Депозит в банка

mvmrik

Well-Known Member
Имам един едномесечен депозит в ЦКБ, та ето какъв е проблема. Ходих днес до банката и внесох една сума. Единствения начин да разбера колко пари имам в сметката е като питам и ми казват, когато внасям дадена сума не е изписано колко са били и колко са след това. Както и да е, този факт го преглъщам и си казвам - всеки път ще питам колко имам.

Там е работата, че нали като е депозит трябва да има лихва. Как да я следя аз тая лихва и какво става с парите? Единствения вариант е да ходя всеки месец и да питам колко пари има в сметката и после ръчно да си ги смятам. Излиза че не може да ми кажат, днес исках да ми се направи разпечатка на движенията по сметката, за да видя кой месец колко са били и с колко са се увеличили - оказа се че не може и жената там ми напечата на един лист само сумата, която е в момента в сметката.

Това ми се видя страшно глупаво, за това кажете някоя нормална банка, в която като си вкарам парите да мога да виждам какво се случва с тях. Може би ако съм с e-банкиране ще мога да следя, но сега няма само заради тая сметка да си правя още един електронен подпис, защото с тоя фирмения който имам се оказа че не става и за лична сметка ще ми трябва друг.
 
От: Депозит в банка

Длъжни са да ти предоставят движение по сметката. В твоя случай лихва се начислява всеки месец. Виж си в договора на какъв лихвен процент си и дали лихвата се капитализира или отива по друга сметка. Кой знае на каква служителка си попаднал.
 
От: Депозит в банка

На 5% лихва съм и в същата сметка трябва да се начислява. Може и от служителката да е, май е нова че не съм я виждал преди. Ами явно ще ходя пак при друга да видя :)
 
От: Депозит в банка

Могат и трябва да ти покажат извлечение по сметка. Не са длъжни да ти предоставят изчисления на лихвите, освен ако не подадеш жалба за некоректно изчисление или сходно.
 
От: Депозит в банка

Аз не искам изчисления, а просто извлечение. Тя ми даде само един лист, на който беше написана сумата каквато е в момента.
 
От: Депозит в банка

Нямаш ли електронен подпис? Пусни си онлайн банкиране, всичко се вижда вътре и въобще не се занимаваш с глупости.
 
От: Депозит в банка

Абе отиди в банката, изтегли си ги, преброй си ги и пак си ги внеси, за да си спокоен.:D
 
От: Депозит в банка

Нямаш ли електронен подпис? Пусни си онлайн банкиране, всичко се вижда вътре и въобще не се занимаваш с глупости.
Както писах горе имам, но е фирмен. За да си пусна е-банкиране на лична сметка трябва да взимам друг, а въобще не си заслужава да плащам за още един само заради това.
 
От: Депозит в банка

Аз имах депозити в Procredit и си имах онлайн банкиране, без да си закупувам ел.подпис.Там можех да следя, каква лихва ми се е начислила и всяко едно движение по депозита.
 
От: Депозит в банка

Не ти трябва електронен подпис за онлайн банкирането в ЦКБ. Нужно е да попълниш един формуляр в сайта им и да отидеш до някой от офисите.
Така извинявам се, направих кратка проверка - оказа се, че от май месец 2010 можеш да използваш онлайн банкиране само ако имаш електронен подпис - грешката е моя.
 
От: Депозит в банка

Да - за онлайн банкиране в ЦКБ се изисква ел. подпис, но не е задължително да е на физическо лице. С фирмения ел. подпис също можеш да проверяваш и личните си сметки.
А иначе от банката са длъжни да ти дават извлечения.
 
От: Депозит в банка

Абе щом не му трябва да оперира с парите онлайн, значи не му трябва никакъв електронен подпис. За да си чеква кво-що по сметката, само му трябва един сертификат, че дори и без него.
Ходи при офцата и кажи, че искаш да си чекваш онлайн кво се случва (там течения секакви (без бяло естествено)), без да оперираш с парата - тоест, че няма да извършваш операции. Тогава ще-не ще и колкото и нова и прясна да е, ще ти пусне един два листа да подпишеш и тва е - чекваш си сметката онлайн без да ти е нужен ел. подпис
 
От: Депозит в банка

Абе щом не му трябва да оперира с парите онлайн, значи не му трябва никакъв електронен подпис. За да си чеква кво-що по сметката, само му трябва един сертификат, че дори и без него.
Ходи при офцата и кажи, че искаш да си чекваш онлайн кво се случва (там течения секакви (без бяло естествено)), без да оперираш с парата - тоест, че няма да извършваш операции. Тогава ще-не ще и колкото и нова и прясна да е, ще ти пусне един два листа да подпишеш и тва е - чекваш си сметката онлайн без да ти е нужен ел. подпис
В други банки може, но не и в ЦКБ. И аз имам сметка там - знам го от опит. Няма да седна да приказвам празни приказки!
 
От: Депозит в банка

Нямат опция за онлайн банкиране без извършване на банкови операции?? Ако това е вярно май са единствените! Бегай бързо тогава - това е ултра глупаво.
 
От: Депозит в банка

Нямат опция за онлайн банкиране без извършване на банкови операции?? Ако това е вярно май са единствените! Бегай бързо тогава - това е ултра глупаво.
2011 година сме...малко е смешно да не мога да си проверя онлайн сметката...
 
От: Депозит в банка

Повечето банки предлагат онлайн пасивно банкиране без никакъв подпис, та някои даже и без цифров сертификат. Само с юзер и парола - това за пасивно банкиране - само да си разглеждаш сметката. Имам наблюдения в ОББ, Райфайзен, Прокредит. Ако в ЦК нямат такава екстра, просто си смени банката. Елементарно. В крайна сметка, който предлага по-качествена услуга, той ще ти върти парите.
 
От: Депозит в банка

2011 година сме...малко е смешно да не мога да си проверя онлайн сметката...
Аз реагирах по същия начин, когато ги попитах за пасивно онлайн банкиране, и ми заявиха, че трябва да имам ел.подпис, за да мога да го ползвам.
 
От: Депозит в банка

За мен, по ред причини, точно обсъжданата тук банка е крайно нежелан партньор. Какъв е проблема - като казват, че не може, то не е като да нямате избор. Във всеки по-голям град в радиус от 200 метра от офиса на споменаваната банка ще има поне още три-четири офиса на други банки. Отивате там и ако ви хареса оставате и толкова.
 

Горе