Ден победы!

Cassiopeia

Active Member
Въпреки, че е малко късно, аз мисля, че е важно да се отбележи подобен празник!

Бях приятно изненадана днес сутринта, когато шефът ми ме покани да гледам Парадът!

Вълнувах се и гледах всички ... момчета, които маршируваха усмихнати и с признание към хората, които са им предоставили този свободен живот!

Пиша и мисля, че руснаците са велика нация!

Прекланям се към културата и саможертвата им.

Ще науча детето си какъв е този ден!

Имам "приятели" известни във Фейсбук, които споделят за техните дядовци и бащи какво са направили и ... ето день Победы!

С Праздником!

Безруков Сергей
Сегодня День Победы, Дорогие мои!!!! Ещё с детства помню особенную торжественность и праздничность этого дня!!!! Раннее солнечное утро, мы с родителями уже у телевизора, с каким трепетом, с каким волнением мы всегда ждали трансляцию парада Победы с Красной площади! Помню счастливые лица людей, ветераны снова такие молодые, подтянутые! После трансляции - звонок деду-ветерану по межгороду в Лысково! Поздравления с праздником! Помним! Любим! Слова благодарности!
Потом садились с родителями в метро и ехали гулять на Красную площадь! Покупали огромное количество цветов и дарили их каждому встречному ветерану!!!! Прекрасный светлый праздник! И такой нужный, необходимый НАМ ВСЕМ СЕЙЧАС! ЧТОБЫ МЫ ПОМНИЛИ! ЧТОБЫ НЕ ЗАБЫВАЛИ ГЕРОЕВ ВЕЛИКОЙ ОТЕЧЕСТВЕННОЙ!!! ЧТОБЫ НЕ ДАТЬ КОМУ БЫ ТО НИ БЫЛО УНИЗИТЬ ПАМЯТЬ НАШИХ ОТЦОВ И ДЕДОВ, ПОБЕДИВШИХ ФАШИЗМ В ТОЙ ВОЙНЕ!!!! ВЕЧНАЯ ПАМЯТЬ ГЕРОЯМ!!! ЗДОРОВЬЯ И СЧАСТЬЯ ВСЕМ ВЕТЕРАНАМ!!! С ПРАЗДНИКОМ

[video=youtube;XZZHISSfHv4]http://www.youtube.com/watch?v=XZZHISSfHv4[/video]
 
От: Ден победы!

Касиопея, извини се публично на всички българи във форума за простотията, която си написала. Отговори на въпроса - какво празнуваш ТИ на тоя ... празник?
 
От: Ден победы!

Почитам паметта на загиналите във войната. А празнувам Живота! Това, че има хора, които косвено са се жертвали аз да живея.
Който няма уважение към подобни неща не разбирам защо отнема правото на друг/и, да са признателни?

Не разбирам за какво да се извиня?

Интересно вие какво празнувате на 6 май или на рождените си дни?
 
Последно редактирано:
От: Ден победы!

Повредени хора, повредени...безвъзвратно

Неповредените понякога са обикновени мижитурки, но това не им пречи да съществуват. Пълзете си, не ми пречите!
 
От: Ден победы!

Вярно можеше да поздравим руснаците наоколо. Особено ако знаехме в аванс, щот аз поначало съм зле с празниците и датите им .

Виж, да се поздравяваме един друг българите с това е малко смешно :) .

ЕДИТ: Празниците, още историческите дати.
 
Последно редактирано:
От: Ден победы!

Не съм искала да се поздравяваме българите :)

Просто да се отбележи като "дата", на която се е случило нещо.

Това че впоследствие локалните войни не са спирали е друг въпрос. Че въобще от войни има жертви в голямата си част невинни е трети въпрос. Четвърти е, кой на коя страна е бил и последствията от една или друга Победа. Но Победата си е Победа! Като спечелиш партия шах не си ли доволен?

Извинявам се на всички репресирани и русофоби, но аз ... вероятно имам нещо славянско-руско и се радвам на този ден.
 
От: Ден победы!

Сега видях че 9 Май е Ден на Европа и дефакто трябва да празнуваме и ний. Щот нали.

Не съм искала да се поздравяваме българите :)

Просто да се отбележи като "дата", на която се е случило нещо.

