"Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте,
принципно смятам себе си за един от онези, които не могат лесно да бъдат учудени от приомите на банките, но доживях и това.
На кратко - търсех вариант да получа "чиста" Виза, не Електрон, а само Виза. Идеята бе да е на фирмата и да бъде ползвана за електронни разплащания. Съдружникът ми отишъл за повече инфо до банката (ПроКредит) и там го забили с оферта:
Тъй като фирмата е млада, няма как да бъде издадена кредитна карта Виза (а няма дебитна такава), НО те "били помислили за фирми като нас" и имали услугата "депозитна кредитна карта" със следната оферта:
- годишна такса 36лв
-лимит на картата - колкото прецениш
Идеята с лимита е, че ти внасяш (на пример) 3 000лв и това е твоят лимит.
И тук идва, според служителя най-яката част от услугата - ако изтеглиш/разплатиш с картата, напомням пак, в която си внесъл ТВОЙ пари, то лихвата върху похарчената сума е САМО 10%, а не стандартните 19%!!!!
Яко, а? Даваш им пари да работят с тях, а те така щедро те таксуват с по-ниска лихва върху твоите си пари...
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Лихвата предполагам е 10% на годишна база , тоест ако върнеш парите следващия месец ще ти се начисли далеч по-малка лихва ? Някакъв гратисен период няма ли , тоест 30 дни да върнеш парите и да нямаш лихва ? Тук има нещо което ми се губи.
По принцип дори и да е дебитн карта ВИЗА КЛАСИК има годишна такса 25 евро ( в Уникредит ) така ,че 36 лв. не е много.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Лихвата предполагам е 10% на годишна база , тоест ако върнеш парите следващия месец ще ти се начисли далеч по-малка лихва ? Някакъв гратисен период няма ли , тоест 30 дни да върнеш парите и да нямаш лихва ? Тук има нещо което ми се губи.
По принцип дори и да е дебитн карта ВИЗА КЛАСИК има годишна такса 25 евро ( в Уникредит ) така ,че 36 лв. не е много.

В момента, в който разбрах, че аз внасям парите, и ако аз изтегля от МОИТЕ пари, то ТЕ ми вземат лихва...честно! И на мен много неща ми се загубиха.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Повече от майтапчийско :lol:
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Ами това е напълно нормално. Правиш си депозит и на базата на този депозит ти издават КК. Тоест този депозит гарантира кредитната карта. Ако фирмата е млада е напълно нормално. Не виждам какво ви учудва , минаха времената когато банките раздаваха на всеки каквото си поиска и видяхме до къде стигнаха. Струва ми се ,че просто не сте се сблъсквали достатъчно с банките.
Просто ми се струва ,че не си разбрал точно какво са ти предложили от банката. Кредитната карта означава ,че работиш с парите на банката е НЕ твоите.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Нещо се е объркала може би новоназначената банкерка и сигурно още живее с университета.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

то лихвата върху похарчената сума е САМО 10%

Сигурен ли си, че става въпрос за лихва върху изтеглената сума, а не за такса за теглене от картата? Как без договор за кредит ще ти вземат лихва и то върху твои пари?
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Банките имат различни фин. инструменти за различни случаи, не бъде учуден
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Чета коментарите и се чудя как може да нямате елементарна финансова култура. Първо lqllqlq не е разбрал точно какво му предлагат и вие веднага нападате банките.
Със сигурност не става дума да си тегли неговите пари и да му начисляват лихва.
Второ условията като лихва и годишна такса са повече от добри.
Този депозит който му искат не е да тегли от него а да гарантира обслужването на кредитната карта тъй като фирмата е нова и няма как по друг начин да се гарантира ,че ще може да плаща вноските, но това си е съвсем отделен депозит на който най-вероятно той ще си трупа лихва в негова полза.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Има разлика между какво се има предвид и какво е обяснено :))
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Предполагам някаква страна врътка са направили банка - могат начисляват каквото и да повече, ако теглиш кеш от банкомата, а при ел. разплащания не . От самата си природа банките винаги са взимали и ще взимат защото имат ниски нива на резерви и по това си естество те винаги са стимулира, ел. от колкото кешовите разплащания
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Всички кредитни карти имат сериозни такси при теглене от банкомат , тъй като кредитната карта е предвидена за разплащане на пос терминали.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Останал съм с впечатление, че УниКредит са едни от най-обирдижйските банки. 2-3 лв такса ако теглиш от друг банкомат. При работа с картата ти взимат някакъв процент. Всеки месец имаш такса "Поддръжка". Принципно аз съм в ЦКБ и съм доста доволен, макар че обслужването и онлайн банкирането им куца.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Чета коментарите и се чудя как може да нямате елементарна финансова култура. Първо lqllqlq не е разбрал точно какво му предлагат и вие веднага нападате банките.

