Дефектна монета от 20 стотинки - цена?

dekemvri

Well-Known Member
Преди десетина години ми попадна тази монета, дефектна. От задната страна почти няма релеф, а не се вижда да е пилено или шкурено, защото ръбчетата си стоят, а не е изцяло равна както би станало, ако се изпили с нещо. Явно е дефектна.
Каква стойност има тази монета според вас?

7844903w.jpg
 
От: Дефектна монета от 20 стотинки - цена?

Да, може да е паднала стойността наполовина :D
 
От: Дефектна монета от 20 стотинки - цена?

Пусни я в #eBay като аукцион с наддаване за определен период от време и ако/като се продаде, който има най-висок bid, тогава ще видиш каква стойност ще е имала, после ще извадиш от нея цена ~15% за eB/PP fees и още 5-10% опаковка и доставка.

Грък беше пуснал недефектен нормален 1 лв. за 8 лири (вече затрит).
 
От: Дефектна монета от 20 стотинки - цена?

явно някой е успял да докaра само лицевата част :D
 
От: Дефектна монета от 20 стотинки - цена?

Едва ли има някаква стойност, тъй като все още е в обръщение и не е антична. Някой специалист може да се изкаже по-точно, но според мен не струва нищо. Още повече, че може да се изглади по този начин ръчно.
 
От: Дефектна монета от 20 стотинки - цена?

Още повече, че може да се изглади по този начин ръчно.

Не е изгладена :) най-вероятно е била тестова - затова са направили само коня като най-голям и лесен обект
иначе предната част е добра - с невъоръжено око не може да разбереш, че е фалшива :D
 
От: Дефектна монета от 20 стотинки - цена?

Ако не е фалшива стойността и е 20ст, както и всички повредени книжни банкноти могат да се заменят с нови на същата стойност от БНБ
 
От: Дефектна монета от 20 стотинки - цена?

Пробвай тук за мнение, не знам само дали се занимават и със съвременни.
facebook.com/groups/numismatica.bulgarica/?fref=nf
 

Горе