Това че впоследствие локалните войни не са спирали е друг въпрос. Че въобще от войни има жертви в голямата си част невинни е трети въпрос. Четвърти е, кой на коя страна е бил и последствията от една или друга Победа. Но Победата си е Победа! Като спечелиш партия шах не си ли доволен?

Извинявам се на всички репресирани и русофоби, но аз ... вероятно имам нещо славянско-руско и се радвам на този ден.
И какво е тая победа за тебе специално?
 
От: Ден победы!

Да не забравяме че ние сме на страната на победените в тази война. Когато ме победят на шах изобщо не съм доволен, честно казано. От друга страна, ако бяхме тогава срещу германците 90% от тези които си чешем тук езиците нямаше да ни има, за сметка на по-голяма територия.
 
От: Ден победы!

Знам на чия "страна" СМЕ били.
И наистина така изглежда странно, все едно да съм от Левски, а да се радвам, че ЦСКА ме е бил.
Защо тогава има паметник на Съветската армия, а след това и разни Бузлуджа и Панорама и едно такова признание е струяло от българския народ?
Гледали сме и сме харесвали руски филми. Учили сме руски език.
Вероятно защото признаваш победата на някого, който не е изравнил държавата ти със земята и да си построи нова република и да си я засели наново ми е решил да те присъедини икономически към някакъв си строй.
Колко е бил удачен този строй и самата идеология къде е издишала е съвсем отделен въпрос.
Но по същия начин се възхищавам на Каспаров, Александър Попов и Никита Михалков.
 
От: Ден победы!

Мразя Борис III, заради Вапцаров и много други. Твърдо съм против монархията, но той е нямал никаква друга разумна алтернатива в случая. Ако сме се опънали на германците тук е щяло да бъде ад. Тук не е Франция, Полша и т.н. Тук е БЪЛГАРИЯ! Тогавашната наша армия срещу вермахта! Вероятно щяха да ни прегазят, но щеше да в най-голямата касапница през Втората световна. И ако си мислиш, че това дето сме го учили в училище за братушките и партизаните е истина, много грешиш.
 
От: Ден победы!

Знам на чия "страна" СМЕ били.
И наистина така изглежда странно, все едно да съм от Левски, а да се радвам, че ЦСКА ме е бил.
Защо тогава има паметник на Съветската армия, а след това и разни Бузлуджа и Панорама и едно такова признание е струяло от българския народ?
Гледали сме и сме харесвали руски филми. Учили сме руски език.
Вероятно защото признаваш победата на някого, който не е изравнил държавата ти със земята и да си построи нова република и да си я засели наново ми е решил да те присъедини икономически към някакъв си строй.
Колко е бил удачен този строй и самата идеология къде е издишала е съвсем отделен въпрос.
Но по същия начин се възхищавам на Каспаров, Александър Попов и Никита Михалков.
Панорамата на Бузлуджа е за други работи, по други времена.

Полша примерно, и те са братя-славяни. Не и за Русия.

Волжките българи са били в постоянна война в руснаците.

Какво общо има възхищението към отделни личности? Аз може да се кефя и на д-р Менгеле заради постиженията му в науката. Това значи ли че трябва да скърбя на 9 Май?
 
От: Ден победы!

Нищо не мисля. Радвам се на празника 9-ти май. Това е. И пак да повторя: детето ми ще го знае като Ден победы, а не като денят на Европа. Нека го плюят, сигурна съм, че ще успее да обясни, как Обединената Европа можеше да я няма, ако преди нея не е бил День Победы.
 
От: От: Ден победы!

Панорамата на Бузлуджа е за други работи, по други времена.

Полша примерно, и те са братя-славяни. Не и за Русия.

Волжките българи са били в постоянна война в руснаците.

Какво общо има възхищението към отделни личности? Аз може да се кефя и на д-р Менгеле заради постиженията му в науката. Това значи ли че трябва да скърбя на 9 Май?

Това обяснявам. Всеки каквото иска да празнува на 9 май. Да се възхищава на когото иска, но и да не иска от мен да се извинявам, за това, че аз си имам предпочитания и поводи си мои за празнуване. Може пък всъщност някой прадядо руснак да е убит в тази война и после прабабата да е успяла да се вземе с друг ... така го чувствам, така си го разбирам. :)
 
От: Ден победы!

