Два пъти ходих да чистя на карталския водопад (Търново), само още няколко плика, голям формат останаха. Има ли желаещи?. Хем разходка, хем полезно за природата. Не е кой знае какво, има няма 1 час максимум работа.
 
Два пъти ходих да чистя на карталския водопад (Търново), само още няколко плика, голям формат останаха. Има ли желаещи?. Хем разходка, хем полезно за природата. Не е кой знае какво, има няма 1 час максимум работа.
Владооо, още 10 хиляди идеалисти като тебе и тази държава ще се оправи. Евала за мисленето.
 
Владооо, още 10 хиляди идеалисти като тебе и тази държава ще се оправи. Евала за мисленето.
Махаш две нули, привършваш си педикюра и се вклюваш в офанзивата:)
 
Не е въпроса в педикюра, за жалост. Мизерници сме си Българите. Като видиш млади, стари да си изяждат фафлата и демонстративно да хвърлят опкавката на земята, ти става толкова драго на сърцето... Културата я няма, иначе офанзивите нека си ги има, но те не помагат. Да има 3-5-10 дни на офанзиви в годината 350 дни остават на тези без култура да серат на метеното. Тук да вмъкна един пример.
Събираме се една кола с палатката и отиваме на събора в с. Гела. Напълва ти душата музиката. На залез слънце грил майсторите палят огън. Обаче решават, че не им достига тяга на огъня и нали всеки си има брадвичка в колата, налазват млади фиданки на едно хълмче. Павим забележка "Пичове това не трябва да го сечете! Няма да гори мокро е.". Лягаме си, по едно време се разнася лют кючек. Гледам часовника 3:00. Грил майсторите изяли грила и разпускат с любими шлагери, с бензинов генератор, микрофон...
Та как да очакваш тези селски тарикати да си почистят. Те отиват да се напият като прасета и да осерат пейзажа.
 
Не е до култура, а до закони и тяхното следене. Чужденците като дойдат в България са много по-мизерни от нас, просто в техните държави не смеят да правят такива неща.
 
Не е до култура, а до закони и тяхното следене. Чужденците като дойдат в България са много по-мизерни от нас, просто в техните държави не смеят да правят такива неща.
Те тук много неща си позволяват, защото никой нищо не им казва, да не би уж да им секнем идването следващия път. Като приказката - В Рим като римляните. Да си дошли тук и да не се възползват от свинския стил....си е пълна загуба за тях. Щели да има глоби за изхвърляне на боклук на обществено място, на не предназначено за целта място. Да бе, да. Друг път. Почти не съм имал сутрин, в която някой в задръстването да не си е хвърлил фаса през прозореца, ако съм до него му правя забележка. Ако е нормален, ще загрее и ще се засрами поне малко. Но повечето са олигофрени и продължават с този навик. И без това карат някакви кочини за 2-3К, не знам защо не си трупат там фасовете? И после да ги изхвърлят. Явно да не им мирише или просто е по-яко да метнеш през прозореца на бангията. Никога не съм го разбирал. И без това пристигат на работа смърдящи на пепелник, един фас повече няма да влоши вече неприятната им миризма. :)

Колкото до инициативата за чистене - аз съм много ЗА. Където е имало (около мен, не на 250 км.) все съм се включвал. Изключвам гръмките кампании на някои медии, които не са никак зле, но по-скоро кампанията им трябва да е да се научим да пазим чисто, а не едните да чистят на другите. Все едно да наливаш в кофа без дъно. Винаги ще е мръсно, ако някои индивиди просто не се научат да пазят.
 

Горе