А какъв е изводът? Освен авторът на темата са изтрещели и много други. :)
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

...най-вероятно той ще си трупа лихва в негова полза.

Ще трупа 2% върху депозита, а за сметка на това ще му взимат 10% върху несъществуващия кредит. На далавера си е :).
И ако си сложи парите в дюшека, ще спести загуба 8%, само за да има съмнителната привилегия да има няква измислена карта.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Ще трупа 2% върху депозита, а за сметка на това ще му взимат 10% върху несъществуващия кредит. На далавера си е :).
И ако си сложи парите в дюшека, ще спести загуба 8%, само за да има съмнителната привилегия да има няква измислена карта.

Само дето загубата му ще е спестени 10% и пропуснати ползи от 2% - но карай :D
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Ще трупа 2% върху депозита, а за сметка на това ще му взимат 10% върху несъществуващия кредит. На далавера си е :).
И ако си сложи парите в дюшека, ще спести загуба 8%, само за да има съмнителната привилегия да има няква измислена карта.

Рядко глупав коментар ...
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Рядко глупав коментар ...

Така ли? Айде обясни ми като на глупаво коментиращ, защо вместо да му дават лихва за парите, които държи при тях ще му вземат?
Обясни също така, при така описания случай защо изобщо да си държи парите в банка?
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

На кратко - търсех вариант да получа "чиста" Виза, не Електрон, а само Виза.
Има си и чиста Виза (без ЕЛЕКТРОН надписа отдолу) дебитна карта приемана от ebay,paypal, sportsdirect, photobox и всеки друг магазин в интернет от който съм пазарувал.
Отидете в ЦКБ и разпитайте. Имам такава карта (като физическо лице, но се съмнявам за фирмите да има разлика) и НЯМА МЕСЕЧНИ ТАКСИ, НЯМА ГОДИШНИ ТАКСИ, НЯМА МИНИМАЛЕН ОСТАТЪК и много други благинки. Никой сайт не разбира, че това е дебитна карта и си пазаруваш навсякъде без проблем.

П.С. Има промени от както си извадих картата и те са именно:
1. Минимален остатък по картата 2 лв/usd/eur


http://www.ccbank.bg/uf/TarifaCCB/Tarifa.pdf
 
Re: От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Има си и чиста Виза (без ЕЛЕКТРОН надписа отдолу) дебитна карта приемана от ebay,paypal, sportsdirect, photobox и всеки друг магазин в интернет от който съм пазарувал.
Отидете в ЦКБ и разпитайте. Имам такава карта (като физическо лице, но се съмнявам за фирмите да има разлика) и НЯМА МЕСЕЧНИ ТАКСИ, НЯМА ГОДИШНИ ТАКСИ, НЯМА МИНИМАЛЕН ОСТАТЪК и много други благинки. Никой сайт не разбира, че това е дебитна карта и си пазаруваш навсякъде без проблем.

П.С. Има промени от както си извадих картата и те са именно:
1. Минимален остатък по картата 2 лв/usd/eur


http://www.ccbank.bg/uf/TarifaCCB/Tarifa.pdf

за тази която кредитна като дебитна с кредитен лимит колкото пари остават в картата има такса 1 или две евро на месец в цкб така разбрах то навсякъде има за този тип карти и включва различни неща бонус, в други банки за такива карти има електронно банкиране безплатно към картовата сметка със смс пароли, банкиране по телефона с пароли.... в райфайзен и сосиате имат такива

затова бих препоръчал да се разгледа навсякъде, офертата на цкб не е лоша
 

Горе