Деклариране на доходи като ФЛ без доказуеми разходи.

Даниел12

New Member
Здравейте, изчетох целия форум, но не намерих инфо как точно става процедурата, също така се консултирах с не един или два счетоводителя и всички казаха да направя фирма. Останах с впечатлението,че тук има по компетентни хора от колкото тези които го работят.
Аз съм ФЛ, ходя на работа и от там ме осигуряват. Отделно извършвам онлайн търговия и получавам парични суми чрез Еконт. Сумата на година е около 4-5к лв нето.Искам да декларирам приходите които получавам от онлай търговията като ФЛ, без да имам фирма. Нямам фактури или други документи с които да мога да докажа разходи.
Стана ми ясно, че за да съм законен ще трябва да подам данъчна декларация по приложение 2 т5 което е 15% на цялата сума. Би ли станало по този начин без да представям документи за разходи?
Благодаря!
 
Последно редактирано:
Да, по този начин за 2018год.
Ето и една разработка по темата: https://www.tita.bg/free/taxes/517
Цитирам от линка-
Ако лицето за извършените разходи по повод закупуваната стока разполага само с документи за банкови преводи и нищо повече – признаването на разходите е проблемно.
 
до 10 к е по добре без фирма, от там нагоре фирма си заслужава
 
до 10 к е по добре без фирма, от там нагоре фирма си заслужава
Малко извън темата, но какво мислите за спестяване на разходи чрез фирма? Като физическо лице дължа 15% от оборота, а като фирма 10% от печалбата. Реално като физическо лице, данъка яде солидна част от печалбата/марджина. Какво мислите?
Поздрави
 
както ти написах до 10 -15 бона като ФЛ си по добре
 
декларираш целия доход и плащаш 15%
 
декларираш целия доход и плащаш 15%
Да разбирам ли, чеще стане без да доказвам разходи за стоката с приложение 2 и точка 5 вписвам ФЛ, което е търговец по тз, но не е регистрирано като ЕТ?
Също се чудя възможно ли е да ме санкционират ако декларирам данъци само за 2018г, без да декларирам предходните години?
 
Последно редактирано:
Да разбирам ли, чеще стане без да доказвам разходи за стоката с приложение 2 и точка 5 вписвам ФЛ, което е търговец по тз, но не е регистрирано като ЕТ?
Също се чудя възможно ли е да ме санкционират ако декларирам данъци само за 2018г, без да декларирам предходните години?
Някой?
 
Да разбирам ли, чеще стане без да доказвам разходи за стоката с приложение 2 и точка 5 вписвам ФЛ, което е търговец по тз, но не е регистрирано като ЕТ?
Също се чудя възможно ли е да ме санкционират ако декларирам данъци само за 2018г, без да декларирам предходните години?
И мен ме интересува същото, дано някой отговори!!!
 
Малко извън темата, но какво мислите за спестяване на разходи чрез фирма? Като физическо лице дължа 15% от оборота, а като фирма 10% от печалбата. Реално като физическо лице, данъка яде солидна част от печалбата/марджина. Какво мислите?
Поздрави

Пропускате ключов момент - изравняване на осигуровки :)
Там ви се "губят" още едни 30%, които са далеч по-голямо перо от 15-те процента на фл-то.
При юл си на мрз, пък и нЕкой личен труд може да вкараш тук-таме.
 
Пропускате ключов момент - изравняване на осигуровки :)
Там ви се "губят" още едни 30%, които са далеч по-голямо перо от 15-те процента на фл-то.
При юл си на мрз, пък и нЕкой личен труд може да вкараш тук-таме.
Да, по този въпрос не съм наясно как стоят нещата. Трябва да проверя.
Поздрави
 
Нищо няма да декларираш. Плащането на данъци е кражба. Законноста е разтегливо и крайно субективно понятие. Частната собственост е неприкосновена.
Иначе ще те третират като ЕТ ако решиш да плащаш рекет на държавата и ще те обложат както намерят за добре.
 
Да кажем,че заплатя данъци като ФЛ в последствие ще ме третират като ЕТ, ще представя данъчна декларация и приложение 2 с отметка на точка 5.Ще може ли и за напред по този начин да плащам данъци и подлежа ли на някакви санкции,че не предоставям фактури и доказуеми разходи за стоката?
 

Горе