Неповредените понякога са обикновени мижитурки, но това не им пречи да съществуват. Пълзете си, не ми пречите!




ТРЯБВА ДА ГИ ИЗПИШЕШ С ЗЛАТНИ БУКВИ ТЕЗИ СЛОВА!
А ЗА НЕПОВРЕДЕНИТЕ ДА СИ ГЛЕДАТ МИКИ МАУС, АЗ ХОЧУ "НУ ПАГОДИ"!

[video=youtube_share;cHo2skHHi_g]http://youtu.be/cHo2skHHi_g[/video]

ХАРЕСВАМ РУСИЯ И РУСКИЯ НАРОД!

[video=youtube;GtQ_H7nAGcI]http://www.youtube.com/watch?v=GtQ_H7nAGcI[/video]
 
От: Ден победы!

Нищо не мисля. Радвам се на празника 9-ти май. Това е. И пак да повторя: детето ми ще го знае като Ден победы, а не като денят на Европа. Нека го плюят, сигурна съм, че ще успее да обясни, как Обединената Европа можеше да я няма, ако преди нея не е бил День Победы.
Или "Европа" щеше да се простира до Урал и сега щяхме да фърчим из космоса.
И всички останали позитиви от това да си бил на страната на иначе прогресивната научно и технологично по онова време Германия.
Можем си разсъждаваме така цяла седмица.

Разчувствала си се докато гледаш парада. Жалко, че мене не ме връхлитат толкоз често такива бури от емоции - били те периодични или пък напълно необясними и внезапни :) , и не мога да откликна по съответен начин. А ми се налага предотвратявам евентуалните поражения върху крехката и податлива психика на много от присъстващите. Като нищо от утре ще почнат се организират у Фейсбук да развяват руски знамена по площадите и да пеят "Чунга-Чанга".
 
От: Ден победы!

ОЩЕ ОТ ЛЮБИМИТЕ МИ ПЕСНИ

[video=youtube_share;t2W47fpL7pI]http://youtu.be/t2W47fpL7pI[/video]


И ПРОСТО НЕЗАБРАВИМИЯ ФИЛМ

[video=youtube_share;B5oyppOiBSs]http://youtu.be/B5oyppOiBSs[/video]


пс имам още в плейлистата си 3 танкиста , катюша ...:)
 
От: Ден победы!

На какво се радваш? Ние сме изгубили войната. Това е все едно да се радваш за смъртта на майка си. Знаеш ли какви са последиците от този "ден на победата" за нас? Знаеш ли колко десетки хиляди души са били убити от превратаджиите след 9-ти? Знаеш ли, че 30-50 хиляди войничета и офицери са жертвани и пратени да се бият срещу германците, като пушечно месо. Знаеш ли, че сме изгубили завинаги Беломорието и Македония, изгубили сме националния си идеал, за който предните войни са умрели хиляди българи. Знаеш ли, че сме изгубили завинаги македонците, като част от нашия народ, защото комунистите им промиват мозъците с много кръв и наислие и създават македонската нация. Сега нашите кръвни братя ни мразят и ти го казвам, защото преди години ми се случи една македонка да говори през цялото време на сръбски, само за да не разбера аз - българинът, че е македонка. Знаеш ли какви са последиците от насилственото установяване на болшевишкия режим у нас, знаеш ли какво е национализация - конфискация на бизнес и земя? Знаеш ли какво е забраната на традиционната българска религия - източното православие и създаването на атеизирана гражданска маса.

И още много мога да пиша. Лично на мен не ми пука за ЕС, че да му празнувам празника. Не ми пука и че руснаците са победили, щото не съм руснак. Ако не бяха победили, България сега щеше да е рай. Щяхме да сме от Черно Море до Охрид и от Дунав до Бяло море. Така нямаше да е нужно да ходиш в Гърция на море, щото там щеше да е България.

Тъй че, да се радваш за най-голямата българска трагедия случила се наскоро е признак на шизофрения и неграмотност. Не си виновна ти, така са те учили, виновна си, че не мислиш и не търсиш фактите.
 

Горе