Девелопър за сайт на Wordpress

ivladoff

New Member
Здравейте. Имам сайт на wordpress, който работеше ОК, но след инсталацията на последните версии на wordpress и woocommerce стана доста бавен. Индекса на скороста в pagespeed е същия, но изглежда има някакви процеси, които забавят работата и в клиентската и в админската част. Търся някой, който да го погледне и оптимизира.
 
Защо не пробваш да вдигнеш малко ресурсите да видиш дали ще стане нещо, за няколко дни, макс месец. То един сайт от създаването си на малък акаунт до след няколко години не е същия, нито като процеси, нито като големина. Колкото и да оптимизираш, реално все се стига до хардуера. Виж първо това и после след оптимизацията, на новия план ще лети сигурно докато пак не стигне момента, в който ще му е тясно отново. Не, че нещо, но имах една позната с онлайн магазин, която качваше продукти постоянно и след 2-3 години ми обясняваше как хостинга и вече не ставал, защото вече е бавен сайта. :) Дори не говоря за това, че няма кой да и помага в по-техническата част на сайта. ;)
 
  • Haha
Реакции: Sky
Защо не пробваш да вдигнеш малко ресурсите да видиш дали ще стане нещо, за няколко дни, макс месец. То един сайт от създаването си на малък акаунт до след няколко години не е същия, нито като процеси, нито като големина. Колкото и да оптимизираш, реално все се стига до хардуера. Виж първо това и после след оптимизацията, на новия план ще лети сигурно докато пак не стигне момента, в който ще му е тясно отново. Не, че нещо, но имах една позната с онлайн магазин, която качваше продукти постоянно и след 2-3 години ми обясняваше как хостинга и вече не ставал, защото вече е бавен сайта. :) Дори не говоря за това, че няма кой да и помага в по-техническата част на сайта. ;)
Досега само подозирах че си чукча,
ама вече няма съмнение.
 
Проблема идва от многото конекции към тази таблица, които прави

https://ibb.co/SxrjF19
Значи оптимизация на куерито, но като гледам колко записа има, направо се чудя със селект по критерии колко мисли. Според мен хардуерно ти е тесничко. И нека да не говорим наизуст, кажи ни на какъв план си, какво очакваш при толкова записи и какво CPU удряш? Според мен е там, ама пак гадая, нали съм чукче. :)
 
Планът е Webmaster M Varnish на CooliceHost.
CPU-то, често стига 98-100%, но според съпорта не е проблем, щом после пада.
Странното е, че проблема се появи, след като ъпдейтнах WooCommerce.
Щом като обнови базите данни проблемите започнаха. Не знам дали е съвпадение.
 
Планът е Webmaster M Varnish на CooliceHost.
CPU-то, често стига 98-100%, но според съпорта не е проблем, щом после пада.
Странното е, че проблема се появи, след като ъпдейтнах WooCommerce.
Щом като обнови базите данни проблемите започнаха. Не знам дали е съвпадение.
Трафикът качил ли се е? Много сайтове в момента зареждат по-бавно заради по-високото натоварване - хората си стоят вкъщи.
 
Мини с тази база. По принцип няма проблеми да ходи до там, ама да не е постоянно. А и след като удари преди да падне, реално процеса зацикля. Но този план аз лично от тях го взимам за фирмени сайтове, магазини слагам на къде по-големи. Не казвам, че на 100% е така, но след този ъпдейт, да не би случайно да има нещо ново, което този план не може да поеме. Самото ходене на това CPU така не е нормално поведение на машина, а временно изключение по-скоро. И защо имаш толкова много записи, какво точно пише там, че гледам някакви 7цифрени ID-та.
 
Трафика не се е качил. Имало е дни с двойно и тройно по-голям преди без проблеми.

Ще пробвам освен с друг план. Преди бяхме говорили със съпорта да мина на по-голям, но ми казаха, че няма нужда.

В самата таблица са 13 записа, колкото са и категориите на продуктите в сайта, category tree id и category id
 
Направо и апартамента сменяй.
Сложи си куери монитор плъгина, виж какво цикли, потърси в гугъл и никога повече не ползвай тоя сайт за качване на снимки.
 
В крайна сметка с минаване на по-висок план, всичките проблеми изчезнаха моментално.
 
В крайна сметка с минаване на по-висок план, всичките проблеми изчезнаха моментално.
Значи чукчето имаше право. Странно, ако не бях чукче.

Много се радвам за теб, и с успехи да си караш в продажбите. :)
 
Значи чукчето имаше право. Странно, ако не бях чукче.

Много се радвам за теб, и с успехи да си караш в продажбите. :)
Жалка история, вместо да се реши проблема се замазва.
Накрая за един блог може и цял сърър да се вземе...
 
Жалка история, вместо да се реши проблема се замазва.
Накрая за един блог може и цял сърър да се вземе...
Аха, ясно, може, всичко може.

Явно много хора са на мнение, че един магазин може да върви еднакво добре на шер хостинг от 5 лева на месец, както и на цял сървър. :)
 
Хостинга се избира според нужния ресурс а не според мненията на бай ганя тип "магазин не мое да е шер хостинг за 5 лева"
 

Горе